• USD 36.6
  • EUR 35
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

Позитив тижня. В Україні нарешті з'являться кібервійська

Крім того: на програму ракетного озброєння країни витратять 200 млрд грн, FED виготовить системи управління для турецьких вертольотів, а в пріоритетах КБ "Південне" — створення нової оборонної ракетно-космічної техніки

В Україні створять кібервійська
В Україні створять кібервійська
Реклама на dsnews.ua

З тримісячною затримкою Зеленський вів в дію рішення РНБО про створення кібервійськ

Президент Володимир Зеленський підписав рішення Ради нацбезпеки і оборони щодо заходів із кібероборони України, яке передбачає створення в нашій країні кібервійськ.

Згідно з рішенням РНБО уряд повинен невідкладно розрахувати обсяг матеріально-технічних ресурсів і фінансів, необхідних для створення та забезпечення функціонування кібервійськ, а також розрахувати комплектування особового складу нових військ. Після цього уряд повинен протягом двох місяців розробити та внести на розгляд Верховної Ради законопроект про створення та функціонування кібервійськ в системі Міністерства оборони України.

Нагадаємо, розробку Стратегії кібербезпеки України Національний центр кібербезпеки при Раді національної безпеки і оборони завершив ще 14 травня. Тоді ж РНБО підтримала створення кібервійськ. При цьому Зеленський тягнув з підписанням цього рішення більше троьох місяців, тоді як санкційні рішення Радбезу, наприклад, проти контрабандистів, вводилися в дію без зволікань.

"Січ", "Антарес", "Циклон". КБ "Південне" визначило перспективи на найближчі 5 років

Супутник "Січ-2-1"
Супутник "Січ-2-1"

Серед пріоритетів — створення вітчизняних космічних апаратів, авторський супровід за виготовленням першого ступеня американських "Антарес", а також модернізація і створення нової оборонної ракетно-космічної техніки.

Реклама на dsnews.ua

Як повідомляє Ukrainian Military Pages, перспективними напрямами КБ стануть: створення та запуск оптико-електронного космічного апарату "Січ-2-1" і модернізація наземного комплексу управління КА та прийому інформації; створення і запуск науково-технологічного космічного апарату "Мікросат-М", наукового космічного апарату "Аерозоль" з відповідною модернізацією наземного комплексу; створення оптико-електронних космічних систем "Січ-2-2", "Січ-2М", "Січ-3-О", "Sat4EO"; авторський нагляд за виготовленням основних конструкцій першого ступеня ракети-носія "Антарес", а також участь в роботах з підготовки ОКПС до пуску РН "Антарес"; авторський супровід виготовлення двигунів верхнього ступеня РН "Вега"; розробка космічного ракетного комплексу (КРК) з РН "Циклон-4М" в рамках створення КРК в Новій Шотландії канадською компанією MLS.

Крім того, КБ "Південне" планує: розробку лінійки ракетних двигунів різних тяг, призначених для ступенів РН різного типу, в екологічно чистих компонентах палива; створення нових і модернізацію існуючих видів ракетно-космічної техніки оборонного призначення; подальший розвиток інформаційних технологій проведення розробок, впровадження системи управління життєвим циклом виробів — PLM і багато іншого.

Контракти на $20 млн. Харківський FED виготовить системи управління для турецьких вертольотів

Турецький бойовий вертоліт
Турецький бойовий вертоліт

Харківський завод виготовить агрегати системи управління польотом і гідравлічні системи для турецьких вертольотів. Про це в коментарі depo.ua розповів голова правління компанії FED, президент асоціації "Укравіапром" Віктор Попов.

За його словами, в ході Міжнародної виставки озброєння IDEF-2021, яка проходила в Туреччині, харків'яни підписали з турецькими партнерами контракт на проектування, виготовлення та поставку нової техніки для вертольотів. Йдеться про розробку і виготовлення агрегатів систем управління.

Голова правління FED додав, що протягом цього року підприємство підписало з турецькими партнерами вже три контракти. "Два контракти — це вертолітна тематика. Крім цього, ми беремо участь в програмі TF-X (Turkish Fighter Experimental. — ред.), це літак п'ятого покоління, винищувач. Також це величезна робота, дуже стислі терміни. Важливо, що розробка і поставка. Це означає, що ми повнорозмірно завантажуємо своїх інженерів, технологів, виробництво ", — сказав Попов.

За його словами, сумарна вартість трьох контрактів харківського FED з турецькими партнерами перевищує $20 млн.

Видання уточнює, що понад 60% продукції компанії FED йде на експорт. Продукція компанії постачається в країни Євросоюзу, Китай, Південну Корею, Індію, ОАЕ. Компанія активно співпрацює з США, Канадою, Бразилією щодо реалізації спільних проектів в авіабудуванні.

КБ "Логіка" поставить в навчальний центр "Десна" тренажери комплексів ППО

Мультимедійний тренажер механіка-водія від КБ "Логіка" в Навчальному центрі "Десна"
Мультимедійний тренажер механіка-водія від КБ "Логіка" в Навчальному центрі "Десна"

Як повідомляє Defense Express, приватне підприємство виготовить мультимедійні комплекси для навчання механіка-водія ОДДС 2С6 "Тунгуска" та ЗСУ-23-4 "Шилка".

Для КБ "Логіка" це вже не перше подібне замовлення, в минулі роки компанія поставляла кілька мультимедійних тренажерів в Центр "Десна". Як, наприклад, цей VR-тренажер екіпажу БМП.

Разом з мультимедійними комплексами буде додатково закуплено і відповідне електромеханічне обладнання (яке згодом буде об'єднано в єдиний тренажер) — макет кабіни відділення управління гусеничної машини ГМ-352 і макет кабіни відділення управління гусеничної машини ГМ-575.

На програму ракетного озброєння витратять 200 млрд грн

Випробування і бойова стрільба ракетних комплексів
Випробування і бойова стрільба ракетних комплексів / УНІАН

На засіданні Ради національної безпеки і оборони обговорили питання розвитку ракетного озброєння до 2031 року. З держбюджету цього року повинні додатково виділити 3,3 млрд грн на розвиток програми ракетного озброєння України.

Згідно з рішенням РНБО до 2031 року Україна витратить на програму ракетного озброєння понад 200 млрд грн.

Нагадаємо, на військовому параді до Дня Незалежності України столичним Хрещатиком серед інших зразків вітчизняного озброєння пройшли бойові машини реактивної артилерії "Град", реактивна система залпового вогню "Вільха", самохідна пускова установка оперативно-тактичного ракетного комплексу "Сапсан", береговий ракетний комплекс РК- 360МЦ "Нептун", самохідні вогневі установки "БУК-М1", зенітний ракетний підрозділ, озброєний комплексом С-300ПС.

    Реклама на dsnews.ua