• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Викрадення Гриба: МЗС просить двічі подумати, перш ніж їхати в Білорусь

Реклама на dsnews.ua
МЗС заявляє про небезпеку перебування українців не тільки в Росії

Про це сказав глава МЗС Павло Клімкін, повідомляє "ДС з посиланням на "Укрінформ".

Клімкін заявив, що російські спецслужби діють на території Білорусі, і, на його думку, українські громадяни повинні зважувати, яким чином туди їздити.

"Після того, як Гриб зник з території Білорусі, ми повинні говорити про небезпеку перебування українських громадян не тільки на російській території. Хочу скористатися цим інтерв'ю і ще раз попередити громадян України про небезпеку перебування на російській території, де всі російські спецслужби послідовно діють проти наших громадян. Але зараз у нас створилася ситуація, коли ми бачимо, що російські спецслужби діють також на території Білорусі, і я вважаю, що українці повинні зважувати, яким чином їздити туди ", - зазначив Клімкін.

єц Ігор Гриб повідомив, що син поїхав в Гомель на зустріч з дівчиною, з якою познайомився і спілкувався в соцмережах. Він припустив, що ФСБ "виманила Павла в Гомель під виглядом зустрічі з дівчиною і провела затримання".Пізніше стало відомо, що Павла Гриба доставили в Краснодар, в місцеве відділення ФСБ.

7 вересня Міністерство внутрішніх справ Росії підтвердило, що зниклий українець перебуває в слідчому ізоляторі в Краснодарі за звинуваченням у тероризмі.

При цьому Росія не пускає до Грибу українських дипломатів - ні представників МЗС України, ні адвоката.

11 вересня адвокату Андрію Сабинину вдалося зустрітися з утримуваним у краснодарському СІЗО 19-річним українцем Павлом Грибом. За його словами, хлопець утримується без ліків.

Російський суд виніс рішення про затримання викраденого в Білорусі українця Павла Гриба 17 серпня, ще до прибуття хлопця в Гомель, а безпосередній арешт оформлено вже 25 серпня.

    Реклама на dsnews.ua