• USD 27.9
  • EUR 34.1
  • GBP 39.5
Спецпроєкти

Викрадення українця Гриба: МЗС офіційно звернувся до Росії

Реклама на dsnews.ua
МЗС України офіційно звернувся до Росії з приводу викрадення 19-річного Павла Гриба - сина екс-співробітника Держприкордонслужби

Про це йдеться в заяві міністерства закордонних справ, опублікованому на сайті відомства, передає "ДС".

"Міністерство категорично засуджує переслідування російською владою громадян України в Росії і за її межами, безпідставне затримання українців, порушення їх права на справедливий суд і засудження за сфабрикованими політично вмотивованими справами", - заявили в МЗС.

У відомстві назвали вкрай неприпустимою системну практику порушення росіянами консульської конвенції між Україною і РФ про своєчасному інформуванні про затримання українців - протягом трьох днів з моменту арешту, а також ігнорування права консула на відвідування затриманого або засудженого співвітчизника.

У МЗС зазначили, що повідомлення ФСБ про затримання Гриба 25 серпня відправили в консульство рекомендованим листом тільки 31 серпня, а дійшло воно лише 7 вересня, тобто через 14 днів після викрадення.

Дипломати вимагали від Москви терміново забезпечити доступ консулів до викраденому ФСБ українцю, дати вичерпні пояснення, де, як і чому його затримали, а також забезпечити умови утримання і негайне повернення його в Україну.

Як повідомляла "ДС", 24 серпня в Білорусі пропав син українського офіцера Ігоря Гриба 19-річний Павло. Він поїхав в Гомель на зустріч з дівчиною з Росії, з якою познайомився у соціальній мережі.

Ігор Гриб, який прибув в Білорусь у пошуках сина, з'ясував, що Павло знаходиться в розшуку за ст. 205 КК РФ (терористичний акт), ініціатором є ФСБ Росії. При цьому Павло не воював в АТО і не служив у силових структурах України. Молодий чоловік є інвалідом і змушений постійно приймати підтримуючі препарати.

Чернігівська прокуратура порушила кримінальне провадження за фактом зникнення Павла Гриба по 1 ч. ст. 115 КК України (умисне вбивство).

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська звернулася до російського омбудсмена Тетяні Москальковой у зв'язку з изчезновением Павла Гриба.

    Реклама на dsnews.ua