• USD 39.4
  • EUR 42
  • GBP 49.1
Спецпроєкти

Порошенко: Призначення адвоката Януковича в ГБР стало символом реваншу Антимайдана

Реклама на dsnews.ua
Призначення екс-адвоката Віктора Януковича Олександра Бабікова першим заступником директора Державного бюро розслідувань стало символом реваншу Антимайдана

Про це заявив п'ятий президент Петро Порошенко під час вшанування пам'яті активістів Евромайдана Сергія Нигояна і Михайла Жизневского, передає "ДС" з посиланням на прес-службу партії.

"Дуже демонстративно було, що напередодні 22 січня керівництво Державного бюро розслідувань призначив першим заступником голови, я не дуже пам'ятаю прізвище, то Бібіков, або Бабіков, або Бобиків, ключове - він був адвокатом Януковича. Який ще більш трагічний символ можна було вибрати, щоб продемонструвати наступ Антимайдана реваншу, проросійських сил, знущання над подвигом Героїв Небесної Сотні?", - заявив Порошенко.

Крім того, він нагадав про ще одному прихильнику Антимайдана - колишньому заступником голови адміністрації президента Януковича Андрій Портнов.

"Кілька тижнів тому на вимогу Москви влади України зупинили суд над беркутівцями і зняли злочинців, віддавши їх Росії. З одного боку, така вимога Москви є де-факто явкою з повинною. Вони визнали свою зацікавленість у захисті беркутівців, а отже, поєднання відповідальності за злочини, які скоїли співробітники "Беркута", вбиваючи невинних людей на Майдані", - додав Порошенко.

Напередодні, 20 січня, сало відомо, що заступниками директора Державного бюро розслідувань стали Олександр Бабіков і Олександр Соколов.

Бабіков був призначений заступником всупереч зверненням адвокатської дорадчої групи до президента Володимиру Зеленському та силовиків із закликом протидіяти його призначенням через "очевидного прямого конфлікту інтересів".

Глава фракції "Слуга народу" в Раді Давид Арахамія 21 січня також заявив, що проти призначення Бабікова.

Новопризначений заступник голови ДБР працював у юридичній фірмі Aver Lex і захищав побіжного екс-президента Віктора Януковича, заочно засудженого в Україні за держзраду.

    Реклама на dsnews.ua