• USD 27.6
  • EUR 33.5
  • GBP 39
Спецпроєкти

Порошенко ввів у дію рішення РНБО щодо забезпечення нацбезпеки і оборони України

Реклама на dsnews.ua
Президент Петро Порошенко підписав указ №278/2017 "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 вересня 2017 року "Про пропозиції до проекту закону України "Про Державний бюджет України на 2018 рік" по статтях, пов'язаних із забезпеченням національної безпеки і оборони України"

Глава держави ввів у дію відповідне рішення РНБО. Контроль за його виконанням покладено на секретаря Ради національної безпеки і оборони України Олександра Турчинова, повідомляє прес-служба глави держави, передає "ДС".

"Рада національної безпеки і оборони України доручила Кабінету Міністрів України передбачити в проекті закону України "Про Державний бюджет України на 2018 рік" витрати на забезпечення національної безпеки і оборони України в обсязі не менше 5% від валового внутрішнього продукту для сектору безпеки і оборони України. При цьому фінансування потреб сектору безпеки і оборони України передбачити в обсязі не менше 165 372,3 млн гривень, у тому числі не менш 158 997,3 млн гривень - із загального фонду державного бюджету України, 6 375,0 млн гривень - зі спеціального фонду Державного бюджету України", - зазначено в повідомленні.

Зокрема для Міністерства оборони України в 2018 році має бути передбачено фінансування за рахунок коштів загального фонду держбюджету в обсязі 81 689,2 млн. гривень, а за рахунок коштів спеціального фонду - в обсязі 1 625,3 млн гривень.

Так, на фінансування Національної гвардії України в 2018 році має бути передбачено фінансування за рахунок коштів загального фонду держбюджету в обсязі 10 354,0 млн. гривень, за рахунок коштів спеціального фонду - в обсязі 739,0 млн гривень.

Уряд має передбачити також фінансування Національної поліції України в обсязі 24 277,2 млн гривень за рахунок коштів загального фонду Держбюджету і 90,0 млн гривень за рахунок коштів спецфонду держбюджету.

"Адміністрації Державної прикордонної служби України в 2018 році має бути виділено фінансування в обсязі 9 010,6 млн гривень за рахунок коштів загального фонду держбюджету і 33,2 млн - за рахунок коштів спецфонду. Державну службу України з надзвичайних ситуацій має бути передбачено фінансування в обсязі 9 774,6 млн гривень із загального фонду і 969,4 млн гривень зі спецфонду держбюджету 2018 року", - додає прес-служба президента.

У державному бюджеті 2018 року на фінансування Служби безпеки України має бути передбачено 7 491,1 млн гривень за рахунок коштів загального фонду і 160,9 млн гривень - за рахунок коштів спецфонду.

Уряду також доручено розглянути питання щодо фінансування в 2018 році державної цільової програми створення і освоєння виробництва боєприпасів і продуктів спеціальної хімії на період до 2021 року та державної цільової програми реформування та розвитку оборонно-промислового комплексу на період до 2021 року в обсязі 0,5% від валового внутрішнього продукту (але не менше 6,0 млрд гривень) більше ніж обсяг видатків на фінансування сектору безпеки і оборони, який визначено концепцією розвитку сектору безпеки і оборони України, затвердженої указом президента України від 14 березня 2016 року №92.

Кабінет Міністрів має також щорічно планувати видатки на фінансування органів сектору безпеки і оборони за рахунок спеціального фонду державного бюджету згідно поданих ними обґрунтованих пропозицій.

Починаючи з 2018 року, уряд має залишати в повному обсязі надходження до спеціального фонду державного бюджету України для фінансування потреб органів сектору безпеки і оборони України, забезпечили такі надходження.

Також в 2018 році повинні бути прийняті заходи щодо забезпечення першочергового фінансування діяльності суб'єктів сектору безпеки і оборони України за такими пріоритетними напрямами: посилення системи протиповітряної оборони держави і можливостей авіації Повітряних сил Збройних сил України; реалізація державної політики у сфері кібербезпеки, виконання заходів з розвитку та модернізації спеціального зв'язку та захисту інформації; виконання Національної розвідувальної програми на 2016-2020 роки; посилення контррозвідувального захисту, боротьби з тероризмом і диверсійної діяльністю; проведення інтенсивної бойової підготовки частин і підрозділів ЗСУ та інших утворених відповідно до законів України військових формувань; облаштування державного кордону України; реалізація соціальних гарантій військовослужбовців, насамперед збільшення в структурі грошового забезпечення військовослужбовців питомої ваги посадових окладів, окладів за військовим званням.

Уряду доручено підготувати у десятиденний термін після набрання чинності законом України "Про Державний бюджет України на 2018 рік" проект основних показників державного оборонного замовлення на 2018-2020 роки та подати на розгляд Ради національної безпеки і оборони України.

Крім того, Кабмін повинен розглянути до 1 листопада 2017 року питання запровадження механізму пільгових іпотечних кредитів для забезпечення житлом військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та членів їх сімей.

    Реклама на dsnews.ua