• USD 36.6
  • EUR 38.5
  • GBP 44.9
Спецпроєкти

Позитив тижня. В Україні будуть модернізувати американські катери Island

Крім того: японці підвищили кредитний рейтинг України, американці та українці почнуть співпрацювати у галузі ядерної науки та інженерії, а європейці готують рекомендації щодо ідентифікації "нових росіян"
Фото: УНІАН
Фото: УНІАН
Реклама на dsnews.ua

Американські катери Island планує модернізувати в Миколаєві

"Дослідно-проектний центр кораблебудування" приступив до розробки варіанту модернізації патрульних катерів Island, які у вересні минулого року були передані США Військово-морським силам України. Для цього фахівцями підприємства вже отримана необхідна технічна документація. Модернізація катерів Island повинна здійснюватися на Миколаївському суднобудівному заводі.

На цьому заводі вже починається плановий ремонт десантного корабля "Юрій Олефіренко". Під час ремонтних робіт буде проведена перевірка, ремонт або повна заміна всіх вузлів і механізмів, оглянуті і, в разі необхідності, виправлені трубопроводи та електромережі корабля, його корпус і відсіки.

Цей корабель є найбільшим в своєму класі в складі ВМС України, він здатний проводити десантування понад 150 бійців, або до 10 одиниць бронетехніки, або перевезення до 250 т. вантажів. Для вогневої підтримки морської піхоти він озброєний реактивними системами залпового вогню і 30-мм автоматичними гарматами зі скорострільністю в 1000 пострілів у хвилину. "Юрій Олефіренко" активно використовується Морською піхотою України і на постійній основі бере участь у навчаннях. Він традиційно взяв участь в українсько-американських навчаннях "Сі Бриз-2019".

Для мам і малюків запровадять унікальний проект "єМалятко"

Він дасть можливість отримати 10 послуг держави, пов'язаних з народженням дитини, по одному електронній заяві безпосередньо в пологовому будинку. Передбачається скорочення кількості необхідних візитів з 11 до нуля, а числа необхідних документів - з 37 до одного.

Реклама на dsnews.ua

"єМалятко" є унікальним не лише в Україні, але і в світі. "Цим проектом ми хочемо покласти початок створенню електронних послуг нового покоління. Проект і послуги "єМалятко" будуть представлені у вигляді життєвої ситуації і супроводжувати батьків інформаційно та інтерактивно з початку вагітності і до народження дитини і отримання всіх документів", - зазначила Людмила Рабчинская, представник Офісу реформ адміністративних послуг.

Японське кредитне рейтингове агентство R&I підвищило рейтинг України з CCC+ до B

Японське рейтингове агентство Rating and Investment Information (R&I підвищило суверенний кредитний рейтинг України на дві позиції з CCC+ до B, прогноз - стабільний. Про це йдеться в повідомленні Мінфіну. Економічної стабільності вдалося досягти завдяки фіскальній дисципліні і контролю інфляції.

Міжнародні резерви зростають, і стійкість України до зовнішніх шоків поліпшується. Аналітики агентства R&I відзначають, що ВВП нашої країни збільшується, інфляція сповільнюється, а тимчасове збільшення дефіциту платіжного балансу до 3-4% не буде впливати на кредитоспроможність України.

Аналітики R&I також зазначили, що показник держборгу до ВВП зменшився з 69,2% станом на кінець 2016 р. до 52,3% за станом на кінець 2018 р.

Нагадаємо також, що за повідомленням Нацбанку, міжнародні резерви України на 1 серпня склали $21,84 млрд, що на 5,8% вище показника на початок липня. НБУ також поліпшив прогноз щодо рівня міжнародних резервів України на кінець 2019 р. до $21,7 млрд. з $21,2 млрд., прогнозованих раніше.

Україна і США будуть співпрацювати у галузі ядерної науки та інженерії

У Вашингтоні запущений проект співпраці між Україною і США у сфері освіти та досліджень в галузі сучасної ядерної науки та інженерії. Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна" з посиланням на посольство України в США.

Відкриваючи конференцію з нагоди початку цього важливого проекту, наш посол Валерій Чалий звернувся до представників провідних українських та американських університетів і федеральних агентств США, підкресливши важливість розвитку українсько-американських відносин у ядерній сфері, зокрема в обміні знаннями і технологіями для безпечного і ефективного використання мирного атома. Він також зазначив, що сьогодні Україна має великий потенціал і потужних фахівців в ядерній сфері, готових застосовувати свої вміння для реалізації спільних з американськими партнерами проектів.

В рамках заходу посольство України представило виставку "50 винаходів, які Україна подарувала світові", її можна побачити в одному з провідних навчальних закладів США - Університеті Джорджа Вашингтона.

Також відзначимо, що Євросоюз в рамках програми Еразмус+ виділить українським вузам фінансування в розмірі 750 тис. євро на реалізацію 22 освітньо-наукових проектів. Про це повідомляє прес-служба Кабміну. Проекти почнуть реалізовувати вже з вересня. Зокрема, вони передбачають початок 15 модулів у вузах з питань економічного розвитку, управління, регіональної політики, європейських цінностей соціальних і економічних питань мігрантів і переселенців.

Також на кошти ЄС створять три кафедри, центр досконалості, а також проекти з кібербезпеки і підтримки асоціації. Проекти будуть реалізовувати 12 вузів і три громадські організації.

ЄС розробляє керівництво по вилову "нових росіян" з Донбасу

Європейський союз розробляє єдине керівництво "з ідентифікації і можливого невизнання" паспортів РФ, виданих жителям окремих районів Донецької та Луганської областей України, окупованих російськими силами і проросійськими бойовиками. Про це йдеться в заяві офіційного представника ЄС, передає РБК-Україна.

Керівництво для держав-членів Євросоюзу та їх консульств Єврокомісія розробляє спільно з Європейською службою закордонних справ в координації з делегаціями ЄС в Києві та Москві. У документі також згадується питання видачі віз, заявки на які подадуть в Росії або в Україні-жителі Донбасу з паспортами РФ.

Нагадаємо також, що глава британської делегації в Парламентській Асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) Роджер Гейл закликав переглянути рішення про повноваження Росії в асамблеї. Гейл звинуватив Москву в порушенні Конвенції про захист прав людини і основних свобод. За його словами, більшість членів британської делегації виступають проти відновлення повноважень Росії в ПАРЄ.

    Реклама на dsnews.ua