• USD 36.6
  • EUR 38.6
  • GBP 44.4
Спецпроєкти

Позитив тижня. До ударів на Донбасі готові усі 12 наших "Байрактарів"

Крім того: "Вільха-М" та РЛК "Мінерал-У" пройшли вдалі випробування, на "Антонові" анонсували новий літак, а на "Форті" — лінію виробництва пістолетів-кулеметів

Безпілотник Bayraktar
Безпілотник Bayraktar / Getty Images
Реклама на dsnews.ua

Bayraktar підтвердив свою бойову міць у зоні ООС

Ударні безпілотники Bayraktar, що стоять на озброєнні української армії, готові застосовуватися вдень та вночі. Вони вже пів року перебувають на бойовому чергуванні, цитує "Цензор.НЕТ" командувача Об'єднаних сил ЗСУ Сергія Наєва.

За його словами, безпілотники (Україна придбала у Туреччини 12 комплектів) вже показали свою ефективність для розвідки, передаючи цінні відомості про супротивника. І патрулюють не лише Донбас, а й південь та північ України. "Коли Україна закупила ці комплекси, то відбулася і відповідна підготовка персоналу для них. Зараз усі екіпажі Bayraktar готові до розвідки вдень та вночі, а також бойового застосування — також вдень і вночі", — додав Наєв.

Нагадаємо, у районі проведення ООС 26 жовтня у відповідь на дії російсько-терористичних вперше застосовано БПЛА Bayraktar ТВ2. Безпілотний літальний апарат не перетинав лінію зіткнення і керованою бомбою знищив одну гармату з розрахунком російсько-окупаційних військ. Ефективна відповідь українських армійців ворогові викликала обурення у Кремлі та критику з боку німецької влади. Останнім українські дипломати наголосили, що наша країна має право захищатися. А наші американські партнери закликали союзників зняти обмеження підтримки України летальною зброєю. Серед країн, які блокують таку підтримку, залишається Німеччина.

Авіабудівники "Антонова" анонсували новий літак

Генеральний директор ДП "Антонов" Сергій Бичков
Генеральний директор ДП "Антонов" Сергій Бичков /wing.com.ua/

Як розповів на зустрічі з колективом підприємства його гендиректор Сергій Бичков, київських авіабудівників чекає велика робота — виготовлення літаків АН-178, перспективні замовлення на будівництво літаків на базі АН-32П, АН-38, створення нового літака з урахуванням досвіду АН-70.

Реклама на dsnews.ua

Раніше повідомлялося, що на ДП "Антонов" йде збирання планера для першого з трьох літаків Ан-178 на замовлення Міністерства оборони України. Станом на початок жовтня фахівці оцінюють його готовність до 80%. Авіабудівники працюють у щільному графіку, щоб завершити будівництво в I кварталі 2022 р.

"Вільха-М" точно відстрілялася під час випробувань

На одному з полігонів Одеської області конструкторське бюро "Промінь" та військові провели державні випробування ракетної системи залпового вогню "Вільха-М". У ході випробувань перевіряли тактико-технічні характеристики ракет, систем наведення та дальність польоту. Роботу РСЗВ та результати стрільб за багатьма параметрами оцінюють фахівці Державної приймальної комісії.

РСЗВ "Вільха-М" — це модернізована система "Вільха", яка вже стоїть на озброєнні української армії. Вона матиме велику дальність польоту ракет та точність ураження. Зокрема ракети калібру 300-мм здатні знищувати наземні цілі на відстані понад 100 км.

Випробовано новий РЛК "Мінерал-У"

РЛК "Мінерал-У"
РЛК "Мінерал-У" / Укроборонпром

Як повідомляють в "Укроборонпромі", мобільний багатофункціональний радіолокаційний комплекс "Мінерал-У", який розробило ДП "Науково-дослідний інститут радіолокаційних систем "Квант-радіолокація", успішно пройшов заводські (попередні) випробування.

Цей РЛК виявляє та класифікує надводні об'єкти на відстані до 500-600 км завдяки пасивному каналу, а дорозвідку можна проводити з використанням активного каналу.

Під час випробувань перевірили технічні параметри кожної частини комплексу окремо: потужність передавача, чутливість приймача, час затримки, технічні властивості. Далі "Мінерал" встановили на шасі і випробували загалом. За підсумками комплекс було визнано відповідним заявленим тактико-технічним характеристикам. На черзі — державні випробування, які передусім призначені для роботи спільно з береговим ракетним комплексом "Нептун".

В Україні готують лінію виробництва пістолетів-кулеметів "Форт-230"

Пістолет-кулемет "Форт-230"
Пістолет-кулемет "Форт-230"/mil.in.ua

Казенне науково-виробниче об'єднання "Форт" готує на підприємстві лінії для виробництва в Україні пістолетів-кулеметів "Форт-230". Про це повідомляє " Мілітарний " із посиланням на головного конструктора підприємства Миколи Гливого.

Наразі "Форт-230" завершує заводські випробування, потім зброя має пройти доопрацювання та усунення всіх недоліків. У 2022 р. КНВО має зробити першу партію дослідних зразків пістолетів-кулеметів. Також наступного року на підприємстві планується розпочати державні випробування українського пістолета-кулемета.

"Форт-230" — це автоматична зброя калібру 9х19 mm Luger. Вона укомплектована телескопічним приладом, що фіксується у трьох положеннях. Прилад насувається на ствольну коробку. Магазин знаходиться у ручці пістолета-кулемета. Пістолет-кулемет має двосторонні органи управління: засувку магазину, запобіжник, затримку затвора і перемикач вогню. Він також оснащений передньою рукояткою, яка складається в чотирьох положеннях, що фіксуються.

При створенні "Форт-230" враховувався досвід останніх зразків зброї даного типу, завдяки чому була досягнута надзвичайно надійна робота автоматики виробу навіть в умовах дуже сильної забрудненості (густе болото, сніг, пісок, вода).

    Реклама на dsnews.ua