• USD 26.5
  • EUR 31.1
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Позитив тижня. У Туреччині заклали перший корвет для українських ВМС

Крім того: наші конструктори показали свої розробки на військовій виставці в Польщі і виготовили нову оптико-прицільну станцію, а вчені розпочали випробування супутника "Січ"

Корвет типу ADA
Корвет типу ADA
Реклама на dsnews.ua

У Стамбулі урочисто заклали корвет для нашого флоту

У Туреччині за участю делегації Міністерства оборони України на чолі з командувачем Військово-Морських сил ЗС України контрадміралом Олексієм Неїжпапою відбулася урочиста церемонія закладки кіля корабля класу "корвет" для потреб Військово-Морських сил Збройних сил України.

Церемонія закладки нового корвета типу ADA для ВМС ЗСУ
Церемонія закладки нового корвета типу ADA для ВМС ЗСУ

Як повідомляє служба зі звʼязків з громадськістю Командування ВМС ЗСУ, корвет був закладений на одному з суднобудівних підприємств у Стамбулі. Загалом будівництво корвета типу ADA триває з 28 квітня 2021 р., але за турецькими традиціями тільки після побудови частини секцій і корпусу проводиться урочиста церемонія закладки кіля корабля. Згідно з існуючими домовленостями у 2022 р. корвет буде переправлений в Україну, і вже в 2024 р. він увійде до складу наших ВМС.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський підписав указ про введення в дію рішення Ради національної безпеки і оборони від 20 серпня 2021 р. «Про розвиток Військово-Морських сил Збройних сил України до 2031 року».

Підприємства ВПК України представили перспективні розробки на виставці в Польщі

"Укроборонпром" узяв участь в 29-й Міжнародній виставці оборонної промисловості MSPO-2021
"Укроборонпром" узяв участь в 29-й Міжнародній виставці оборонної промисловості MSPO-2021
Реклама на dsnews.ua

Підприємства концерну "Укроборонпром" узяли участь в 29-й Міжнародній виставці оборонної промисловості MSPO-2021, що проходила в Кельці (Польща) з 7 по 10 вересня. Загальну експозицію державних і приватних вітчизняних зброярів організувала Спеціалізована зовнішньоторговельна фірма "Прогрес", що входить до складу концерну.

Київське конструкторське бюро "Луч" ознайомило учасників і відвідувачів форуму з ракетним комплексом РК-360МЦ "Нептун" і реактивною системою залпового вогню "Вільха". Шосткинський завод "Імпульс" представив перспективні підривники і капсулі боєприпасів, а "Прогрес" — нову керамо-полімерну композитну броню для додаткового захисту легкоброньованої техніки.

В обʼєднаній експозиції представили продукцію Конотопського авіаремонтного заводу "Авіакон", Луцького ремонтного заводу "Мотор", Ізюмського приладобудівного заводу, Миколаївського авіаремонтного заводу "НАРП", а також приватних оборонних компаній.

Рада ЄС продовжила санкції проти Росії ще на пів року

ЄС продовжив санкції проти РФ за анексію Криму і агресію на Донбасі
ЄС продовжив санкції проти РФ за анексію Криму і агресію на Донбасі / УНІАН

Рада Європейського Союзу продовжила ще на шість місяців, до 15 березня 2022 р., санкції проти Росії через Україну.

Санкції продовжили проти осіб, відповідальних за підрив або загрозу територіальній цілісності, суверенітету і незалежності України. Існуючі заходи передбачають обмеження на поїздки, заморожування активів і заборону на надання коштів або інших економічних ресурсів перерахованим особам і організаціям. Санкції будуть, як і раніше, застосовуватися до 177 фізичних і 48 юридичних осіб.

Нагадаємо також, що цього тижня Кабмін направив на розгляд Ради національної безпеки і оборони пакет санкцій щодо 24 юридичних та шести фізичних осіб, причетних до незаконного будівництва Керченського мосту, його експлуатації, а також перепланування паркових територій і обʼєктів культурної спадщини в Севастополі.

Санкції передбачають блокування активів на території країни, заборону на вʼїзд в Україну і на участь у приватизації та оренді державного майна. Їх пропонується застосувати терміном на пʼять років.

Дальність виявлення цілей нової ОПС-3 — 14,5 км

ДП "Ізюмський приладобудівний завод" розробило високоточну оптико-прицільну станцію наведення ОПС-3. Виріб створено в тісній кооперації з ДП "Державне Київське конструкторське бюро "Луч".

Як розповів кореспонденту АрміяInform заступник директора — головний конструктор ДП "Ізюмський приладобудівний завод" Валерій Коваленко, оптико-прицільна станція розроблена у двох варіантах: ОПС-3 для навідника і ОПС-3К для командира. Вона призначена для спостереження, вибору і супроводу цілі, визначення дальності по цілі в денних і нічних умовах, а також формування на програмній відстані лазерного інформаційного поля управління протитанковою ракетою (у варіанті для навідника).

ОПС-3 має: тепловізор з дальністю виявлення цілей до 14,5 км і розпізнавання до 6 км; лазерний канал наведення (для станції навідника), що дозволяє запускати ракети на відстані до 7 км; два телевізійних канали вузького і широкого поля зору з дальністю виявлення цілей до 12,5 км, в яких використовуються цифрові камери з високою роздільною здатністю і лазерний далекомір з максимальною вимірювальною здатністю до 10 км (довжина хвилі 1,54 мкм, безпечно для ока людини).

За словами Валерія Коваленка, до кінця року фахівці підприємства планують провести попередні заводські випробування ОПС-3, а вже в наступному — разом з фахівцями ДП "ДККБ "Луч" перевірити виріб безпосередньо у складі самохідного протитанкового ракетного комплексу "Штурм-СМ".

Стартували випробування космічного апарату "Січ-2-30"

В Україні стартували випробування космічного апарату "Січ-2-30"/rbc.ua
В Україні стартували випробування космічного апарату "Січ-2-30"/rbc.ua

Випробування проходять на замовлення виробника апарату Державного підприємства "Конструкторське бюро (КБ) "Південне" ім. М.К. Янгеля". Комплекс робіт проходить на магнітовимірювальному стенді Магнітодинамічного комплексу Інституту технічних проблем магнетизму (ІТПМ) НАН України (Харків).

Як інформує "Мілітарний", супутник, який називався "Січ-2-1" і перейменований у "Січ-2-30" з нагоди 30-річчя незалежності України, повинен стати першим за останні 10 років вітчизняним апаратом дистанційного зондування Землі. Він буде готовий до виведення на навколоземну орбіту до кінця цього року. Запустити супутник планується з пускового майданчика компанії SpaceX (США) за допомогою ракетоносія Falcon 9.

Космічний апарат "Січ-2-30" оснащений магнітною системою управління (МСУ) орієнтацією, принцип роботи якої заснований на взаємодії встановлених на супутнику спеціальних електромагнітів з магнітним полем Землі. Точне визначення магнітного моменту вкрай важливе для розрахунку параметрів його МСУ, що забезпечує стабілізацію орієнтації апарату на орбіті.

    Реклама на dsnews.ua