• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Порошенко обговорив з прем'єром Туреччини деокупацію Криму

Реклама на dsnews.ua
Сторони також обговорили питання, пов'язані з економічною агресією Росії

Президент України Петро Порошенко і прем'єр-міністр Туреччини Ахмет Давутоглу на полях Всесвітнього економічного форуму в Давосі визначили напрямки зміцнення стратегічного партнерства, передає "ДС" з посиланням на повідомлення прес-служби президента України.

Порошенко Давутоглу висловив співчуття у зв'язку із загибеллю людей в результаті низки недавніх терористичних атак на території країни.

Порошенко і Давутоглу відзначили, що перед Україною і Туреччиною, як перед справжніми стратегічними партнерами, варто амбіційний порядок денний в 2016 році. У цьому контексті сторони обговорили стан підготовки низки важливих двосторонніх заходів, насамперед, п'ятого засідання Стратегічної ради високого рівня між Україною і Туреччиною, яка відбудеться в Анкарі, а також візиту глави турецького уряду в Україну.

Сторони також обговорили питання, пов'язані з економічною агресією Росії щодо обох країн. На думку співрозмовників, введені Російською Федерацією обмеження є не тільки безпідставними, але і суперечать нормам міжнародного права і зобов'язаннями РФ у СОТ.

Давутоглу зазначив високу динаміку перетворень в Україні і висловив готовність сприяти українській стороні в подальшому впровадженні реформ.

Лідери двох держав обмінялися думками про деокупації Криму і Донбасу. Прем'єр-міністр Туреччини підтвердив незмінну підтримку його країною суверенітету і територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів. Співрозмовники погодилися з тим, що повернення Криму Україні дозволить не тільки відновити законний статус півострова, але і припинити порушення прав людини окупаційною владою, а також його небезпечну мілітаризацію.

Сторони також обговорили ситуацію в Чорноморському та Близькосхідному регіонах і домовилися посилити координацію з метою протистояння загальним зовнішнім викликам і загрозам.

Читайте також:

"
    Реклама на dsnews.ua