• USD 28.2
  • EUR 34.1
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Позитив тижня. Франція почала будувати катери для українських прикордонників

Крім того: в Україні створили РЛС-комплекс "Мінерал-У", військового робота Camel тестували на полі бою, а "Урагани" успішно вразили цілі під час бойових стрільб

Фото патрульного катера FPB 98 MK
Патрульний катер FPB 98 MKI (OCEA, Франція)
Реклама на dsnews.ua

У Франції закладені перші катери для наших прикордонників

У Франції почалося будівництво катерів FPB 98 MKI для Державної прикордонної служби. Корпуси вже готові на 30-50%. Про це заявив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

"За три роки українські прикордонники отримають 20 судів для охорони кордону, операцій спостереження і протидії ДРГ: пʼять з них буде виготовлено в Україні", — заявив міністр. Зараз сторони фактично переходять до практичної роботи з будівництва катерів, які потрібні Морській охороні в Азово-Чорноморському басейні.

Очікується, що вже на початку весни 2021 р. група українських експертів відвідає французьке місто Ле-Сабль-д'Олон для забезпечення постійного зворотного зв'язку і безперервності процесу побудови катерів.

Зараз обговорюються питання навчання технічного персоналу і команд суден, технічної підтримки, післяпродажного обслуговування тощо.

Українського військового робота тестували на стрільбищі

фото украинского военного робота
Український військовий робот / Defense Express
Реклама на dsnews.ua

Фахівці Державного науково-дослідного інституту випробувань і сертифікації озброєння і військової техніки провели практичну частину чергового етапу дослідницьких випробувань зразка дистанційно-керованої платформи Camel. Як зазначає Defense Express, оприлюднені фото свідчать про те, що перевірялася здатність робота вражати цілі на полі бою.

Платформа являє собою безпілотний наземний апарат, призначений для участі в проведенні розвідувальних операцій, виявлення та знищення живої сили і легко броньованих цілей противника, супроводу розвідувальних груп, перевезення та доставки військового вантажу на лінію дотику (в небезпечні зони). У разі ведення ворожого вогню, може використовуватися як прикриття для відходу особового складу або евакуації поранених.

Після проведення практичної частини випробувань, фахівці ДНДІ ВС ОВТ проводять обробку отриманих результатів, які виявлять основні недоліки дослідного зразка для їх усунення.

ВМС провели бойові стрільби з "Ураганів"

фото БМ "Ураган"
БМ "Ураган"/ВМС ЗС України

Артилеристи Військово-Морських сил ЗС України взяли участь у тактичних навчаннях з бойової стрільби з "Ураганів". Як повідомляє Служба зі зв'язків з громадськістю командування ВМС ЗСУ, навчання проходили на одному з полігонів Миколаївської області.

Реактивна артилерійська батарея окремого підрозділу зі складу морської піхоти національного флоту успішно відпрацювала поставлені завдання при проведенні батальйонно-тактичних навчань, вразивши певні цілі. Особовий склад підрозділу відпрацював низку тренувальних заходів відповідно до загального задуму навчань. У повідомленні підкреслюється, що подібні артилерійські системи по своїй військовій потужності є одним з найпотужніших засобів ураження противника на тактичному рівні.

ВСУ отримають кілька зразків мобільного РЛС "Мінерал-У" і РЛС 35Д6М

макет РЛС "Минерал-У"
РЛС "Мінерал-У" / Depositphotos

ДП "Науково-дослідний інститут радіолокаційних систем "Квант-Радіолокація" в наступному році передасть Збройним силам України кілька зразків нової унікальної мобільної РЛС "Мінерал-У". Про це інформує Defense Express.

"Мінерал-У" — це багатофункціональний радіолокаційний комплекс, створений з використанням нових підходів і нової елементної бази. Станція призначена для виявлення, класифікації надводних цілей на значній відстані — до 500-600 км, а також для видачі цілевказівки засобів ураження. У складі комплексу є активний і пасивний канали.

В інтерв'ю Defense Express директор ДП "НДІ РС "Квант-Радіолокація" Едуард Касапа підкреслив, що "Мінерал-У" — найбільш технологічний зразок у лінійці РЛС-систем і комплексів висвітлення надводної обстановки і цілевказання різних засобів ураження. Ця станція також може знадобитися і береговому протикорабельному комплексу "Нептун".

Крім того, підприємство НВК "Іскра" передало у війська нову радіолокаційну станцію 35Д6М. Сімейство цих радарів вже давно використовується в Збройних силах України та має позитивний досвід експлуатації. РЛС 35Д6М — сучасна радіолокаційна станція зі збільшеною дальністю дії, поліпшеними параметрами траєкторної обробки, розширеними функціональними можливостями за рахунок сучасних програмних рішень. Також ця РЛС може похвалитися здатністю працювати майже в будь-яких кліматичних умовах і в гірській місцевості.

Радар може додатково комплектуватися виносними робочими місцями — це дозволяє управляти станцією в повному обсязі на відстані до 300 м. РЛС може також опціонально комплектуватися обладнанням для взаємодії безпосередньо з зенітно-ракетними комплексами.

Столичні бронетехніки оновили для армії партію бронетранспортерів

Державне підприємство "Київський бронетанковий завод" передало в ЗСУ партію з чотирьох відновлених БТР-80, що пройшли на підприємстві капітальний ремонт і часткову модернізацію. Про це повідомляють в "Укроборонпромі".

"Наші фахівці провели капітальний ремонт машин з істотним відновленням корпусів, відновили роботу всіх агрегатів і вузлів, а також виконали часткову модернізацію. На бронетранспортерах, зокрема, встановлено нові сучасні засоби зв'язку, навігаційне обладнання, прилади радіаційної розвідки, нові колеса — все українського виробництва ", — повідомив директор заводу Володимир Синявський.

Крім того, в рамках іншого договору фахівці підприємства здійснили ремонт за технічним станом бронетранспортера БТР-3ДА — після успішного проходження випробувань він також переданий державному замовнику.

    Реклама на dsnews.ua