• USD 27.3
  • EUR 30.9
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Порошенко визначив для Зеленського п'ять "червоних ліній"

П'ятий президент, лідер партії "Європейська Солідарність" Петро Порошенко оприлюднив п'ять "червоних ліній" для чинного глави держави Володимира Зеленського у процесі мирного врегулювання на Донбасі

Петро Порошенко
Петро Порошенко
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у зверненні Порошенка, опублікованому на офіційному сайті політсили, передає "ДС".

"Неприпустимість будь-якої ревізії конституційно закріпленого європейського та євроатлантичного курсу України – це перша "червона лінія", порушувати яку категорично неприйнятно, як би не кортіло зустрітися з Путіним", – наголосив Петро Порошенко.

Ще одна "червона лінія" – це неприпустимість жодних поступок в питанні національної ідентичності, а саме української мови і української церкви, наголошує лідер "Європейської Солідарності". 

"Ці свої мрії Путін знову повторив не далі, як минулого тижня. І, дивіться, синхронно з цим активізувалися "Слуги", які знову намагаються піддати ревізії мовне законодавство", – констатує Порошенко.

"Третя "червона лінія". Жодних виборів на непідконтрольних Києву територіях Донбасу, до повноцінного і чіткого, всеохоплюючого гарантування безпеки, деокупації і відновлення контролю над кордоном", – переконаний п'ятий президент.

Порошенко також вважає неприйнятними будь-які компроміси в питанні Криму, в тому числі щодо постачання води: "відповідальність за забезпечення водою має нести російська окупаційна влада, аж поки півострів не повернеться під суверенітет України".

"П'ята "червона лінія". Ніяких пробачень Путіну за його агресію. Судові позови і справи, для притягнення до відповідальності Кремля мають і далі бути в пріоритеті. Скільки б років не пройшло, Москва повинна відповісти за вбивства українців і порушення норм міжнародного права. Злочини Путіна перед Україною не мають терміну давності. Шкода, що з 2019 року Зеленський не подав жодного нового позову", – констатує Петро Порошенко.

Він також застеріг Зеленського від бажання зустрітись із російським президентом. "Путін одержимий імперською ідеєю, дуже хитрий і досвідчений хижак. Квиток до Путіна коштує виконання передумов або взяття на себе певних зобов'язань. І є ризик, що Зеленський знову візьме на себе певні зобов'язання і кинеться їх виконувати заради самої зустрічі, як це було напередодні і під час нормандського саміту в грудні 2019 року. Треба враховувати, що у переговорах з Москвою Київ буде сильнішим у багатосторонньому форматі, за участі Берліна та Парижа, на основі спільної з ними переговорної позиції", – попереджає п'ятий президент. 

"Кремль сьогодні вкотре наголосив, що Путін не хоче обговорювати із Зеленським Донбас, але у нас інших питань до Росії не існує. Нам нема про що говорити з Москвою, поки вона не повернула Крим та Донбас, крім як про саме повернення", – наголошує Петро Порошенко.

"Навички "конкурсу капітанів", Володимире Олександровичу, навряд чи допоможуть. КДБ переграє КВН.

Ключ до перемоги – це міжнародна солідарність та єдність з Україною. Тільки спільним фронтом зсередини країни і на зовні ми зможемо дати відсіч російському агресору", – резюмує лідер опозиції.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua