• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

Позитив тижня. Наших воїнів озброять надпотужними "Алігаторами"

Крім того: в Британії спроєктують ракети для наших катерів, Нацгвардія отримала 10 нових "Новаторів", а танкові війська поповнилися модернізованими Т-72

Військовослужбовець стріляє з багатозарядної великокаліберної гвинтівки "Алігатор"/ТОВ "ХАДО-Холдинг"
Військовослужбовець стріляє з багатозарядної великокаліберної гвинтівки "Алігатор"/ТОВ "ХАДО-Холдинг"
Реклама на dsnews.ua

На озброєння ЗСУ надійшов "Алігатор"

За результатами державних випробувань на озброєння ЗСУ взяли вітчизняну великокаліберну гвинтівку «Алігатор» (Alligator). Про це повідомляє інформаційне агентство Міноборони "АрміяInform".

«Алігатор» — багатозарядна великокаліберна антиматеріальна рушниця ручної підзарядки виробництва ТОВ "ХАДО-Холдинг". Головне її завдання — знищення укріплень і техніки противника, в тому числі легкоброньованої.

Гвинтівка має надпотужний калібр 14,5х114, початкова швидкість кулі становить 980 м/с, ефективна дальність пострілу — до 2000 м, а максимальна дальність польоту кулі — до 7000 м. На відстані 1,5 км куля пробиває 10-мм броньовану плиту.

"Алігатор" є класичним зразком «болтової» стрілецької зброї з поздовжньо-ковзаючим поворотним затвором. Споряджається змінним коробовим магазином, розрахованим на п'ять патронів.

При загальній довжині зброї 2000 мм довжина ствола гвинтівки становить 1200 мм. Загальна маса без магазина з патронами становить 22,5 кг.

Реклама на dsnews.ua

Наша армія масово переходить на використання систем MILES і LAZERTAG

В українській армії вводиться практика проведення ротних тактичних навчань з використанням систем лазерної імітації стрільби MILES і LAZERTAG. "Це дозволяє одночасно економити ресурси, підвищувати здатність до навчання особового складу і якісніше здійснювати злагодження підрозділів", — розповів ресурсу Defense Express командувач Сухопутними військами ЗСУ генерал-полковник Олександр Сирський.

За його словами, в цьому році планується забезпечити системами LAZERTAG всі навчальні центри підготовки підрозділів і загальновійськові полігони Сухопутних військ Збройних Сил України.

Також триває активне оновлення і закупівля тренажерів для забезпечення підготовки екіпажів бойових машин. Крім того, йде робота над створенням інноваційних для ЗСУ колективних тренажерів на базі програмного забезпечення віртуального бойового середовища VBS-3 і VBS-4. Подібні ноу-хау дозволять проводити одночасну підготовку великих підрозділів (батальйонної тактичної групи) в віртуальному просторі на реальній місцевості з використанням статичних тренажерів. Також приділяється значна увага створенню "реальних" навчальних комплексів для відпрацювання бойових вправ типу "Бій в урбанізованій місцевості".

Нацгвардія отримала десять бронеавтомобілів "Новатор"

Пресслужба приватної компанії "Українська бронетехніка" повідомила про передачу чергової партії СБА (спеціалізований бронеавтомобіль) "Новатор" для потреб Національної гвардії України. Таким чином, нацгвардійці отримали 10 машин. Вони виготовлені відповідно до умов укладеного державного контракту і відповідно до технічного завдання замовника. Це вже третя партія бронемашин, передана Національній гвардії цим підприємством.

Бронеавтомобілі "Новатор"/"Українська бронетехніка"
Бронеавтомобілі "Новатор"/"Українська бронетехніка"

СБА "Новатор" пристосований до експлуатації в складних умовах бездоріжжя. Автомобіль з колісною формулою 4×4 і 6,7-літровим турбодизельним двигуном здатний долати без підготовки водні перешкоди глибиною до 0,75 м і підйоми до 60%, а також розвивати швидкість по шосе до 140 км/год. Запас ходу по пересіченій місцевості становить 500 км, автошляхами — 1000 км. Зараз на базі рухомої платформи "Новатор" "Українська бронетехніка" веде розробку лінійки бойових і транспортних машин для потреб Збройних Сил та силових структур України.

Українські танкові війська поповнилися модернізованими Т-72

"Київський бронетанковий завод" передав українським військовим п'ять відремонтованих танків Т-72. Як повідомляють в "Укроборонпромі", капітальний ремонт першої партії танків виконаний в рамках державного оборонного замовлення і містить доопрацювання, покликані поліпшити бойові і технічні характеристики машин. Зокрема, на Т-72 встановлений більш потужний двигун в 840 кінських сил, вдосконалена ходова частина гусеницями від танка Т-80, поліпшені прилади нічного бачення сучасними електронно-оптичними перетворювачами третього покоління. Крім того, танки оснащені комплексом динамічного захисту і оновленою системою протипожежного обладнання.

Модернізовані танки Т-72
Модернізовані танки Т-72 / Укроборонпром

Однією з головних особливостей Т-72 є можливість ведення вогню високоточними керованими ракетами "Комбат" виробництва КБ "Луч" з прицільною дальністю 4 км. При цьому "Комбат" пробиває броню товщиною в 750 мм і повністю ігнорує динамічний захист супротивника. Крім того, танки оснащені комплектом сучасної цифрової радіостанції і супутникової навігаційної системи. Це дозволяє підтримувати зв'язок з піхотними підрозділами для посилення взаємодії на полі бою.

Таким чином, поліпшення технічних характеристик дозволило збільшити захищеність, мобільність, вогневі можливості і управління бойовими машинами.

У Британії спроєктують нові ракети для українських катерів

Про це повідомляє "Український мілітарний портал" з посиланням на аташе з питань оборони посольства Великобританії Тіма Вудса. Аташе не уточнив, про які саме ракети йдеться.

Як вказує видання, можливо це буде виріб від компанії Kongsberg — протикорабельні ракети NSM (Naval Strike Missile). Ця ракета оснащена турбореактивним двигуном TRI-40. Максимальна дальність пуску становить 185 км, маса бойової частини — 120 кг.

Бойовий модуль з ракетами Martlet/Королівський ВМФ Великобританії
Бойовий модуль з ракетами Martlet/Королівський ВМФ Великобританії

Крім того, мова може йти і про ракету Martlet, також відому як Lightweight Multi-role Missile. Вона була розроблена компанією Thales для застосування з вертольотів по швидкісним катерам.

    Реклама на dsnews.ua