• USD 27.2
  • EUR 30.9
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

Поліція почала справу про шахрайство відносно організації "Стоп шлам", яка хоче відсудити у МГЗ 9,2 млрд грн

Поліція почала кримінальне провадження щодо громадської організації "Стоп Шлам", яка намагається відсудити у Миколаївського глиноземного заводу 9,2 млрд грн. за позовом про відшкодування моральної шкоди.

Миколаївський глиноземний завод
Миколаївський глиноземний завод
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляє пресслужба МГЗ.

Дії членів організації правоохоронці кваліфікують за ч. 4 ст. 190 КК України як замах на шахрайство в особливо великих розмірах. Згідно з матеріалами кримінального провадження, щоб заволодіти майном МГЗ, група осіб сфабрикувала документи, на підставі яких надалі був поданий позов від нібито 1279 членів організації про стягнення компенсації моральної шкоди.

У МГЗ підкреслили, що відповідно до Закону України, "Про громадські об'єднання" доходи або майно громадського об'єднання не підлягають розподілу між його членами, що і відображено в статуті ГО "Стоп Шлам".

Таким чином засновники організації ввели в оману понад тисячу осіб для притягнення їх до складу "Стоп Шлам" і подальшої подачі позову нібито в їхніх інтересах, але фактично для стягнення коштів на користь самої громадської організації.

"Стоп Шлам" була заснована в Миколаєві всього за кілька місяців до подачі колективного позову до МГЗ. А люди, анкетні дані яких фігурують у позові, взагалі не знають про діяльність "Стоп шлам" і поданий позов.

В якості ключового доказу була надана психологічна експертиза, яку надалі в Міністерстві юстиції визнали незаконною і призупинили свідоцтва експертів, які її виконали, які не поспілкувавшись з жодним з "постраждалих".

У разі доведення провини засновників організації "Стоп Шлам" їм загрожує від 5 до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Раніше в МГЗ публічно заявляли про рейдерську атаку з боку псевдоекологів "Стоп шлам". У ЗМІ цю організацію пов'язують з Павлом Куфтиревим, якого називають професійним "екорейдером".

    Реклама на dsnews.ua