• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Позитив тижня. Наші конструктори показали нову важку БМП "Вавилон"

Крім того: розпочато розробку бронеавтомобіля "Козак-7", артилеристи їдуть на міжнародні навчання до Німеччини, а танкісти отримали вісім відремонтованих танків

БМП "Вавилон"/facebook.com/Арей
БМП "Вавилон"/facebook.com/Арей
Реклама на dsnews.ua

Презентовано проєкт української важкої БМП "Вавилон"

Як повідомляє ІА "ОПК", "Вавилон" від Інженерної групи "Арей" — це сучасна важка бойова машина піхоти, з гібридною силовою установкою, новітньою цифровою системою управління, надсучасним броньовим і додатковим захистом не нижче STANAG 6. Повна бойова маса машини — 36 т. Екіпаж — три особи. Десант — вісім осіб. Машина створюється на базі ходової танка Т-64. Також розробляється окремий варіант бойової машини на базі ходової танка Т-84. Розробка ведеться за стандартами НАТО.

Захищеність та максимальні бойові можливості БМП "Вавилон" на полі бою забезпечують: системи броньового і додаткового захисту; модулі додаткового захисту з оригінальною бронезаливкою, захисними екранами, плитами "підкладки"; особлива конструкція корпусу, який побудований за принципом разнесеного бронювання.

Бронемакети корпусу пройшли пʼять етапів успішних випробувань і витримали обстріли снарядами 30 мм з дистанції 200 м і кумулятивними і бронебійно-подкаліберними снарядами 125 мм з дистанції 500 м.

Підвищена динамічність і маневреність БМП досягається за рахунок застосування гібридної силової установки. При повній бойовій масі машини в 36 т гібридний привід забезпечує максимальні тягові характеристики у всіх діапазонах руху на всіх передачах. Здатність "Вавилона" рухатися на електроприводі мінімізує теплові випромінювання і шумову помітність.

БМП "Вавилон" від Інженерної групи "Арей"
БМП "Вавилон" від Інженерної групи "Арей"

Для максимального виконання бойових завдань передбачено дублювання основних керуючих електронних систем механічними, а також можливість використання тягових акумуляторних батарей і автономного енергоагрегату при виході з ладу основної силової установки.

Реклама на dsnews.ua

Бойовий модуль створений за принципом "виносної зброї" і оснащений ракетно-гарматним, стрілецьким озброєнням, заново стабілізованим прицільним комплексом, цифровою системою управління вогнем з балістичним обчислювачем і функцією автоматичного супроводу цілі. На БМП "Вавилон" встановлюються стабілізовані панорамні прилади спостереження і прицілювання з телевізійними камерами, лазерним далекоміром і тепловізором. На баштовому модулі встановлюється новітній комплекс виявлення лазерного випромінювання з системою постановки аерозольних завіс.

Озброєння: 30-мм автоматична гармата типу 2А42, спарена з 7,62-мм ПКТ, кулемет НСВ-12,7 мм, встановлений на модулі виносного озброєння, автоматичний гранатомет УАГ-40, ПТРК "Бар'єр" з каналом управління ракетним комплексом. На баштовому модулі застосовуються високоточні приводи з електронною системою управління. Однак при цьому залишаються механічні приводи-дублери.

У війська за тиждень передали вісім відремонтованих танків Т-64 і Т-72

Львівський бронетанковий завод передав військовим чергову партію модернізованих танків. Військові отримали п'ять танків Т-64 і Т-72 укомплектованих оновленими системами управління вогнем, внутрішнього і зовнішнього зв'язку і комунікації, приладами денного і нічного бачення, камерами заднього виду, супутниковою навігацією і динамічним захистом, повідомляють в "Укроборонпромі".

Це вже друга передача техніки в поточному році. Першу партію з більш ніж 10 модернізованих танків завод передав у березні.

Відремонтовані танки Львівський бронетанковий завод передав в ЗСУ
Відремонтовані танки Львівський бронетанковий завод передав в ЗСУ

Крім того, три відремонтованих танки Т-72 передав у війська Київський бронетанковий завод (КБТЗ). Машини пройшли капітальний ремонт з доробками в рамках державного оборонного замовлення і отримали поліпшені бойові і технічні характеристики. Зокрема, ходові властивості Т-72 поліпшили завдяки встановленню більш потужного двигуна в 840 к. с. і гусениць від танка Т-80. Командну керованість вдосконалили комплектом сучасної цифрової радіостанції і супутникової навігаційної системи. Це дозволить підтримувати зв'язок з піхотними підрозділами для посилення взаємодії на полі бою. Прилади нічного бачення машин оснастили сучасними електронно-оптичними перетворювачами третього покоління.

Військові інженери розробляють новий бронеавтомобіль "Козак-7"

Багатофункціональна платформа "Козак-7" буде базуватися на шасі Ford F-550, проте є одна кардинальна відмінність: замість посилення окремих елементів шасі на підприємстві змінюють ходову частину завдяки встановленню комплексного рішення від компанії однієї з країн НАТО. Про це повідомляє Defense Express.

Цей комплект включає посилені мости, ресори, амортизатори, кардани, стабілізатори, нові стандартизовані за стандартом НАТО армійські маточини коліс. При цьому його встановлення займає не більше двох годин. Це дозволило підвищити загальну вантажопідйомність шасі "Козак-7" до 12 т проти 10 т в "Козак-5".

Корисне навантаження нового шасі досягає 9 т, що, на думку розробників, дозволяє розмістити не тільки бронекапсулу, але й використовувати шасі для створення цілого сімейства військових машин. Наприклад, мобільного міномета, протитанкового комплексу, станції радіоелектронної боротьби або радіотехнічної розвідки, машини управління БПЛА тощо.

"ДС" раніше писала про технічні і бойові характеристики вітчизняних бронеавтомобілів.

Наші "Гіацинти" візьмуть участь в міжнародних навчаннях в Німеччині

Українські артилеристи, озброєні системами 2А36 "Гіацинт-Б", їдуть на міжнародні навчання Dynamic Front, які відбудуться в Німеччині в травні. Про це повідомляє АрміяInform.

Зараз на території міжвидового центру підготовки підрозділів в Київській області йде підготовка артилерійської батареї гармат 2А36 "Гіацинт-Б" артилерійської бригади імені генерал-хорунжого Романа Дашкевича, яка візьме участь в маневрах. Зокрема, відпрацьовують завдання з підготовки і розгортання артилерійської батареї на місці, а також підготовки та ведення бойових дій.

Батарея 2А36 "Гіацинт-Б"/АрміяInform
Батарея 2А36 "Гіацинт-Б"/АрміяInform

Навчання Dynamic Front — це багатонаціональні тренування, організовані армією США в Європі, призначені для вдосконалення можливостей союзників і країн-партнерів працювати з артилерійськими системами великих дальностей. Тренування проводяться в навчальному центрі Командування підготовки 7-ї армії США Графенвер на території німецької Баварії, де також проходять змагання Strong Europe Tank Challenge.

У попередніх навчаннях Dynamic Front наша країна брала участь як спостерігач, а вже цього року вирішила приєднатися як повноцінний учасник.

Армію активно оснащують новими тактичними радіостанціями

Протягом останніх тижнів проходив демонстраційний показ засобів тактичного радіозв'язку виробництва компанії L3Harris. Зокрема, на базі Військового інституту телекомунікацій та інформатизації проведені лабораторні випробування для підтвердження тактико-технічних характеристик радіостанцій американського виробника. Потім — під час практичних випробувань, коли засоби тактичного радіозв'язку були встановлені на танки Т-64 і БМП-1. З ними техніка тестувалася в умовах маневрування і стрільб, повідомляє ІА "ОПК".

"Цього року ми фактично вперше уклали контракт на поставку саме тактичних радіостанцій, не короткохвильових, як у нас було раніше, а саме тактичних (УКВ). На сьогодні є необхідність у поступовій заміні транкінгового зв'язку, насамперед у військових частинах бойового складу, на радіостанції тактичного зв'язку", — зазначив у програмі Security Talks начальник відділу радіозв'язку Командування військ зв'язку і кіберзахисту Юрій Гай.

Засоби зв'язку L3HARRIS/ІА "ОПК"
Засоби зв'язку L3HARRIS/ІА "ОПК"

За його словами, зараз майже повністю закрита необхідність в забезпеченні більш простими радіостанціями крекінгового зв'язку, насиченість у підрозділах становить близько 80–100% від потреби. "Що стосується сегмента короткохвильового радіозв'язку, то зараз відсоток забезпечення досить високий. Близько 60%", — повідомив Юрій Гай. Найскладніша ситуація серед тактичних станцій УКХ-діапазону.

Незважаючи на значні поставки радіостанцій L3Harris і придбання станцій Aselsan, кількість тактичних радіостанцій охоплює лише приблизно п'яту частину від потреб ЗСУ. Водночас Юрій Гай висловив надію, що на вирішення проблеми повного переоснащення на нові і захищені засоби зв'язку буде потрібно не більше пʼяти років.

    Реклама на dsnews.ua