• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Прикордонники готують подання на Саакашвілі в прокуратуру

Реклама на dsnews.ua
Держприкордонслужба має намір звернутися до прокуратури у зв'язку з незаконним перетинанням кордону Михайлом Саакашвілі і групою осіб, які рухалися разом з ним через польсько-український кордон

Як зазначає "ДС", про це "Українській правді" повідомив помічник голови Держприкордонслужби Олег Слободян.

"Тут є цілий ряд порушень. Зараз наше завдання - задокументувати всі ці порушення по гарячих слідах і передати їх у прокуратуру", - заявив він.

За словами Слободяна, йдеться про щонайменше чотирьох епізодах.

"Це незаконний прорив на режимний об'єкт, порушення міжнародних угод з польською стороною, незаконне перетинання державного кордону, а також це нанесення тілесних ушкоджень співробітникам прикордонної служби", - зазначив Слободян.

На уточнююче питання, коли саме матеріали будуть передані в прокуратуру, він зазначив, що "на це піде певний час".

На уточнююче питання, ці матеріали будуть стосуватися тільки Саакашвілі, або всіх, хто перетинав кордон, у тому числі депутатів, Слободян сказав: "Це буде стосуватися всіх, хто перетнув кордон, у тому числі депутатів, і Саакашвілі".

Слободян також вважає, що ця ситуація може негативно вплинути на безвізовий режим для українців і це питання може підніматися в Європарламенті.

"Це логічно, тому що безлад на кордоні з ЄС не є позитивом для іміджу України. Наші "друзі" (в лапках) скористаються цим, щоб підняти питання про зупинення безвізового режиму", - вважає він.

На пункті пропуску "Шегені" активісти і соратники Саакашвілі побили прикордонників і "затягнули" політика на територію України. Нагадаємо, Саакашвілі мав намір прибути в Україну поїздом Перемишль - Київ, незважаючи на те, що на кордоні його не хочуть пропускати через позбавлення громадянства. "Укрзалізниця" відмовилася здійснювати рейс, поки він не зійде з поїзда.

Зрештою, позбавлений українського громадянства політик вирішив повернутися до плану перейти кордон на автобусі. Вибрав для цього найближчий до залізничної станції пункт Шегині.

Екс-президент Грузії Саакашвілі 10 вересня планував повернутися в Україну. Політик, за його словами, подорожує з українським паспортом, хоча президент Петро Порошенко в липні позбавив його громадянства України.

Спочатку планувалося, що він перетне українсько-польський кордон у пункті пропуску "Краковець". Зустрічати його там планували представники "Руху нових сил", політики й активісти. Потім було прийнято рішення, що Саакашвілі прибуде в Україну не автобусом, а потягом з Перемишля. Між тим, у Державній прикордонній службі заявили, що не збираються пропускати Саакашвілі в Україну. Напередодні у польському Жешуві Саакашвілі зустрівся з лідером "Батьківщини" Юлією Тимошенко, яка пояснила, що вирішила підтримати його, щоб "зупинити авторитаризм" в Україні.

Довідка. В кінці липня президент України Петро Порошенко указом позбавив українського громадянства екс-главу Одеської ОДА і лідера Руху нових сил Михайла Саакашвілі, якого сам же в травні 2015 році ввів в громадянство.

    Реклама на dsnews.ua