• USD 27.8
  • EUR 33.4
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

Позитив тижня. Наш гранатомет "Шустер-40" буде кращий за російський РГ-6

Крім того: супутник "Січ" запустять на орбіту ракетою Ілона Маска, для армії куплять озброєнь на 10 млрд грн і модернізують протирадіолокаційні ракети Х-58У

Випробування гранатомета "Шустер-40"
Випробування гранатомета "Шустер-40"
Реклама на dsnews.ua

Завод "Маяк" представив барабанний гранатомет "Шустер-40"

Як повідомляє Український мілітарний портал, гранатомет призначений для відстрілу 40-мм пострілів уламкових гранат ВОГ-25 або інших аналогічних боєприпасів. Підприємство вже провело заводські випробування поліцейської версії, застосування якої — відстріл димових і світлошумових гранат у форм-факторі ВОГ-25.

За принципом дії барабанний гранатомет "Шустер-40" схожий на свої аналоги — південно-африканський MGL і російський РГ-6. Але, на відміну від російського зразка, на "Шустер-40" використовують ряд полімерних деталей, що полегшує вагу гранатомета.

Гранатомет складається з регульованого приклада, барабанного блока стовбурів, корпусу з віссю і силовою штангою, ударно-спускового механізму з пістолетною рукояткою. "Шустер-40" має фронтальне живлення боєприпасів, барабан розрахований на шість пострілів. Дальність стрільби відповідає штатному підствольногму гранатомету ГП-25, прицільні пристрої встановлюються на рейці Вівера.

ЗСУ цього року озброять на 10 млрд грн

У 2021 р. очікується поставка військової продукції на суму понад 10 млрд грн/mil.gov.ua
У 2021 р. очікується поставка військової продукції на суму понад 10 млрд грн/mil.gov.ua

Завдяки виконанню державного оборонного замовлення минулого року в 2021 р. очікується поставка військової продукції на суму понад 10 млрд грн. За словами міністра оборони Андрія Тарана, цього року ЗСУ отримають 10 млн штук боєприпасів, 3300 ракетно-артилерійських систем, 2700 приладів розвідки і спостереження, понад 320 автомобілів, понад 60 бронетранспортерів і броньованих машин, близько чотирьох десятків безпілотних авіаційних комплексів, а також шість літаків.

Реклама на dsnews.ua

Міністр також зазначив, що процедури закупівлі за діючими контрактами тривають щгідно з колишнім законодавством, але зараз відбувається процес формування нормативно-правової бази для забезпечення виконання норм нового закону "Про оборонні закупівлі" і здійснюється перехід на планування заходів та бюджету.

Україна модернізує радянські авіаційні ракети Х-58В

Протилокаційна ракета Х-58В/Фото з відкритих джерел
Протилокаційна ракета Х-58В/Фото з відкритих джерел / Фото з відкритих джерел

Як повідомляє Український мілітарний портал з посиланням на Державний науково-дослідний інститут випробувань і сертифікації ОВТ, разом з ракетою опрацьовується модернізація складових частин системи виявлення, прицілювання і цілевказівки літака Су-24М.

Ракета Х-58В призначена для ураження радіолокаційних станцій зенітних ракетних комплексів без входження літака-носія в їх зону ураження. За заявленими тактико-технічними характеристиками бойове застосування ракети забезпечується за будь-яких метеорологічних умов (дощ, сніг, туман), в будь-який час року без обмеження щодо географічної широти місця пуску.

Висота пусків становить від 100 м до 22 км. Максимальна дальність пуску з висоти 100 м становить 60 км, з 10 км — 250 км. Швидкість польоту ракети — 4200 км/год. Стартова вага — 650 кг, бойова — 149 кг, з якої 58,5 кг — вага вибухової речовини.

До складу ракетного комплексу входить сама ракета, універсальний підвісний контейнер, авіаційний катапультний прилад, пульт оператора і індикатор цілі. Ракета Х-58В програмується перед пуском вбудованою спецапаратурою розвідки і цілевказівки "Фантасмагорія" або "Завірюха".

Наш супутник запустять ракетою-носієм від SpaceX

Український супутник "Січ 2-30 (2-1)"/Національне космічне агентство України
Український супутник "Січ 2-30 (2-1)"/Національне космічне агентство України

За словами голови Мінстратегпрому Олега Уруського, держава веде переговори з американською компанією Ілона Маска SpaceX щодо запуску вітчизняного супутника "Січ 2-30 (2-1)". "У нас реально є можливість запустити апарат в грудні за допомогою іноземного оператора — в даному разі SpaceX, з яким ми зараз співпрацюємо з точки зору сумісності апарату з ракетою-носієм", — розповів Уруський в ефірі одного з телеканалів.

Віцепрем'єр зазначив, що на сьогодні супутник практично готовий. Він вимагає кінцевого аналізу і експлуатаційних перевірок технічної готовності до запуску.

Крім того, як повідомляє Ukrainian military pages, протягом наступних 10 років Україна витратить 3,9 млрд грн (близько $140 млн) на розробку вертольота злітною масою 4–5 т і комплектуючих для вертольотів різних типів. Про це йдеться в проєкті Державної цільової науково-технічної програми розвитку авіаційної промисловості на 2021-2030 рр., оприлюдненому Мінстратегпромом.

"Укрспецтехніка" завершила заводські випробування РЛС РСВШ-112L4

Випробування снарядів РСВШ-112L4/ХК "Укрспецтехніка"
Випробування снарядів РСВШ-112L4/ХК "Укрспецтехніка"

Вітчизняні зброярі АТ "ХК "Укрспецтехніка" завершили всі види заводських випробувань малогабаритної РЛС вимірювання швидкості снарядів РСВШ-112L4. Як повідомляє Defense Express, під час тестів за допомогою виробу перевірили початкову швидкість (і провели ряд додаткових розрахунків) снарядів і куль різних калібрів (буксируваних гаубиць, САУ, мінометів, стрілецької зброї тощо). Отримана інформація в автоматичному режимі надавалася розрахункам і стрільцям для коригування вогню.

Зазначається, що українська радіолокаційна станція має невеликі розміри і вагу, оснащена вбудованою системою самотестування і контролю працездатності, а також приймачем GPS. РСВШ-112L4 працює в міліметровому діапазоні частот, в режимі безперервного випромінювання, що робить виріб безпечним для людей і роботи іншої апаратури, стійким до випромінювання інших радіотехнічних засобів, а також малопомітним для радіотехнічної розвідки противника. Крім того, РЛС може бути інтегрована в різні системи артилерійського вогню.

Розробники зазначають, що подібними системами, які можуть бути встановлені як безпосередньо на стволі артустановок, так і використовуватися на тринозі, оснащені багато провідних армій світу, оскільки використання таких РЛС значно покращує і спрощує розрахунки стрільб, їх точність і час, необхідний для влучення в ціль.

    Реклама на dsnews.ua