• USD 26.6
  • EUR 31.5
  • GBP 36.8
Спецпроєкти

Позитив тижня. Українсько-американський "Антарес" успішно виконав космічну місію

Крім того: в Харкові виготовили новий "Оплот", в Саудівській Аравії служитимуть наші "Козаки", а в Лівії знайшли цінний планшет "вагнерівця", який воював на Донбасі

У США відбувся другий у 2021 р. пуск ракети-носія середнього класу "Антарес"
У США відбувся другий у 2021 р. пуск ракети-носія середнього класу "Антарес" / Мінстратегпром
Реклама на dsnews.ua

Ракета "Антарес" вивела на орбіту корабель Cygnus з вантажем для МКС

11 серпня з Центру космічних польотів на острові Уоллопс (штат Вірджинія, США) відбувся другий у 2021 р. пуск ракети-носія середнього класу "Антарес". Ракета вивела на орбіту автоматичний вантажний транспортний корабель Cygnus, на борту якого 3724 кг корисного вантажу NASA для Міжнародної космічної станції.

Як повідомляється на сайті КБ "Південне", ракета-носій "Антарес" складається з двох ступенів. Основну конструкцію першого ступеня розробило ДП "КБ "Південне" і виготовило ДП "ВО ПМЗ" в кооперації з українськими підприємствами "Хартрон-АРКОС" (Харків), "Київприлад" (Київ), "Хартрон-ЮКОМ" (Запоріжжя), "ЧеЗаРа", "Рапід" (Чернігів) та ін. на замовлення корпорації Northrop Grumman (США). В рамках програми "Антарес" українська сторона виконала весь комплекс робіт з проєктування, відпрацювання та виготовлення матеріальної частини основної конструкції першого ступеня для ракети-носія.

Основне завдання місії Cygnus — доставка провізії і речей для екіпажу, матеріалів для наукових досліджень і вивезення з МКС і подальша утилізація в щільних шарах атмосфери відпрацьованого вантажу. Корабель доставить на орбіту 3D-принтер, в якому використовують матеріал, що імітує місячний грунт, апарат для очищення повітря від діоксиду вуглецю на космічних кораблях, а також кронштейн, він буде встановлений на несучому каркасі сонячних панелей під час виходу в космос наприкінці серпня.

Всього з 2013 р. ракета-носій "Антарес" стартувала 15 разів, 14 з них — успішно. Минулого року цю програму нагородили престижною відзнакою Міжнародної академії астронавтики "За командні досягнення" (The Laurels for Team Achievement).

Крім того, 10 серпня в рамках контракту з американо-українською компанією Firefly Aerospace ДП "Виробниче обʼєднання "Південний машинобудівний завод ім. О. Макарова" відправило замовнику повнорозмірний габаритно-стикувальний макет першого ступеня ракети-носія середнього класу "Бета" (Firefly Beta).

У Харкові виготовили новий "Оплот". Поки що тільки для параду

Реклама на dsnews.ua

У Харкові ДП "Завод імені В. Малишева" виготовило танк "Оплот", замовлений ДК "Укрспецекспорт". Про це повідомляє Depo.Харків. Бойова машина повністю готова для участі у військовому параді до 30-річчя Дня незалежності України і найближчим часом буде відправлена ​​до Києва.

БМ "Оплот" — сучасний український основний бойовий танк, розроблений Харківським конструкторським бюро машинобудування. Він є корінною модернізацією танка Т-84У "Оплот" і новітнім представником серії танків Т-84.

Як повідомлялося, на початку серпня завод ім. Малишева розпочав свою діяльність за контрактом з Пакистаном на ремонт танків Т-80УД. Контракт підписали в лютому цього року, його загальна сума $85,6 млн.

У Лівії знайшли цінний планшет російського найманця з ПВК "Вагнер"

Під час спільного розслідування Арабська і Російська служби ВВС отримали доступ до планшета і кількох документів,що, ймовірно належали найманцям "Вагнера" в Лівії. Планшет і документи дають уявлення про масштаби операцій групи в цій країні і дозволяють припустити, що її підтримують на високому рівні, незважаючи на заперечення російською владою будь-яких звʼязків з "Вагнером".

У памʼяті пристрою були десятки файлів — від інструкцій щодо установки протипіхотних мін та виготовлення саморобних вибухових пристроїв до зйомок з розвідувальних безпілотників. Було і кілька книг, у тому числі Mein Kampf. Але найцікавішими виявилися військові карти зон бойових дій з примітками російською мовою.

Один із позивних з планшета — "Мітла" — може належати 36-річному російському громадянинові Федору Метьолкіну родом з Північного Кавказу. Згідно з базою "Миротворець" його особистий номер — М-1913, що, найімовірніше, означає, що він приєднався до "Вагнера" досить давно — пʼять або шість років тому, коли група воювала на боці проросійських бойовиків на Донбасі.

Україна допомагає Литві зупиняти потік нелегалів з Білорусі

Україна відправила Литві партію колючого дроту (понад 38 т) для облаштування кордону з сусідньою Білоруссю. Про це інформує "Мілітарний". Допомога буде сприяти посиленню охорони кордонів Литви від нелегальних мігрантів.

Видання нагадує, що починаючи з 2014 р. Литва передала Україні тонни боєприпасів, стрілецької зброї тощо. Також ця країна регулярно приймає на лікування і реабілітацію наших військових, які постраждали в результаті бойових дій з російськими агресорами.

Раніше Вільнюс звернувся до країн-партнерів з проханням надати дріт для облаштування кордону з Білоруссю. В останні місяці в Литві спостерігається сплеск міграції, який іде з боку сусідньої Білорусі, через що виникла термінова потреба в нових інженерних загородженнях на кордоні. Офіційні особи Литви заявляють, що за сплеском нелегальної міграції стоїть уряд Білорусі.

60 українських бронеавтомобілів "Козак-5" служитимуть Саудівській Аравії

Українське науково-виробниче обʼєднання "Практика" поставило до Саудівської Аравії 60 бронеавтомобілів "Козак-5". Як зазначає Ukrainian Military Pages, ця багатоцільова десятитонна машина базується на шасі Ford F-550, має захист рівня STANAG 4569 level 2 і призначена для перевезення восьми осіб.

Саудівська Аравія отримала броньовики, спеціально підготовлені для експлуатації в умовах жаркого клімату. Для цього їх оснастили кліматичною системою компанії "Термо Проджектс Україна".

"Козак-5" вперше був представлений на Міжнародній спеціалізованій виставці "Зброя та безпека 2016". З 2016-го бронеавтомобіль пройшов тестовий заїзд на полігоні ВДВ ЗС України, але військові виявили бажання отримати бронеавтомобіль на незалежній підвісці (ним став "Козак-2М"). У червні 2018 р. Державна служба з надзвичайних ситуацій отримала партію з восьми піротехнічних машин на базі бронеавтомобіля "Козак-5".

    Реклама на dsnews.ua