• USD 28.1
  • EUR 33.8
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Порошенко пригадав, коли і де вперше отримав "почесне звання" бандерівця

Замисел відтяти собі український Крим у керівництва Російської Федерації народився ще задовго до 2014 року, і сумнівів з цього приводу тепер вже немає ні в кого

Петро Порошенко
Петро Порошенко
Реклама на dsnews.ua

Про це у своїй статті зазначив п’ятий президент, лідер партії "Європейська Солідарність" Петро Порошенко, інформує "ДС" із посиланням на пресслужбу політичної сили.

"У тому, що замисел відтяти Крим у голові у росіян народився задовго до 2014 року, сумнівів тепер немає ні в кого. Тоді ж, наприкінці зими чотирнадцятого у нас була надія. Ми хотіли вірити, що в Криму підняла голову лише місцева п’ята колона. Що Москва її підбурює, але не наважиться на пряме військове втручання. Що шляхом діалогу з місцевою кримською елітою вдасться взяти ситуацію під контроль", – написав Порошенко.

Він пригадав, що у вже заблокованому російськими спецпризначенцями аеропорту Сімферополя його вперше в житті назвали бандерівцем. "Так я отримав це почесне звання, яким росіяни величали мене протягом усього мого президентства. Вибратися з летовища, оточеного озброєними російськими спецслужбовцями, вдалося з двох причин. По-перше, добре згрупувався завдяки спортивним навичкам. По-друге, ангелами-охоронцями виявилися журналісти, які зібралися в аеропорту", – згадує лідер "ЄС".

"До Верховної Ради Криму я йшов із пропозицією створити спільну робочу групу Верховної Ради України та Верховної Ради Криму і разом відновити спокій в Криму. Безумовно і тільки на основі територіальної цілісності України", – наголошує Порошенко.

"У кількох коротких виступах, у тому числі і перед агресивним натовпом, я неодмінно наголошував, що Крим — це Україна, і ніяк інакше. Утім, зайти до порожньої Верховної Ради (бо насправді жодних! голосувань там не відбувалося) я так і не зміг. Її вже оточили зелені чоловічки з дулами автоматів, що стирчали з-під одягу, і виразним російським акцентом — чи то московським, чи то рязанським, чи то нижегородським", – пише Порошенко.

"З висоти прожитих років ясно, що в тій ситуації альтернативи застосуванню сили не було. Але саме сил і бракувало. Армію невпинно скорочували з 1991 року. А за чотири роки президентства Януковича російська агентура остаточно доруйнувала оборону. Від Збройних Сил залишили тільки назву. Що могли — розпродали, що не змогли вторгувати — розкурочили і розкомплектували. Шини поспускали, баки осушили, техніку вивели з ладу, людей скоротили і деморалізували", – зазначає п’ятий Президент.

"Це мають знати усі, в тому числі й актори, які трагічної для України весни 2014 року знімалися в російській комедії і торочили, ніби ми один народ, а тепер кумедно тупотять ніжкою, хто здав Крим", – зауважив Петро Порошенко. 

"Знадобилися роки, щоб відновити армію. І потрібні ще десятиліття, щоб зміцнити її до рівня, більш-менш паритетного з російськими збройними силами. Для цього нам треба стати повноправними членами НАТО", – резюмує лідер "Європейської Солідарності".

Нагадаємо, 25 лютого ЗМІ оприлюднили аудіозапис бесід колишнього помічника президента РФ Владислава Суркова і проросійського політика Віктора Медведчука про постачання електрики до Криму в 2014-му

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua