• USD 27.9
  • EUR 33.8
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Повернення "Свободи", або чому граната під Радою нікого не налякала

"Свобода" і "Укроп" чітко попали в ядерний електорат національно свідомих людей, які гуртуються навколо ідеї "Порошенко - це зло". Проте є ще кілька причин, чому "Свобода" показала такі високі результати в ряді областей
Фото: politolog.net
Фото: politolog.net
Реклама на dsnews.ua

Загалом їх чотири:

1. Відсутність альтернативи. Ляшко і "Батьківщина" не змогли зайняти нішу самих правильних українців. Більше того, Ляшко розчинилася в "Свободі" та "Укропі". 

2. Дурість прокуратури. Історія з приписуванням "свободівцям" розстрілу майданівців настільки не лягає в будь-яке розуміння тих процесів, що викликало зворотню реакцію. Більше того, обшуки у Сича та інших "моральних авторитетів" "Свободи", які не дали жодних результатів лише підлили масла в вогонь.

3. Історія з гранатою під Радою не була топовою в останні дні кампанії, коли "Свобода" почала швидко набирати в популярності. 

4. Різка радикалізація і поляризація проукраїнського електорату. Цей виборець більше не готовий чекати і вірити в обіцянки. Голосування за "Укроп" і "Свободу" це перш за все голосування проти влади, а не за ці партії.

Насправді ми всі переписали суспільний договір на цих виборах. Договір тепер звучить так: або ви щось робите і при чому терміново, або ми готові качати ситуацію до перезавантаження влади. При цьому важливо зрозуміти, що головні апологети цієї тези - Тимошенко, Ляшко і Садовий виявилися в прольоті. Виборець хоче знову бачити не розумних і говірливих, а тих, хто з їхньої точки зору, може реально почати кулачні бої. Як би це смішно не звучало, але фізична сила в прямому значенні цього слова стає багато в чому визначальною. Якби хтось із БПП побив Тягнибока, рейтинг БПП міг би підрости на 1-2 пункти.

І останнє, мабуть, найважливіше. Для розуміння Того, як мислить виборець "Укропу" і "Свободи" я розповім історію свого знайомого з АТО. Мужики ввечері завели розмову про політику і зійшлися на тому, що треба розстріляти всіх депутатів. Мій знайомий запитав: а для чого?Відповідь була проста: наступні будуть боятися. При всій абсурдності такої логіки, саме нею перш за все послуговуються ті, хто підтримує "Укроп" і "Свободу" і кількість цих людей має всі шанси зростати. Про те, що потім вони стрілятимуть тих, кого вони зараз підтримують, можна і не згадувати.

Реклама на dsnews.ua
    Реклама на dsnews.ua