• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Порошенко назвав "путінської інтерпретацією" нинішнє тлумачення "плану Штайнмайера"

Реклама на dsnews.ua
Україна ніколи не погоджувалася на імплементацію "формули Штайнмайера" в контексті врегулювання на Донбасі

Про це в Twitter заявив п'ятий президент України Петро Порошенко, інформує "ДС".

"Ніколи Україна не погоджувалася з "формулою Штанмайєра. Штанмайер (екс-міністр закордонних справ Німеччини Франк Вальтер Штайнмайєр - "ДС") запропонував, щоб відразу після проведення виборів набрав чинності закон про особливий режим місцевого самоврядування. Ні слова більше. Все інше - від лукавого, тому що це була путінська інтерпретація "формули Штанмайєра", - зазначив він в соцмережі.

Крім того, він додав, що "формулу Штайнмайера" ще в 2016 році затвердив п'ятий президент Петро Порошенко.

У свою чергу, голова ОБСЄ, міністр закордонних справ Словаччини Мирослав Лайчак вважає, що Україні слід використовувати "план Штайнмайера" для врегулювання на Донбасі.

Разом з тим колишній представник України в ТКГ Роман Безсмертний заявив, що "формула Штайнмайера" ніколи не була передбачена Мінськими домовленостями і цілком могла бути ініційована Кремлем.

Джерела агентства "Інтерфакс-Україна", в свою чергу, заявили, що Київ відмовився підписувати зобов'язання про виконання "формули Штайнмайера".

Пізніше Вадим Пристайко повідомив, що попередньо погодився з введенням "формули Штайнмайера" щодо окупованих територій Донбасу на зустрічі дипломатичних радників 2 вересня.

    Реклама на dsnews.ua