• USD 26.3
  • EUR 30.6
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

Позитив тижня. Наша армія озброїлася "Вербою", яка набагато сильніша за "Град"

Крім того: ЗСУ отримали нову РЛС "Фенікс-1", для потреб армії закуплять ще 4 комплекси Bayraktar TB2, а Європарламент прийняв жорстку резолюцію проти Путіна

Випробування РСЗВ "Верба"
Випробування РСЗВ "Верба"
Реклама на dsnews.ua

ЗСУ взяли на озброєння реактивну систему залпового вогню "Верба"

Систему залпового вогню "Верба" розробило Харківське конструкторське бюро з машинобудування ім. Морозова (ХКБМ). Цифрові системи "Верби" дозволяють екіпажу управляти вогнем, вести прицілювання і перезарядку в автоматичному режимі. Про це повідомляє Depo.Харьков.

Боєкомплект "Верби" складається з 40 122-мм реактивних снарядів, здатних знищувати цілі на відстані до 40 км. Перезарядка повного пакета займає 10 хвилин. Використання цифрових систем керування вогнем дозволило в рази скоротити час для відкриття вогню, а завдяки новій системі стабілізації платформи вдалося значно підвищити точність. Крім того, на "Вербу" встановлені сучасні системи цифрового зв'язку для захищеної передачі інформації. У поєднанні з високопрохідним шасі від "КрАЗу" це забезпечує високу бойову ефективність і мобільність на полі бою.

"Верба" розроблена на базі бойової БМ-21 "Град", проте пускову установку вдосконалили. "Ми втілили унікальні технічні рішення, які дозволили перевершити "Гради". Так, час на підготовку залпу вдалося скоротити в п'ять разів завдяки мінімізації втручання людини в роботу бойової машини. Якщо боєкомплект "Граду" перезаряджали вручну кілька військовослужбовців — вага одного снаряда в середньому становить більше 60 кг, то "Верба" повністю автоматизована. Це значно підвищує ефективність виконання бойового завдання", — зазначив директор ХКБМ Яків Мормило.

РСЗВ "Верба"
РСЗВ "Верба"

Маса нової системи досягає майже 20 тонн, вона здатна розвивати швидкість до 85 км/ч. Відомо також, що "Верба" ​​може мати і броньовану версію з кабіною від бронеавтомобіля "Раптор" і захистом основних систем автомобіля. Автоматизація "Верби" досягла такого рівня, що екіпажу можна буде працювати в бойових умовах, не виходячи з кабіни: приїхали, натиснули кілька кнопок в кабіні, вразили цілі противника і поїхали. При цьому нова система вирівнювання і стабілізації платформи дозволяє значно підвищити точність вогню.

У порівнянні з "Градом", РСЗВ "Верба" ​​в шість разів швидше визначає координати, в п'ять разів швидше наводиться, а після стрільби в лічені секунди може змінити позицію, що дозволить уникати прильотів у відповідь. А процес перезарядки установки скоротився в сім разів.

Реклама на dsnews.ua

"Верба" ​​на 80% складається з вітчизняних складових, а від старого "Граду" залишилася тільки пускова установка і була збережена механічна система управління вогнем, яку можна буде задіяти в разі позаштатних ситуацій.

В Україні стартувала програма навчання для розвитку систем озброєння

kmbs
В Україні стартувала програма навчання для розвитку систем озброєння

Керівники державних оборонних підприємств і топ-менеджмент "Укроборонпрому" почали навчання у Стратегічній програмі Києво-Могилянської Бізнес Школи (kmbs) для розвитку системи озброєння України. Програма розроблена kmbs за сприяння міністерства оборони Великобританії. Навчання буде проходити протягом 6 місяців.

В основі програми — методологія дизайну державних систем і бізнес-екосистем, а також п'ятирічний досвід kmbs в забезпеченні професійного розвитку державного керівництва вищого рівня в секторі безпеки і оборони.

Під час навчання учасники зможуть перейняти досвід розвитку інновацій та взаємодії зі стейкхолдерами партнерів програми з міністерства оборони Великобританії, а також вивчати успішний досвід систем розвитку озброєння інших країн. Залучення великого кола стейкхолдерів в процес сприятиме впровадженню інтегрованого і сфокусованого підходу до розвитку технологічного та економічного потенціалу оборонної промисловості України.

На озброєння ЗСУ прийнята сучасна РЛС "Фенікс-1"

Трикоординатна радіолокаційна станція виявлення 80К6КС1 "Фенікс-1"
Трикоординатна радіолокаційна станція виявлення 80К6КС1 "Фенікс-1"

Трикоординатна радіолокаційна станція виявлення 80К6КС1 "Фенікс-1", розроблена фахівцями Казенного підприємства "Науково-виробничий комплекс "Іскра" прийнята на озброєння Збройних сил України. Про це повідомляє Defense Express з посиланням на міністра оборони України Андрія Тарана.

Розробка здійснена в рамках модернізації радіолокаційної станції 79К6 "Пелікан" для її застосування в складі зенітного ракетного комплексу "Бук-М1". Інформація, отримана з таких РЛС, буде надходити на пункт бойового управління та автоматизовані пункти управління радіотехнічних підрозділів. Це дозволить застосовувати підрозділи ЗРК "Бук-М1" ЗСУ ефективніше.

Це сучасна технологія, що дозволяє автоматизовано виявляти і розпізнавати державну приналежність, класи і типи повітряних об'єктів, а також пеленгувати джерела активних шумових перешкод.

80К6КС1 в порівнянні зі старими оглядовими РЛС має значно більшу дальність огляду, точність, швидкість обробки інформації, стійкість до перешкод і може обробляти в десятки разів більше цілей.

Європарламент прийняв жорстку резолюцію щодо Росії

Європарламент підтримав жорстку доповідь про майбутнє відносин Євросоюзу з Російською Федерацією
Європарламент підтримав жорстку доповідь про майбутнє відносин Євросоюзу з Російською Федерацією / EPA/UPG

Європарламент підтримав жорстку доповідь про майбутнє відносин Євросоюзу з Російською Федерацією. Текст схвалили 494 голосами "за", 103 "проти", 72 депутатів утрималися.

У повідомленні, опублікованому Європарламентом, наводяться ключові його положення: розрізняти російську владу і російський народ, підтримувати демократичні тенденції в Росії і громадянське суспільство, але бути готовими застосовувати санкції, протидіяти потоку брудних грошей з Росії і позбавлятися від енергозалежності.

Парламентарі закликають ЄС протидіяти агресивній політиці нинішньої РФ і при цьому працювати над основою для співпраці з демократичною Росією в майбутньому. Нинішню владу РФ називають "стагнуючою авторитарною клептократією, очолюваною "довічним" президентом в оточенні олігархів".

Парламентарі закликають до партнерства з США та іншими країнами-однодумцями для створення противаги Росії і Китаю і їх спробам послаблювати демократію в світі і дестабілізувати Європу. Це повинно включати санкції, заходи боротьби з "брудними" грошима і підтримку громадянського суспільства.

ЄС закликають продовжити підтримку країн "Східного партнерства", в тому числі України. Парламент також вимагає зменшити енергозалежність країн ЄС від російського газу, нафти та іншої сировини як мінімум на час, поки Володимир Путін перебуває при владі. "Документ хороший, Україна його оцінює позитивно", — зазначив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

Відзначимо також, що Рада національної безпеки і оборони України пригрозила санкціями іноземцям за участь в російських виборах в Державну думу на тимчасово окупованих РФ територіях.

Україна закупить ще 4 комплекси ударних БПЛА Bayraktar TB2

Bayraktar TB2
Bayraktar TB2 / EPA/UPG

В даний час в арсеналі Збройних сил України є два комплекси (12 літальних апаратів) оперативно-тактичних безпілотних літальних апаратів турецького виробництва Bayraktar TB2. Про це в інтерв'ю східноєвропейському бюро Report сказав головнокомандувач Збройними силами України, генерал-лейтенант Валерій Залужний.

Один комплекс був придбаний в цьому році на замовлення Міністерства оборони. Крім того, для потреб Збройних сил у 2021-2022 рр. планується придбати ще чотири таких комплекси. В майбутньому Україна планує поповнити арсенал безпілотними летальними апаратами місцевого виробництва.

Залужний також зазначив, що придбанням "Байрактара" справа не закінчується. Зараз вивчається методика використання цих апаратів.

    Реклама на dsnews.ua