• USD 26.3
  • EUR 30.6
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Позитив тижня. Українські "Нептун" і "Вільха" посилять свою вражаючу міць

Крім того: міномет МП-120 успішно завершив державні випробування, ВСУ провели навчання з використанням ЗРК, артилерії і танків, а українське підприємство бере участь в міжнародній місячній програмі

БРК "Нептун"
БРК "Нептун"
Реклама на dsnews.ua

"Спецоборонмаш" впровадив нову технологію спорядження ракет вибухівкою

Державне підприємство "Спецоборонмаш" впровадило нову прогресивну технологію спорядження бойових частин Б-360 берегового ракетного комплексу "Нептун" методом вакуумно-кускової заливки. Як повідомляють в "Укроборонпромі", технологія забезпечує максимально щільне наповнення виробів вибуховою речовиною згідно заявленим характеристикам і конструкторської документації. Завдяки вакуумно-кусковий заливці нищівна сила боєприпасів значно посилюється.

Метод підходить для спорядження різних видів виробів, надає підприємству технічні можливості налагодити серійний випуск бойових частин для ракет "Вільха" і "Нептун", авіаційних бомб і т. д., а також створити замкнутий цикл виробництва боєприпасів і їх елементів в рамках виробничої кооперації підприємств боєприпасної галузі.

За словами директора "Спецоборонмашу" Микити Самокиша, одним з ключових умов успішного створення в Україні виробництва боєприпасів є серійне виготовлення окремих компонентів і якісне спорядження бойових частин вибуховими речовинами.

Новий український міномет успішно пройшов серію випробувань

Міномет МП-120
Міномет МП-120 / armyinform.com.ua

На одному з загальновійськових полігонів Збройних Сил завершилися державні випробування нового важкого міномета МП-120, вони тривали майже півтора року. Протягом цього часу міномет ретельно тестували в різних умовах експлуатації, здійснивши повний настріл ресурсу стовбура — більше 5000 пострілів. Виробник згаданого зразка мінометної артилерії — приватне підприємство ТОВ "Українська бронетехніка".

Реклама на dsnews.ua

Як розповів ІА АрміяInform інженер-випробувач цієї компанії Володимир Ковтун, від нинішніх аналогів цей міномет відрізняє ряд конструктивно-технічних особливостей. Зокрема, розробники удосконалили форму опорної плити, оснастивши її трьома сошниками і V-подібними вставками. Ці елементи підгортають під себе грунт, не даючи опорній плиті глибоко грузнути при веденні інтенсивної стрільби з міномета. Відповідно це дозволяє, в разі потреби, швидко змінити позицію. На приведення міномета в бойове положення і підготовку до стрільби йде від двох до трьох хвилин. Тоді як раніше, тільки на те, щоб викопати в мерзлому ґрунті лунку під опорну плиту міномета радянського зразка, витрачалося не менше півгодини.

У міномета є й інші нововведення. Наприклад, балістичні характеристики стовбура залишилися ті ж, зокрема, максимальна дальність стрільби складає 7100 метрів, але збільшилася живучість стовбура за рахунок нової технології виготовлення: його проковують зсередини і ущільнюють. За рахунок цього на гарантованому ресурсі в 5000 пострілів отримали знос ствола не більше 0,2 мм. Це є дуже хорошим показником, так як максимальний, за діючими нормативами, становить 0,4 мм.

"Урагани" біля Криму тренувалися вражати цілі в тилу ворога за допомогою БПЛА

Система залпового вогню "Ураган"
Розрахунки реактивних систем залпового вогню "Ураган"/скріншот/Командування об'єднаних сил ЗСУ

Розрахунки реактивних систем залпового вогню "Ураган" угруповання військ, яке виконує бойові завдання на адміністративному кордоні з тимчасово окупованої території АР Крим, провели умовні стрільби по координатам, що надаються операторами безпілотних літальних апаратів.

За словами, командувача Об'єднаних сил ЗСУ генерал-лейтенанта Сергія Наєва, вогневе ураження наносилось по піхоті і бронетехніці умовного противника, що знаходиться в другому ешелоні на відстані тридцяти кілометрів.

Український "Меридіан" бере участь у спільній з британцями місії на Місяць

Укроборонпром приєднався до місії на Місяць
Укроборонпром приєднався до місії на Місяць / Depositphotos

ВАТ "Меридіан" ім. С.П. Королева приєдналося до вітчизняної частини космічної місії на Місяць, яку реалізує британська компанія Spacebit в партнерстві з підприємствами з різних країн світу. Старт запланований на весну 2022 року. Як повідомляють в "Укроборонпромі", цей політ є першою місією на супутник Землі за участю України.

За словами директора з розвитку "Меридіана" Ольги Руденко, у випробувальній лабораторії підприємства будуть перевіряти обладнання, що використовується на Місяці, кліматичні і механічні стреси. Також ВАТ приступає до виготовлення надлегких і надміцних механічних конструкцій для обладнання місяцеходу.

На Місяць відправлять обладнання для дослідження ґрунту, випробування технології відбору зразків, збору інформації про теплові властивості і магнітному полі тощо. Датчики, вироблені на українських підприємствах, будуть збирати інформацію про радіаційний фон, а спеціальна камера — транслювати відеострім з поверхні. Всі отримані дані стануть доступні вітчизняним ученим. Символічною стане доставка прапора України, надрукованого на 3D-принтері з українського титану.

ВСУ провели стрільби ЗРК "Оса-АКМ" та вчення з використанням "гіацинтів"

Зенітна керована ракета 5В27Д комплексу С-125 М1
Зенітна керована ракета 5В27Д комплексу С-125 М1/ВСУ

На полігоні Ягорлик підрозділи протиповітряної оборони Сухопутні війська ЗС України, озброєні зенітними ракетними комплексами "Оса-АКМ", провели бойові стрільби по повітряних мішенях. В рамках стратегічного командно-штабного навчання "Об'єднані зусилля — 2021" розрахунки відпрацювали висунення з захищених позицій в заданий район, розгортання і знищення малорозмірних літальних апаратів. Імітували ворожі безпілотники освітлювальні артилерійські снаряди. Як повідомляють в Генштабі ЗСУ, поряд з ЗРК "Оса-АКМ" бойові стрільби по електронним цілям виконували розрахунки С-125М1.

Крім того, в районі проведення операції об'єднаних сил (ООС) пройшли навчання підрозділів резерву, що входять до складу оперативно-тактичного угруповання "Північ". Про це повідомляє прес-служба Міноборони України. Для проведення навчань було залучено артилерійські підрозділи, озброєні гарматами 2А36 "Гіацинт-Б" і танкові підрозділи на Т-64, що діяли в умовах, максимально наближених до бойових.

    Реклама на dsnews.ua