• USD 27.7
  • EUR 33.1
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

Порошенко розповів, що "гальмує" відкриття ринку землі

Реклама на dsnews.ua
Облік всіх земельних ділянок в електронному кадастрі обов'язкова умова відкриття ринку землі

Про це під час виступу на форумі об'єднаних територіальних громад, заявив президент України Петро Порошенко, передає "ДС" з посиланням на Depo.ua.

"Потрібна повноцінна система обігу та реєстрації землі. На сьогодні в державному кадастрі відсутня інформація про 5 млн га земельних ділянок, на яких у реєстрі не існує в електронному вигляді. І взагалі його наповненість становить трохи більше 60%. І ми погодилися, що у стислі терміни, не пізніше 31 грудня 2018 року, ми завершимо цю епопею, яка триває вже кілька десятиліть. Світовий банк, міжнародні фінінститути виділяли десятки мільйонів доларів і євро, а віз і нині там, і повнота даних у цій базі стане запорукою захисту прав власників землі. Без цього про відкриття ринку землі не може бути мови, але вільний обіг землі сільськогосподарського призначення є першим питанням, яке задають нам іноземні інвестори, як наявні, так і точно потенційні", - вважає Порошенко.

За його словами, зараз в Україні близько 12 млн га, близько 30% земельних ресурсів можна віднести до "сірої" непрозорою оренду, а це значить, що повз проходять великі кошти бюджету

    Реклама на dsnews.ua