• USD 27.9
  • EUR 33.9
  • GBP 39.4
Спецпроєкти

Порошенко підписав закон про розрив Договору про дружбу з Росією

Реклама на dsnews.ua
Президент України Петро Порошенко підписав Закон України "Про припинення дії Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією"

Про це йдеться в повідомленні на сайті президента, інформує "ДС".

"Непродовження договору з Росією слід розглядати не як епізод, а як частина нашої стратегії на остаточний розрив з колоніальним минулим та переорієнтацію на Європу", - підкреслив Порошенко.

"Інші складові цієї стратегії: це безвиз, Угода про асоціацію з ЄС, Томос про створення незалежної автокефальної української церкви, вихід з СНД, закріплення в Конституції курсу на вступ у НАТО і Євросоюз, створення потужної, патріотичної та професійної української армії, підтримка української мови, власна історія і зміцнення нашої національної ідентичності", - зазначив глава держави.

Порошенко зазначив, що цей договір не було розірвано раніше заради того, щоб використовувати його положення в якості бази для наших численних позовів у міжнародні суди та інших міжнародних інстанцій в Росії - як порушника цього договору і норм міжнародного права. Зокрема, він навів окремі положення цього договору, де йдеться, що сторони будують відносини одна з одною на основі принципів взаємної поваги..., територіальної цілісності, непорушності кордонів..., незастосування сили, невтручання у внутрішні справи..., сумлінного виконання взятих міжнародних зобов'язань..., норм міжнародного права...".

Глава держави підкреслив, що на початку 2019 закінчується черговий десятирічний термін, коли Україна повинна офіційно визначитися, продовжувати або припинити його. За його словами, "вибір очевидний - припинити".

Порошенко додав, що Україна використала всі можливості цього документа в своїх національних інтересах.

Президент також повідомив, що вимагає від Міністерства закордонних справ завершення роботи з інвентаризації договірно-правової бази з Росією.

"Будемо і надалі робити висновки про корисність тих або інших угод", - сказав Порошенко.

    Реклама на dsnews.ua