• USD 36.6
  • EUR 38.5
  • GBP 44.9
Спецпроєкти

Позитив тижня. "Нептуни" виходять на бойове чергування

Реклама на dsnews.ua

Крім того: українські катера "Старобільськ" і "Костопіль" випробували свої бойові можливості, а США затвердили допомогу Україні у сфері безпеки на $250 млн.

До постановки на бойове чергування готують три дивізіони "Нептунів"

На державному підприємстві "НВО "Павлоградський хімічний завод" в найближчий час планують запустити масштабне виробництво компонентів для вітчизняних крилатих ракет Р-360 комплексу "Нептун". Як повідомляє Defense Express з посиланням на директора підприємства Леоніда Шимана, запланована поставка ракет для трьох дивізіонів РК-360МЦ "Нептун".

За попередніми даними, в склад дивізіону берегового протикорабельного комплексу "Нептун" входить 6 пускових установок УСПУ-360 з 24 крилатими ракетами, і відповідна кількість транспортно-заряджаючих (ТЗМ-360) і транспортних машин (ТМ-360). Загалом один дивізіон озброєний 72 крилатими ракетами Р-360 (по 4 ПКР на кожній з 6 машин - УСПУ-360, ТЗМ-360 і ТМ-360).

Таким чином, згідно із заявою Леоніда Шимана, поки заплановано виробництво щонайменше 216 ракет для берегової версії комплексу, якими озброять три дивізіони РК-360МЦ. Разом це налічує 18 пускових установок. З урахуванням повного боєкомплекту на базах зберігання кількість замовлених ракет може бути в кілька разів більше, зазначає Defense Express.

Патрульний катер "Старобільськ" взяв участь у тренуваннях "PASSEX"

В акваторії Чорного моря відбулася спільне тренування типу "PASSEX" за участю патрульного катера ВМС ЗС України "Старобільськ" і корвета ВМС Румунії "Contraamiral Horia Macellariu". Про це повідомляє Служба зв'язків з громадськістю Командування Військово-Морських Сил Збройних Сил України.

Під час виконання спільних маневрів у відкритому морі кораблі країн відпрацювали низку завдань з підвищення сумісності у відповідності зі стандартами Північноатлантичного альянсу. Основна увага приділялася вдосконаленню навичок і дій екіпажів кораблів під час виконання завдань у складі корабельних груп. Зокрема екіпажі кораблів відпрацювали низку спільних навчальних вправ і виконали маневр в костюмах різного типу.

Реклама на dsnews.ua

Крім того, кораблі відпрацювали ускладнене і тактичне маневрування в море, вправлялися у встановленні і веденні зв'язку у відповідності зі стандартами НАТО. Також за підтримки української авіації, що імітувала напад на кораблі, військові моряки двох країн відпрацювали дії екіпажу з протиповітряної оборони.

Конгрес США затвердив пакет допомоги Україні у сфері безпеки на $250 млн

11 червня у відповідності з рекомендаціями Міністерства оборони США американський Конгрес затвердив пакет допомоги Україні на 2020 фінансовий рік на суму $250 млн за програмою Ukraine Security Assistance Initiative, USAI. Про це повідомляє Міністерство оборони України.

Нинішній пакет допомоги передбачає надання нашій державі різних засобів спостереження, контрбатарейної боротьби, транспортних засобів, медичного обладнання, систем забезпечення комп'ютерної безпеки та протидії російській пропаганді, тощо. Важливе місце в ньому займає підтримка Військово-Морських Сил України, що має сприяти встановленню стабільності і безпеки в Азово-Чорноморському регіоні.

Реформа сектору безпеки і оборони, наближення його до стандартів НАТО та досягнення максимальної сумісності зі збройними силами країн Альянсу залишається одним з головних пріоритетів уряду України, підкреслили в Міноборони.

У Чорному морі взнали бойові можливості МБАК "Костопіль"

В акваторії Чорного моря в рамках проведення державних випробувань сьомий із серії малих броньованих артилерійських катерів (МБАК) проекту 58155 "Костопіль" відпрацював нанесення прицільних вогневих ударів по берегових цілях.

Як повідомляє Армія.inform, в ході випробувань, крім стрільб в море, військові моряки разом із заводчанами перевірили морехідні якості катери, швидкість, маневрені характеристики на ходу і під час розворотів, можливості енергетичної установки та апаратури навігації. Також була протестована робота системи захисту від наведення зброї противника. Вона діє в автоматичному режимі і дозволяє захистити екіпаж і корпус катера з допомогою теплових пасток", які відстрілюються при опроміненні об'єкта системами наведення зброї противника.

Крім того, моряки перевірили можливості системи автоматичної постановки димових і теплових завіс.

Танк Т-72АМТ пройшов завершальний етап випробувань

ДП "Київський бронетанковий завод" провів завершальний етап випробувань модернізованого танка Т-72АМТ - зважування машини. Як наголошується на Facebook-сторінці "Укроборонпрому", вже через кілька тижнів фахівці Державного науково-дослідного інституту випробувань та сертифікації озброєння і військової техніки підготують комплексний висновок щодо випробувань всіх характеристик танка.

Оновлена його версія останнім часом проходила випробування на Чернігівщині. Зокрема були проведені ходові та підводні випробування, а також тестування можливості вести вогонь високоточним протитанковим знаряддям "Комбат" від ГККБ "Промінь". Т-72АМТ серійно виробляється на "Київському бронетанковому заводі", є модернізованою версією радянського танка Т-72А. На початку цього року підприємство відвантажило Збройним силам три десятки таких машин. Остання партія з 6 танків Т-72АМТ передана ВСУ у березні.

Крім того, за повідомленням Defense Express, Україна буде модернізувати для Індонезії легкий плаваючий танк ПТ-76, - машина озброїться українськими ракетами. Встановлена на танк 90-мм гармата Cockerill Mk 3M-A2 бельгійської компанії CMI Defense буде використовувати протитанкову керовану ракету Falarick 90 від ДержКБ "Луч".

У рамках модернізації танк отримає низку змін: новий двигун, трансмісію, систему активного захисту "Заслін-Л", цифрову багатофункціональну систему прицілювання і управління озброєнням "Синтез", сучасну систему навігації "Базальт", радіостанції Harris та інші удосконалення.

    Реклама на dsnews.ua