• USD 39.6
  • EUR 42.1
  • GBP 49.3
Спецпроєкти

Позитив тижня. Модернізований ЗРК "Куб" зможе виявляти і збивати стелс-цілі

Крім того: в Україні випробуваний іонно-плазмовий двигун для космосу, КБ "Луч" розробляє новий ЗРК, а "Маяк" презентував мультикаліберний "КалашНаш"

Модернізований ЗРК "Куб"
Модернізований ЗРК "Куб"
Реклама на dsnews.ua

"Аеротехніка" представила модернізацію ЗРК "Куб"

Науково-виробниче підприємство "Аеротехніка-МЛТ" представила свою модернізацію ЗРК "Куб" ("Квадрат") до версії 2K12M1-2Д "Квадрат-2Д". Про це повідомляє "Український мілітарний портал". На модернізованому зенітному ракетному комплексі замінили 99% аналогової елементної бази на нову цифрову.

За рахунок використання потужних обчислювальних засобів вдалося підвищити бойові можливості комплексу по всіх класах повітряних цілей у складних умовах перешкоджаючих умовах. Автоматизація деяких процесів дозволила зменшити кількість обслуговуючого персоналу комплексу.

Ця модернізація дозволяє поліпшити технічні характеристики і розширити функціональні можливості ЗРК за рахунок реалізації нових алгоритмів обробки і відображення інформації пристроями, використання цифрової обробки сигналів на сучасній елементній базі, з цифровою (програмною) селекцією рухомих цілей і автоматичним зніманням та обробкою інформації.

Зокрема, обновлення комплексу дадуть можливість самостійно виявляти малорозмірні цілі, крилаті ракети, включаючи цілі, виконані за технологією "СТЕЛС", а також збільшити розміри зон пуску по малорозмірних цілях типу БПЛА або крилатих ракетах і цілям, що летять під прикриттям перешкод.

У Харкові випробували іонно-плазмовий двигун для космосу

Реклама на dsnews.ua

Упродовж двох років АТ "ФЕД" спільно з вченими аерокосмічного університету проводить роботи з виготовлення двигуна для космосу. Підсумком цієї роботи став перший у світі український іонно-плазмовий двигун. Крім того, як повідомляє "Укрінформ", фахівці створили нову унікальну систему охолодження супутників. Над її створенням на замовлення Міжнародного космічного агентства працювали п'ять років.

Протягом цього часу були відпрацьовані не тільки конструкція, але й технології, і вже здійснено комплектування двох супутників Європейського космічного агентства на замовлення американської компанії. За словами голови правління АТ "ФЕД" Віктора Попова, система охолодження "принципово нова. Вона буде поширена і на охолодження місячних модулів та ін., тому у неї є велика перспектива.

КБ "Луч" розробляє новий ЗРК

Державне КБ "Луч" розробляє ЗРК ближньої дії для іноземного замовника. Про це в інтерв'ю "Українському мілітарної порталу" розповів генеральний конструктор Олег Коростельов. Крім того, підприємство вже виконує для іноземних замовників ряд інших проєктів. Серед них — поставка протитанкових ракетних комплексів "Скіф" і "Корсар" вітчизняного виробництва.

За словами Коростельова, замовник хоче отримати комплекс ближньої зони. "Це перший ступінь нашої роботи. Але ми вважаємо, що Україна здатна зробити комплекс середньої дальності на дистанцію до 100 км", — підкреслив генеральний конструктор КБ "Луч".

Крім закупівель протитанкових ракетних комплексів і робіт, повʼязаних із зенітним ракетним комплексом також відомо про зацікавленість Індонезії в ракетному комплексі наземного базування РК-360 "Нептун".

"КалашНаш" і сигнальні міни допоможуть нашій армії бити ворога

Завод "Маяк" представив мультикаліберную платформу "КалашНаш". Про це повідомляє прес-центр підприємства. Мультикаліберність платформи АК забезпечило рішення про плаваючий ствол, за принципом подібної кулеметної анатомії, змінного затвора і магазина.

facebook/Маяк | Угорі ствольна коробка для натовського 5,56х45, а внизу для нинішнього 7,62х39
facebook/Маяк | Угорі ствольна коробка для натовського 5,56х45, а внизу для нинішнього 7,62х39

Платформа розрахована для стрільби патронами 5,45х39, 5,56х45 (223 rem), 6XC, 6,5 × 39 Grendel і 7,62х39. Перехід на інший калібр здійснюється протягом двох хвилин, в будь-яких умовах, шляхом заміни ствола, затвора і магазина. Крім того, розширено класичні функції платформи АК — реалізований режим "болтовик" для ведення точної стрільби. МП "КалашНаш" незабаром з'явиться і на ринку мисливської та спортивної зброї, відповідно, у своії цивільній версії.

Новина про технологічне удосконалення "калаша" викликала нервову реакцію в російських ЗМІ. Хоча сам автомат ніхто особливо не чіпав, фактично в ньому змінюються тільки ствол і затвор, чим і досягається можливість переходу на інший калібр.

Крім розробки платформи "КалашНаш", на "Маяку" починають процедуру постановки на озброєння української армії сигнальних мін "Спалах". Це боєприпаси несмертельної дії, які не дадуть ворогу можливості непомітно шастати по нашій землі, зазначає Ukrainian military pages.

Сигнальна міна "Спалах" — полімерний модернізований аналог радянської СМ-320. Вона приводиться в дію детонатором і повідомляє військовослужбовцям про наближення ворога характерним звуком, що імітує падіння мінометної міни, димом і спалахом 15 сигнальних ракет білого або зеленого кольору.

Майбутній катер типу Island ВМС України вийшов у море

Майбутній патрульний катер типу Island ВМС ЗС України вийшов у море на ходові випробування після проведення ремонту. Про це повідомила прес-служба національного флоту. Контрольний вихід на ходові випробування відбувся в Сполучених Штатах Америки, у місті Балтимор, штат Мериленд.

Катер типу Island
Катер типу Island

У США вже прибули майбутні екіпажі катерів Island для проведення 10-тижневого курсу підготовки на базі навчального центру Берегової охорони. Це вже друга партія катерів, які США передадуть Україні в рамках допомоги у сфері безпеки і оборони.

Також нагадаємо, що патрульні катери типу Island "Слов'янськ" і "Старобільськ" ВМС ЗС України, отримані раніше, оснастять американським озброєнням. Як повідомляє "Український мілітарний портал", в командуванні визнали недоцільним проводити модернізацію американських патрульних катерів під радянське озброєння, модернізоване вітчизняними підприємствами.

    Реклама на dsnews.ua