• USD 27.6
  • EUR 32.5
  • GBP 36
Спецпроєкти

Позитив тижня. Нова "Вільха" буде бити окупантів на відстані понад 200 км

Крім того: в Україні розробили ударний БПЛА "Сокіл-200", освоюють виробництво нових РС "Тайфун" і вчать танкістів дій під водою
Фото: УНІАН
Фото: УНІАН
Реклама на dsnews.ua

В рамках проекту "Вільха" розробляють ракети з дальністю стрільби понад 200 км

Ракетний комплекс "Вільха" отримає ще кілька версій: передбачається, що крім збільшеної дальності будуть мати різні по вазі бойові частини. Про це стало відомо з сюжету 5-го каналу.

Зараз Р-624М "Вільха-М" має бойову частину вагою 170 кг і дальність у 123 км. Нова версія вироби - Р-224М1 "Вільха-М1" з бойовою частиною у 170 кг на старому паливі зможе знищувати цілі на максимальній відстані 140 км, а при використанні нового палива - до 154 км. Для цієї модифікації передбачено використання бойової частини вагою 236 кг, відповідно дальність складе 108 км і 121 км на новому типі палива. Версія ж Р-224М2 "Вільха-М2" зможе досягати дальності в 141 км і 202 км з новим видом палива, при збереженні бойової частини вагою 170 кг

Нагадаємо, ракетний комплекс "Вільха-М" - проект створення високоточних 300 мм реактивних боєприпасів з максимальною дальністю понад 120 км, які здійснюються підприємствами оборонно-промислового комплексу України по замкнутому циклу. Попередня версія корректированного снаряда "Вільха" вже завершила державні випробування і знаходиться на озброєння підрозділів Збройних Сил України. Її серійне виробництво розпочато в кінці 2018 року.

Крім того, в Україні розробляють проект модернізації радянського ЗРК С-300. Як повідомляє Український мілітарний портал, роботи проводяться низкою українських підприємств, серед яких Конструкторське бюро "Південне" та ДП "Павлоградський хімічний завод". Одним з головних напрямків модернізації ЗРК С-300 є збільшення дальності польоту ракет комплексу та ряду інших параметрів.

КБ "Промінь" розробило перший український ударний БПЛА "Сокіл-200"

Реклама на dsnews.ua

Як повідомляє opk.com.ua ДП "ГККБ "Промінь" у жовтні цього року планує продемонструвати ударний БПЛА власної розробки, здатний нести до чотирьох високоточних керованих ракет. Про проект розповів Генеральний конструктор-Генеральний директор КБ Олег Коростельов.

"Ми вважаємо, що повинні мати можливість нести чотири ракети, по дві з кожної сторони. Враховуючи їх вагу, це приблизно по 50 кг, виходить приблизно 200-250 кг. Такий апарат ми спроектували ", - зазначив Олег Коростельов.

За його словами, подібна бойова машина зможе триматися в повітрі приблизно добу. Швидше за все, ударний вітчизняний БПЛА буде використовувати поршневий або турбогвинтовий двигун, ймовірно вітчизняного виробництва. "Ми збираємося показати макет на виставці "Зброя і безпека 2020", - повідомив Генеральний конструктор-Генеральний директор КБ "Луч".

Він також додав, що подібний БПЛА можна розробити і прийняти на озброєння в дуже короткий термін - за півтора року. На думку Коростельова, для управління ударним український БПЛА можна буде використовувати пересувний командний пункт СКП-360 від комплексу РК-360МЦ "Нептун" з необхідними доробками.

Харківське КБ імені Морозова передало в ЗСУ чергові БТР-4

Чергові нові чотири бронетранспортери БТР-4 були передані Збройним силам України ДП "Харківське конструкторське бюро з машинобудування імені Морозова". Прес-служба концерну "Укроборонпром" зазначає, що зараз вже передано 37 із 45 замовлених бойових машин.

Всі нові бронетранспортери укомплектовані кулеметами КТ-7,62 (танковий кулемет калібру 7,62 мм, український аналог російського ПКТ серійно виробляється на заводі "Маяк"). Таким чином, станом на липень бронетанковий кластер ДК "Укроборонпром" виконав вже понад 80% державного контракту на поставку нових БТР-4 для Збройних сил України.

У Павлограді освоїли виробництво нових РС "Тайфун"

На ДП "НВО "Павлоградський хімічний завод" освоюють виробництво нових вітчизняних реактивних снарядів "Тайфун" з повністю українських комплектуючих. "Це нова розробка, яка є альтернативою і заміною старих систем "Град", - цитує Defense Express головного технолога ДП "НВО "ПХЗ" Олексія Кириченка.

Реактивний снаряд калібру 122 м "Тайфун-1" розроблений вченими та інженерами державного КБ "Південне" в рамках української ракетної програми. На відміну від старих радянських снарядів 9М22 (і інших модифікацій), ніколи не вироблялися на підприємствах України (або УРСР), новий РС 9М221Ф "Тайфун-1" буде повністю виготовлятися на вітчизняних заводах.

Видання нагадує, що українська версія 122 мм реактивного снаряда має вдвічі більшу максимальну дальність стрільби, ніж старий радянський РС (40 км проти 20 км при аналогічній по масі осколково-фугасної бойової частини 18,4 кг), досі перебуває на озброєнні ЗСУ.

Крім того, на базі РС "Тайфун" дніпровські фахівці розробляють керований варіант боєприпасу - "Тайфун-1М". Такі снаряди дозволять наносити набагато більш точні удари по окремим цілям і позиціях ворога, використовуючи для ураження лише кілька РС замість випуску повного пакету з великим розкидом. Перші випробування нового виробу від КБ "Південне" відбулися в минулому році. Тоді перевірялася можливість пусків реактивних снарядів на мінімальну дальність (5 км). У квітні цього року, в рамках масштабних ракетних випробувань, відбулися запуски РС 9М221Ф "Тайфун-1" на максимальну дистанцію в 40 км.

У "Десні" почали навчати танкістів дій під водою

Після відновлення підготовки танкістів за форсування водних перешкод, в "Десні" почали навчати екіпажі танків дій під водою. Про це повідомляє АрмияInform. Для цього у 169-му Навчальному центрі побудували двоповерховий комплекс легководолазної підготовки для навчання танкових екіпажів.

Основною перевагою комплексу є те, що заняття тут можна проводити безпосередньо у військовій частині, без вивезення особового складу на водойму, і не тільки влітку, але і в інші пори року і при будь-яких погодних умовах, адже приміщення тут завжди опалюються. У комплексі встановлено автоматичний злив води, що триває 8-10 секунд, він може бути використаний в будь-якій критичній ситуації. Весь особовий склад при навчанні використовує легкі ізолюючі протигази ІП-5 - це індивідуальні засоби захисту, які можна застосовувати на глибині до 7 метрів. Навчання в комплексі легководолазної підготовки пройшли вже 25 танкових екіпажів.

    Реклама на dsnews.ua