• USD 28.2
  • EUR 34.3
  • GBP 38.4
Спецпроєкти

Позитив тижня. Завдяки новій "Кольчузі" пів Росії буде як на долоні

Крім того: вітчизняні конструктори розробляють новий малогабаритний радар, випробовують гранатомет КБА.117-02 і демонструють міномет "Смерека"

Станція радіотехнічної розвідки "Кольчуга RDF-360"
Станція радіотехнічної розвідки "Кольчуга RDF-360" / Defense Express
Реклама на dsnews.ua

"Кольчуга RDF-360" від НПК СКБ "Таргет" незабаром посилить українську армію

Відома українська станція радіотехнічної розвідки "Кольчуга", яка дозволяє в пасивному режимі виявляти повітряні і наземні цілі противника, отримала нове життя завдяки новому поколінню — станції "Кольчуга RDF-360". Як повідомляє Defense Express, за своїми можливостями вона значно перевищує попередні версії, і вже найближчим часом ці комплекси посилять українську армію.

"Кольчуга RDF-360" здатна з високою точністю визначати місце розташування наземних, надводних і повітряних цілей. При використанні трьох станцій ми отримуємо точні географічні координати, а при використанні чотирьох — ще й висоту польоту повітряного об'єкта. Принцип роботи комплексу полягає в вимірі різниці між часом отримання сигналу усіма станціями, які перебувають на відстані в кілька десятків кілометрів один від одного.

Водночас вітчизняна "Кольчуга RDF-360" не випромінює сигнали, як це робить звичайна РЛС, тобто її роботу неможливо зафіксувати. Більш того, монтаж радіолокаційних систем можна провести на звичайному транспорті, включаючи цивільні зразки, що дозволяє ще більше замаскувати станцію.

Точність визначення координат повітряних об'єктів в комплексі "Кольчуга RDF-360" становить 1% від дальності до мети. Це еквівалентно системам активного радіолокаційного виявлення. Водночас дальність виявлення повітряних цілей становить до 450 км в залежності від висоти польоту цілі. А наземних або надводних — до 600–700 км. Отже, наприклад, розміщення лише трьох комплексів в районах поблизу Чернігова, Маріуполя і Харкова дозволить створити суцільне поле контролю на території відразу двох військових округів армії РФ: Центрального і Південного.

"Кольчуга RDF-360" може збирати дані про розташування командних пунктів, центрів зв'язку, відстежувати переміщення підрозділів, тобто "чути" все, що відбувається в армії Росії від Пскова до Волги і Кавказу, а також в акваторії морів, не кажучи вже про Донбас і Крим.

Конструктори показали і випробували гранатомет КБА-117-02 і міномет "Смерека"

Реклама на dsnews.ua
Гранатомет КБА-117-02
Гранатомет КБА-117-02 / Defense Express

Державне підприємство "Конструкторське бюро "Артилерійське озброєння" успішно завершило випробування 30-мм автоматичного станкового гранатомета КБА-117-02 "піхотний варіант". Як повідомляє Ukrainian military pages, перша партія гранатометів пройшла приймально-здавальні випробування на полігоні 169-го навчального центру "Десна".

У жовтні цього року в конструкторському бюро повідомили про модернізацію до піхотної конфігурації 30-мм автоматичного гранатомета КБА-117, який широко використовується в бойових модулях.

Крім того, приватна компанія "Українська бронетехніка" показала свій мобільний 120-мм міномет "Смерека", що базується на бронеавтомобілі "Варта", побудованому на шасі МАЗ-5434. Демонстрація проходила на військовому полігоні під час презентації українського озброєння для делегації з Бразилії.

Прикордонники придбали сучасні квадрокоптери

Безпілотники DJI Matrice 200 V2 /dpsu.gov.ua
Безпілотники DJI Matrice 200 V2 /dpsu.gov.ua

Головний центр підготовки особового складу Державної прикордонної служби України ім. генерал-майора Ігоря Момота придбав чотири безпілотних авіаційних комплекси DJI Matrice 200 V2. Цей БПАК — це сучасна форма виявлення і розпізнавання стаціонарних та рухомих об'єктів (цілей). Потужні системи оптико-електронного спостереження (камери денного спостереження з 30-кратним збільшенням та тепловізори) дозволяють ефективно виконувати завдання з повітряного моніторингу як вдень, так і вночі.

Подібні безпілотники вже активно застосовуються в охороні державного кордону. На сьогодні вони здійснилимайже 1,7 тис. вильотів, з їх допомогою оглянуто майже 10 тис. км кордону. Завдяки їм вдавалося виявити і затримати 10 порушників прикордонного законодавства, два гумові човни, а також безпілотник контрабандистів, який використовували для незаконного переміщення сигарет.

Вітчизняні військові інженери розробляють новий малогабаритний радар

Системи "Укрспецтехніки" на випробуваннях
Системи "Укрспецтехніки" на випробуваннях / Defense Express

Фахівці ХК "Укрспецтехніка", що входить до складу "Ліги оборонних підприємств України", розробляють малогабаритний контрбатарейний радар і станцію ближньої повітряної і наземної розвідки дальністю до 60 км. Така станція, зазначають в Defense Express, може розміщуватися на щоглі і має значно поліпшені технічні характеристики.

Тривають і роботи зі створення контрбатарейної РЛС "Бісквіт-КБ" і її імітатора. За своїм виглядом і способом дії "Бісквіт-КБ" нагадує американські радари AN/TPQ-48. РЛС важить всього 80 кг і може бути встановлена ​​як в кузові автомобіля або на бронетехніці, так і стаціонарно. При цьому вона здатна виявляти вогонь різних артилерійських систем на дальності до 15–20 км (в залежності від типу).

Ще одна новинка — радіолокаційна станція вимірювання швидкості снарядів РСіС 112L. Вона здатна вимірювати початкову швидкість снарядів (або патронів) різного калібру на виході зі ствола гармати (стовбура). Вимірювач може бути розміщений як автономно, так і на САУ або танках і може бути інтегрований в системи артилерійського вогню.

Також компанія продовжує удосконалювати свої вже відомі розробки — мобільний комплекс наземної розвідки і РЕБ "Джеб", РЛС розвідки наземних і надводних цілей "Лис-2М"/"Лис-3М", малогабаритний радіолокатор "Борсук"/"Борсук-А", переносний комплекс РЕБ "Анклав" і мобільний багатофункціональний комплекс боротьби з широким спектром БПЛА "Полонез".

Львівський бронетанковий завод завершив виконання ДОЗ

Модернізовані танкці Т-64/slovoidilo.ua
Модернізовані танкці Т-64/slovoidilo.ua

Львівський бронетанковий завод завершив виконання державного оборонного замовлення передачею ВСУ чотирьох модернізованих Т-64 і броньованої ремонтно-евакуаційної машини БРЕМ-2. Про це повідомляють в "Укроборонпромі".

Модернізовані танки отримали сучасні нічні приціли, новітні цифрові радіостанції, супутникові системи навігації, комплекти динамічного захисту і ще багато додатків для більш ефективного виконання бойових завдань.

"Тепер наше підприємство має можливість відновлювати і модернізувати всі види ремонтно-евакуаційних машин, які перебувають на озброєнні ЗСУ. Більш того, у нас готові виробничі площі та все оснащення для виготовлення броньованих ремонтно-евакуаційних машин БРЕМ "Лев" і БРЕМ "Зубр", — заявив директор підприємства Віктор Андрощук.

    Реклама на dsnews.ua