• USD 27.2
  • EUR 30.8
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

Позитив тижня. Єгипет хоче купити нашу систему залпового вогню "Вільха-М"

Крім того: наша армія сьома за могутністю в Європі, українські моряки освоюють корвети типу Ada, а житомирські бронетехніки розпочали серійне виробництво корпусів БТР-4Е.

"Вільха-М"/Генеральний штаб ЗСУ
"Вільха-М"/Генеральний штаб ЗСУ
Реклама на dsnews.ua

Єгипет хоче придбати український комплекс "Вільха-М"

Єгипет хоче купити українську модернізовану систему залпового вогню "Вільха-М" із коригованими реактивними боєприпасами калібру 300 мм. Про це повідомляє "Мілітарний".

"Вільха-М" — це високоточний 300-мм реактивний боєприпас з максимальною дальністю понад 100 км. Система призначена для поразки на далеких відстанях броньованої, легкоброньованої та неброньованої техніки, живої сили противника, руйнування командних пунктів, вузлів зв'язку, об'єктів військово-промислової структури, наземних споруд складського та іншого призначення.

Передбачається розробка кількох версій коригованих ракет "Вільха-М", які, крім збільшеної дальності, матимуть різні за вагою бойові частини. Зараз Р-624М "Вільха-М" має бойову частину вагою 170 кг і дальність в межах 120 км.

У липні цього року стало відомо, що КБ "ПРОМІНЬ" вже виробляє "Вільху" для Об'єднаних Арабських Еміратів (ОАЕ). На озброєнні арабської країни знаходиться реактивна система залпового вогню БМ-30 "Смерч", для якої створювався високоточний боєприпас. Єгипет може стати другою країною, яка придбає "Вільху".

Україна увійде до 12 країн, які мають замкнутий цикл виробництва боєприпасів

Боєприпас ВОГ-17В
Боєприпас ВОГ-17В
Реклама на dsnews.ua

На Шосткінському заводі "Імпульс" розгорнуть перше в історії незалежної України серійне виробництво боєприпасів для підствольних та автоматичних гранатометів. Як повідомляють в "Укроборонпромі", це стало результатом плідного державно-приватного партнерства із ТОВ "Спеціальне конструкторське бюро "Вектор-В", якому належить розробка цього боєприпасу.

Україна завжди залежала від постачання згаданих боєприпасів з-за кордону. Тепер наша країна стає однією з 12 країн світу, які мають замкнутий цикл виробництва боєприпасів для ведення ближнього бою.

ЗСУ за силою сьомі в Європі та 25-ті у світі

ЗСУ посідає сьоме місце в Європі та 25-те у світі
ЗСУ посідає сьоме місце в Європі та 25-те у світі / УНІАН

За оцінкою Global Firepower Index 2021, наша країна посідає 25 місце у світі та 7 місце у Європі. Таким чином, Україна вкотре піднялася на два рядки у рейтингу найпотужніших армій світу. У 2020 році Global Firepower Index також підняв нашу країну на два рядки у світовому рейтингу (на 27 місце). Про це повідомляє Defense Express.

За підрахунками Global Firepower Index 2021, сильнішою за Україну вважаються наступні сусідні країни (сухопутні та чорноморські): РФ посідає друге місце у світі, Туреччина 11 місце, Польща 23 місце.

Американський рейтинг враховує чисельність людських ресурсів, логістичні можливості, паливні ресурси, фінансові можливості, витрати на оборону та географію.

У Житомирі розпочали серійне виробництво корпусів БТР-4Е

Корпус БТР-4Е/прес-служба Житомирського бронетанкового заводу
Корпус БТР-4Е/прес-служба Житомирського бронетанкового заводу

Держпідприємство "Житомирський бронетанковий завод" почало серійне виготовлення корпусів для бронетранспортерів БТР-4Е. Цьому передували відповідні кваліфікаційні випробування за участю представників Міністерства оборони України та "Укроборонпрому".

За результатами випробувань житомирський завод підтвердив здатність якісно та у задані терміни виробляти цей вид продукції. Зазначається, що на підприємстві продовжуються роботи з розширення виробничої бази для того, щоб до кінця року передати ХКБМ партію корпусів для подальшої комплектації необхідними системами, вузлами та агрегатами.

Крім того, повідомляється, що Житомирський бронетанковий завод відремонтував партію БМП-2 і БРЕМ-2. Бронетехніка пройшла капітальний ремонт, а також виконано певні модернізаційні роботи. Машини обладнали сучасними засобами зв'язку, системами спостереження та приладами освітлення.

ВМС України розпочали освоєння корветів типу Ada

Стажування на корветі типу ADA MILGEM пройшли військовослужбовці ВМС України/armyinform.com.ua
Стажування на корветі типу ADA MILGEM пройшли військовослужбовці ВМС України/armyinform.com.ua

Українські військові моряки почали практично освоювати перспективні корвети проекту MILGEM типу Ada, перший з яких має увійти до складу ВМС України у 2024 році. Група українських офіцерів пройшла стажування на аналогічному турецькому корветі, повідомляє "АрміяInform".

Під час стажування офіцери ознайомилися з організацією корабельної служби, основними системами корабля та технічними засобами, що забезпечують живучість та непотоплюваність судна. Військові опановували прийоми та способи управління корветом у різних умовах, зокрема, під час маневрування як одиничним кораблем, так і у складі з'єднання.

Загалом українські військові хочуть отримати чотири кораблі такого типу. Контракт на виготовлені перші два корвети підписано у грудні 2020 р. Будівництво головного корвету почалося з 28 квітня 2021 р., коли відбулося різання першої сталі. Урочиста церемонія закладки кіля відбулася 7 вересня, на той час вже було сформовано кілька секцій корпусу. За графіком з квітня 2022 р. розпочнеться встановлення обладнання.

Очікується, що у 2024 р. ВМСУ матимуть тактичну групу у складі корвету та кількох ракетних катерів.

    Реклама на dsnews.ua