• USD 27.8
  • EUR 33.4
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

Порошенко вирішив продати недобудований ракетний крейсер "Україна"

Реклама на dsnews.ua
Президент України Петро Порошенко підписав указ про демілітаризацію недобудованого ракетного крейсера «Україна», який знаходиться в акваторії миколаївського заводу імені 61 комунара

Таку інформацію на мітингу працівників заводу озвучив перший заступник голови Миколаївської облдержадміністрації В'ячеслав Бонь, повідомляє "ДС" з посиланням на НикВести.

"У вас стоїть крейсер "Україна", є Указ президента про його демілітаризації. Якщо зняти озброєння і продати те, що залишиться - там вистачить на компенсацію ваших зарплат, ще й залишиться три рази на стільки ж. Там є корпус і турбіни, вони затребувані", - сказав В'ячеслав Бонь.

Він додав, що паралельно готується проект постанови Кабінету міністрів про демілітаризацію корабля. Проект без зауважень вже погодили Міноборони та "Укроборонпром". На черзі - його розгляд у Міністерстві фінансів та Міністерстві юстиції.

"Указ президента підписаний, але весь час це питання не рухався і табанился. В середині грудня проект рішення Кабіна надіслано на погодження. У даний момент Мінекономрозвитку розіслав на узгодження цей проект в чотири організації. "Укрборонпром" і Міноборони його вже погодили без зауважень. Зараз залишається Міністерство фінансів і Міністерство юстиції, - сказав В'ячеслав Бонь.

Чиновник додав, що над проектом постанови Кабміну почали працювати в середині грудня минулого року. Згідно з планом демілітаризації все озброєння і обладнання крейсера передадуть Міноборони, а на продаж виставлять корпус і турбіни.

Примітно, але 17 березня 2014 року голова Миколаївської облдержадміністрації Микола Романчук заявив, що недобудований ракетний крейсер, який вже багато років стоїть на миколаївському Суднобудівному заводі імені 61 комунара, потрібно негайно продати, не питаючи дозволу y Росії. На його думку, в даний час y держави немає грошей на добудову крейсера, і навряд чи вони з'являться найближчим часом. А зміст корабля коштує бюджету понад 6 мільйонів гривень в місяць.

Нагадаємо, ракетний крейсер "Україна" вже друге десятиліття стоїть біля причальної стіни ДП "Суднобудівний завод імені 61 комунара", де був побудований в 1984 році на замовлення ВМФ колишнього СРСР. У 1990 році крейсер був спущений на воду, в 1996-му його добудова була припинена у зв'язку з відсутністю фінансування. У 2000-2001 роках крейсер планувалося ввести до складу ВМС України, однак пізніше було визнано недоцільність такого кроку. Зараз крейсер залишається на балансі заводу-виробника.

    Реклама на dsnews.ua