• USD 27.8
  • EUR 33.4
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

Полковника "Альфи" затримали за підготовку вбивства генерала СБУ, наближеного до Баканова

Сьогодні в центрі Києва затримано полковника "Альфи" СБУ за підозрою в підготовці вбивства начальника головного комітету внутрішньої безпеки СБУ Андрія Наумова. У замовленні вбивства підозрюється колишній заступник голови СБУ Дмитро Нескоромний, його шукають і йому закритий виїзд з країни

Реклама на dsnews.ua

Про це на своєму Facebook написав журналіст Юрій Бутусов, передає "ДС".

За даними Бутусова, сьогодні затриманий за підозрою в організації замовного вбивства полковник СБУ Андрій Расюк.

Як повідомляє Бутусов, Расюк нібито збирався передати гроші за вбивство начальника Головного управління внутрішньої безпеки СБУ Андрія Наумова, колишнього прокурора і чиновника. Бутусов назвав Расюка "правою рукою" і другом голови СБУ Івана Баканова і повідомив, що йому недавно президент Володимир Зеленський присвоїв звання бригадного генерала лише через рік служби в СБУ.

"За версією СБУ, замовником вбивства Наумова нібито виступав ... Дмитро Нескоромний, полковник СБУ, який з 1 липня по 8 листопада 2019 го був призначений Зеленським заступником голови СБУ, а з 8 листопада по 13 березня 2020 го був першим заступником голови СБУ — начальником головного управління по боротьбі з корупцією СБУ. Зараз він знаходиться в складі СБУ без посади ", — написав Бутусов.

Він повідомив, що Нескоромного розшукують, йому заборонено виїзд з України, як повідомляють джерела в Держприкордонслужбі.

"По суті сьогодні керівництво СБУ заявило, що в оточенні Баканова почалися відкриті кримінальні розборки між групами впливу", — зазначив Бутусов.

За його словами, передумови для таких "бригадних" розборок виникли вже давно, а економічні підрозділи СБУ в великому масштабі здійснюють рекет і вимагання, по суті "кришують" тіньовий бізнес.

"На початку 2020 го року головним "рішалом" був Нескоромний. Але за останній рік всі сфери тіньового бізнесу СБУ підім'яв під себе права рука і найближчий друг голови СБУ Івана Баканова Андрій Наумов. Так що підґрунтя скандалу очевидне".

Відзначається, що Наумов всього за рік служби вперше в історії СБУ зробив своє управління внутрішньої безпеки найвпливовішою структурою в СБУ. "Тепер будь-які питання по митниці, у кримінальних справах, все, що треба "повирішувати", Баканов робить через Наумова. Наумов по суті став символом корупції та вседозволеності наближених до Зеленого і Баканова співробітників СБУ. Це тепер дуже багата людина, яка за своїм корупційного впливу набагато перевершив і Демчина і Семочка за минулої влади", — пише Бутусов.

Він також припустив, що Наумов міг розіграти цю історію для того, щоб дискредитувати конкуруючу угруповання, а затримання Расюка було просто спектаклем для підкреслення власної значущості і незамінності в очах Зеленського і Баканова, які нібито на такого роду піар добре реагують.

За словами Бутусова, ця історія однозначно показує, що зараз при Баканова є головним завданням СБУ — «боротьба за тіньові фінансові потоки, усунення конкурентів, в загальному, все що завгодно, крім реальних реформ, крім позбавлення СБУ від цих комерційних функцій, все що завгодно крім війни, крім реальних проблем безпеки ".

    Реклама на dsnews.ua