• USD 29.3
  • EUR 31.3
  • GBP 36.8
Спецпроєкти

Порошенко заявив, що більше не дозволить РПЦ розставляти "пальці віялом"

Реклама на dsnews.ua
Автокефальна Православна Церква Україна не буде державною, держава тільки гарантує конституційне право свободи віросповідання

Про це 1 грудня заявив президент України Петро Порошенко у своєму зверненні до 27-ї річниці референдуму за незалежність України, передає "ДС".

Він зазначив, що РПЦ - "невід'ємна частина політичної системи РФ".

"Кремль не приховує, що розглядає її як один з головних інструментів для впливу на Україну. ... Томос про автокефалію - це ще один Акт проголошення незалежності України. У нас з'явиться своя незалежна ні від кого церкву, яка буде визнана світовим православ'ям. Рішення про надання автокефалії УПЦ - прийнято. Томос - грамоту, яка це підтверджує - написаний. Об'єднавчий собор - призначений, і він вибере предстоятеля, який поїде в Стамбул і отримає Томос з рук Його Святості Варфоломія", - заявив Порошенко.

"Віруючі самі будуть вибирати, до якої церкви їм ходити, ніхто нікого ні до чого силою не змусить. Держава гарантує конституційне право свободи віросповідання, в тому числі і тим, хто захоче залишитися в єдності з російською церквою. Але "пальці віялом" Московський Патріархат тут розставляти більше не буде, як і таврувати, хто у нас канонічний, а хто - безблагодатный", - додав глава держави.

    Реклама на dsnews.ua