• USD 27.9
  • EUR 33.2
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

РФ переслідує понад 130 українських громадян за політичними мотивами

Протягом 2020 року вдалось перевірити дотримання процесуальних прав 138 українських громадян, які перебувають у місцях несвободи в 26 іноземних країнах

Людмила Денісова
Людмила Денісова
Реклама на dsnews.ua

Про це заявила омбудсмен Людмила Денісова, представляючи щорічний звіт 2020 року про стан дотримання та захисту прав і свобод людини і громадянина в Україні, передає "ДС" з посиланням на Радіо Свобода.

За підсумками перевірок офіс Уповноваженого з прав людини виявив порушення прав на справедливий суд, юридичний захист, належне поводження, охорону здоров’я, отримання консульської допомоги.

Більшість українських громадян, ув’язнених за кордоном, утримуються в російських тюрмах, повідомила Денісова.

"Росія незаконно переслідує 133 українських громадян за політичними мотивами. Із них 114 осіб ув’язнено: 97 перебувають у Росії, 17 в Криму. Основними порушеннями процесуальних прав є утримання незаконно ув’язнених кримських татар в СІЗО на Кримському півострові в нелюдських умовах, без медичної допомоги, без засобів індивідуального захисту в умовах COVID-19. І незаконне перебування наших громадян в Російській Федерації в нелюдських умовах, всупереч Женевській конвенції", – сказала вона.

Нагадаємо, раніше український омбудсмен Людмила Денісова заявляла, що на окупованих територіях Донбасу та Криму, а також у Росії незаконно утримуються 376 українських громадян.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua