• USD 28.1
  • EUR 34
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

Позитив тижня. Надпотужними патронами від "Маяка" можна підбивати танки з 3 км

Крім того: в 2021 р наші війська отримають РК "Нептун", українські зброярі створили гвинтівку "Нічний хижак", а одеські авіатори модернізували літак Л-39М1

Високоточні далекобійні патрони 12,7х114 HL
Високоточні далекобійні патрони 12,7х114 HL / Укроборонпром
Реклама на dsnews.ua

Завод "Маяк" почав виробництво високоточних далекобійних патронів

На заводі "Маяк" розробили і впровадили дрібносерійне виробництво нових високоточних далекобійних патронів 12,7х114 HL, здатні пробити броню БТР або пошкодити гусеницю танка на відстані до 3 км. Як повідомляє Defense Express, в основу розробки лягла ідея використовувати кулю 510 калібру (12,95 мм) в гільзі від патрона 14,5х114, що дає можливість поєднати високу точність 12,7 мм кулі з великою дальністю і бронебійними.

Нові патрони виготовляються в двох варіантах: антиматеріальному — 12,7х114 HL (куля БС, 55г) і високоточному, снайперському — 12,7х114 HL (куля 750gr Solid Match). Обидва боєприпаси призначені для використання в високоточному снайперському мультікаліберному комплексі "Володар горизонту".

Використання нових патронів дає можливість українській снайперській гвинтівці мати значно меншу, ніж у великокаліберних аналогах (14,5 мм) масу (до 15 кг) і довжину (до 1,6 м загальна, при довжині ствола до 1000 мм). При цьому "Володар горизонту" має на 30% менший імпульс віддачі і на 40% збільшену настильність і бронепробиваємість на всіх дистанціях стрільби.

Використання високоякісних матчевих стовбурів, куль і сучасних видів гвинтівочних порохів провідних американських компаній дозволило досягти стабільної купчастості менше 1 МОА.

Як зазначив головний конструктор заводу "Маяк" Олександр Гордєєв, мультикаліберна гвинтівка "Володар горизонту" і патрон 12,7х114 НL розроблені за участю провідних снайперів України, інженерів компанії "Володар горизонту", заводу "Маяк", зарубіжних компаній Bartlein Barrels Inc. (USA) і АRC Ballistics (UK).

На підприємстві вважають, що за сукупністю бойових характеристик їхні патрони 12,7х114 HL є найпотужнішими снайперсько-антиматеріальними патронами сучасності.

Реклама на dsnews.ua

В Україні створена "Піхотна гармата" Нічний хижак "(ППНХ)

Ще одна новорічна новина від заводу "Маяк": на підприємстві розробили гвинтівку "Нічний хижак" під патрон 14,5х114 на основі змінного ствола великокаліберного кулемета Владімірова. Про це повідомляє прес-служба київського підприємства.

Елементи конструкції були виготовлені на звичайних універсальних токарних і фрезерних верстатах без спеціального оснащення і звичайними інструментами, забезпечує низьку собівартість виробу.

Тактико-технічні характеристики гвинтівки "Нічний Хижак": вага, кг — 32,96; вага без глушника, кг — 22,29; вага глушника, кг — 10,67; довжина без глушника, зі складеним прикладом, м — 1,7; довжина з глушником, з розкладеним прикладом м — 2,47; калібр, мм — 14,5; боєприпас — 14,5х114, максимальна прицільна дальність, м — 4000; кучність, кутових хвилин — 1,0; приціл — будь-який, що обумовлено відсутністю сильної віддачі.

"З огляду на те, що дана розробка почала втілюватися на прохання наших воїнів, які брали участь в бойових діях проти російської армії, було прийнято рішення назвати її "Піхотна гармата "Нічний хижак", скорочено — ППНХ ", — зазначає прес-служба "Маяка".

У 2021 р наші війська отримають берегові ракетні комплекси "Нептун"

РК-360 МС "Нептун"/Міноборони
РК-360 МС "Нептун"/Міноборони

Державне Київське конструкторське бюро "Луч" і Міністерство оборони України уклали контракт про постачання у війська в 2021 році берегових комплексів РК-360 МЦ "Нептун". Про це повідомляють в "Укроборонпромі".

Згідно з контрактом в українську армію надійдуть уніфіковані пускові установки, транспортні та транспортно-заряджальні машини, а також рухомий командний пункт, де зосереджується вся інформація, необхідна для роботи комплексу.

"Нептун" оснащений крилатими ракетами, які здійснюють політ на надмалих висотах на дальність близько 300 км. Ракета має стартовий і маршовий (основний) двигуни. Перший є модифікованим твердопаливним стартовим прискорювачем від зенітної ракети С-125. Основний турбореактивний двигун МС-400 зроблений компанією "Мотор Січ". Головку самонаведення для ракети розробило українське науково-виробниче підприємство "Радіонікс".

Нагадаємо, першим закордонним покупцем "Нептуна" може стати Індонезія. З цією країною підписаний Меморандум про укладення контракту на поставку українських ракетних комплексів.

Одеські авіатори передали в ЗСУ модернізований навчальний літак Л-39М1

Модернізований навчальний літак Л-39
Модернізований навчальний літак Л-39 / Укроборонпром

"Одеський авіаційний завод" передав Повітряним Силам ЗСУ відремонтований і модернізований навчально-тренувальний літак Л-39М1. Це вже другий літак цього типу, модернізований в поточному році на авіазаводі і переданий військовим льотчикам.

На літаках встановлені модернізовані авіаційні двигуни АІ-25ТЛШ з поліпшеними технічними характеристиками, що дозволяє в сукупності зі встановленою сучасною системою об'єктивного контролю БУР-4-1-07 розширити діапазон навчальних робіт та значно підвищити безпеку льотної підготовки.

Поряд з модернізованим двигуном і бортовим універсальним реєстратором на Л-39М встановлено сучасний літаковий бортовий тренажерний комплекс БТК-39, при цьому органи управління літаком, прицільна головка, і окремі елементи кабіни виготовлені таким чином, щоб максимально наблизити інформаційне поле кабіни до інформаційного поля бойових літаків-винищувачів і штурмовиків.

Новий розвідувальний корабель ВМС України назвали на честь столиці українського Криму

Новітній середній розвідувальний корабель ВМСУ "Сімферополь"/dumskaya.net
Новітній середній розвідувальний корабель ВМСУ "Сімферополь"/dumskaya.net

Новітній середній розвідувальний корабель ВМСУ отримав ім'я. Як повідомили "Думській" джерела в Міноборони, його назвали "Сімферополь" — на честь столиці окупованої Автономної Республіки Крим.

Корабель збудували на суднобудівному заводі "Кузня на Рибальському" на основі корпусу риболовецького траулера проекту 502ЕМ. На воду його спустили 23 квітня 2019 року, а через півроку, 21 жовтня, відбуксирували до Одеси на підприємство "Судноверф Україна" для установки обладнання та проведення випробувань.

"Сімферополь" оснащений новітньою українською станцією радіотехнічної розвідки "Мельхіор", створеною фахівцями ДП "НДІ радіолокаційних систем "Квант-Радіолокація". Вона працює в пасивному режимі і залишається непоміченою, аналізуючи радіочастотний спектр, що випромінюється кораблями, літальними апаратами або береговими об'єктами. Максимальна дальність виявлення цілей РЛС "Мельхіор" — до 450 км, однак всі характеристики радіоелектронної апаратури залишаються секретними.

Перший вихід в море новий СРК зробив 30 січня цього року. Довжина 55 метрів, ширина 10, водотоннажність 1200 тонн, швидкість до 12 вузлів.

    Реклама на dsnews.ua