• USD 29
  • EUR 32.3
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Бліда тінь. Чому Садовому залишилася роль предтечі Вакарчука

У першу двадцятку виборчого списку партії "Самопоміч" увійшли тільки семеро нинішніх нардепів
Реклама на dsnews.ua

Передвиборний з'їзд партії "Самопоміч", який відбувся 8 червня, відзначився атмосферою смутності. Її розвіяло тільки виступ екс-президента Грузії Міхеїла Саакашвілі. Він дуже хвалив Львів і заявив, що Андрій Садовий є найбільш ефективним мером в Україні. Але приєднуватися до команди Садового Саакашвілі не захотів і, покинувши з'їзд "Самопомочі", тут же виступив з відеозверненням, в якому повідомив, що відправляє свою партію "Рух нових сил" самостійно брати участь у виборах.

У підсумку з'їзд "Самопомочі" завершився ще більш сумному настрої, ніж почався. На минулих парламентських виборах у жовтні 2014-го, партія набрала цілих 11%, але зараз її рейтинг ледь перевищує 1%. І навряд чи є якісь способи, які дозволили б підняти його хоча б до 5%, тобто до рівня прохідного бар'єру. Поява нових конкурентів, яких не було в 2014-му, як той же "Рух нових сил" Саакашвілі і набирає популярність саме у Львові "Голос" Святослава Вакарчука, роблять шанси "Самопомочі" все більш примарними.

Маленький штрих, який показує, наскільки там все сумно. "Самопоміч" є членом Європейської народної партії (ЄНП) і збирається козиряти цим на виборах. Для цього вона придумала собі слоган з тієї ж абревіатурою: "Єдина нормальна партія". Обзивати всіх інших ненормальними - це чіткий сигнал про переживаемом психічному стані фрустрації, і це, до речі, прекрасно знає (як фахівець-психіатр) голова парламентської фракції "Самопомочі" Олег Березюк.

Зрозуміло, у низькому рейтингу партії винен передусім сам Садовий. Але він вирішив відігратися на нинішніх депутатів від партії у Верховній Раді. Лише семеро з них включені в першу двадцятку виборчого списку "Самопомочі", затверджену на з'їзді: віце-спікер Оксана Сыроид (п'яте місце), Олег Березюк (сьоме), Тетяна Острикова (дев'яте), Семенуха Роман (12-е), Олег Лаврик (14-е), Любомир Зубач (18-е) і Руслан Сидорович (20-е).

Перше місце у списку отримав, зрозуміло, сам Садовий. А решта 12 місць у першій двадцятці дісталися людям, здебільшого невідомих широкій публіці. Так, другий рядок зайняла депутат Одеської міськради Ольга Квасницька, працює доцентом кафедри господарського права і процесу Одеської юридичної академії. На третьому рядку - голова громадської організації "Декларації під контролем" Олександра Дрік, член Ради громадського контролю НАБУ. На четвертій - депутат Харківської облради Тетяна Бідняк, працює керівником регіонального структурного підрозділу ТОВ "Факторіал". На шостий - депутат Тернопільської облради Віталій Фидрин, який є засновником і директором приватного підприємства "Європростір".

Таким чином, Садовий намагався підкреслити, що з його партією в парламент прийде багато нових осіб. Правда, деякі з них - зовсім не нове, а добре забуті старі. Так, під восьмим номером у списку йде засновник торгової марки "Моршинська" Микола Кміть, який з лютого 2008-го по квітень 2010-го очолював Львівську облдержадміністрацію.

Взагалі ж варто зазначити, що ставка Садового на нові обличчя була головною складовою успіху його політпроекту п'ять років тому. Але нині "Самопоміч" - вже аж ніяк не нова, а стара партія, і повторення старого трюку їй навряд чи сильно допоможе. Так що зараз ця ставка Садового цілком може виявитися останньою.

Реклама на dsnews.ua
    Реклама на dsnews.ua