• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Порошенко нарешті звільнив суддю Кірєєва, посадив Тимошенко

Реклама на dsnews.ua
Також звільнено ще троє суддів

Президент України Петро Порошенко своїм указом звільнив чотирьох суддів, у тому числі Родіона Кірєєва, посадив у свій час лідера "Батьківщини" Юлію Тимошенко. Про це "ДС" повідомили в прес-службі глави держави.

Указ №10/2016 був підписаний президентом 18 січня. Згідно з текстом указу, Кірєєва звільнили у зв'язку з порушенням присяги судді.

Також була звільнена суддя Червонозаводського районного суду міста Харкова Олена Васильєва, за рішенням якого були притягнуті до адміністративної відповідальності учасники акцій протесту 19 лютого 2014 року в Харкові. Тоді активісти-майданівці Голубєв і Воронцов, які брали участь у блокуванні воріт Академії внутрішніх військ, отримали по 15 діб адміністративного арешту кожен.

З посади судді Оболонського районного суду міста Києва був звільнений Віталій Литвинов за необґрунтоване рішення щодо активіста Евромайдана в січні 2014 року. Олександр Кравцов неправомірно утримувався під вартою з 23 січня по 23 березня 2014 року. Крім цього, за інформацією Вищої кваліфікаційної комісії суддів, за період березень - серпень 2014 року щодо судді Литвинова відкрито три дисциплінарних справи за зверненнями щодо його рішень стосовно учасників масових акцій в період з 21 листопада 2013 року по 21 лютого 2014-го.

Четвертий звільнений - суддя Ленінського районного суду Луганська Олексій Золотарьов, який у лютому 2013 року прийняв чотири неправових рішення щодо права власності на трубопроводи, що знаходяться на землях Слов'яносербського, Сватівського та Білокуракинського районів Луганської області. В результаті часткового демонтажу трубопроводів сталося руйнування меліоративної системи. Загальна протяжність трубопроводів, які вибули з державної власності і власності третіх осіб на підставі незаконних судових рішень судді Золотарьова, становить 37,7 кілометрів.

З пропозиціями про звільнення суддів до президента звернувся Вища рада юстиції за підсумками перевірок, яка проводилася у відповідності з Законом України «Про відновлення довіри до судової влади в Україні».

Нагадаємо, Родіон Кірєєв засудив Юлію Тимошенко до 7 років в'язниці в жовтні 2011 року.

Читайте також:

Як повідомляла "ДС", Міністерство внутрішніх справ оголосило Кірєєва в розшук влітку 2014 року. Він підозрюється в скоєнні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 375 - винесення суддею (суддями) завідомо неправосудного вироку, рішення, ухвали або постанови Кримінального кодексу України. Родіон Кірєєв ймовірно перебуває в Криму.

    Реклама на dsnews.ua