• USD 27.2
  • EUR 32.4
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

Позитив тижня. В Україні розробляється роботизований БТР

Крім того: наші конструктори освоюють технології гіперзвукових ракет, ВСУ провели масштабні маневри біля адмінкордону з анексованим Кримом, а в Міноборони підтвердили успішні випробування РС "Тайфун-1"

БТР-4Е
БТР-4Е
Реклама на dsnews.ua

БТР-4Е хочуть зробити безпілотним

На ДП "Харківське конструкторське бюро з машинобудування ім. O.O. Морозова" триває розробка наземного роботизованого комплексу на базі БТР-4Е. Як розповів в інтерв'ю "АрміяInform" начальник організаційно-аналітичного сектору держпідприємства Сергій Стрімовський, цей бронетранспортер обрали тому, що він виробляється серійно і позитивно зарекомендував себе на фронті. Крім того, у нього є автоматична коробка передач і можна легко автоматизувати управління рухом, а дистанційно керований бойовий модуль "Парус" дозволяє спростити побудову системи дистанційного керування бронетранспортером тощо.

Також Сергій Стрімовський зазначив, що зараз йдуть дві дослідно-конструкторські роботи за державним замовленням з модернізації танка Т-64 за темою "Краб" та танка БМ "Оплот" по темі "Бастіон".

Українські конструктори освоюють технологію по створенню ППРД

На ДП "Івченко-Прогрес" освоюють технології зі створення прямоточного повітряно-реактивного двигуна, який раніше в Україні ніхто не робив. У подальшому освоєнні при створенні першого ППРД у рамках проєкту "Блискавка" технології можуть стати основою для розробки і інших бойових ракет, у тому числі гіперзвукових, повідомляє Defense Express. При розробці нового двигуна врахували не тільки вартість матеріалів, а й простоту їх придбання і незалежність від інших країн при виробництві.

За словами керівника бригади відділу газодинамічних розрахунків і перспективних розробок ДП "Івченко-Прогрес" Олександра Єланського, зараз прийняте рішення створити зменшену модель нового вітчизняного ППРД, щоб відпрацювати взаємодію з вхідним пристроєм літального апарату (ракети "Блискавка") і весь процес розпалу й горіння в камері згоряння. Наступний етап — створення повноцінного двигуна.

Як зазначає видання, надзвуковими прямоточними повітряно-реактивними двигунами оснащуються сучасні протикорабельні ракети морського, наземного і повітряного базування (наприклад, індійський PJ-10 BrahMos) або керовані ракети великої дальності класу "повітря-повітря" (європейська MBDA Meteor). ППРД є основним маршовим двигуном перспективних гіперзвукових ракет, розробкою яких зараз зайняті провідні країни-розробники озброєнь. Оволодівши цією технологією, Україна може почати розробку власних гіперзвукових ракет.

Реклама на dsnews.ua

"ДС" раніше повідомляла, що надзвукова авіаційна керована ракета класу "повітря-земля" "Блискавка" призначена для знищення широкого спектру наземних, морських, а також радіоконтрастних цілей на оперативно-тактичній дальності до 110 км.

"Тайфун-1" підтвердив дальність стрільби і кучність попадання

У Міноборони підтвердили успішність чергового етапу випробувань вітчизняних реактивних снарядів "Тайфун-1", що нещодавно пройшли на полігоні ВСУ "Широколанівський" на Миколаївщині. Під час третього етапу тестування провели чотири успішних випробувальних пуски. Підтверджено середня дальність стрільби і кучність попадання.

Як раніше повідомляла "ДС", виготовлення реактивного снаряда "Тайфун-1" відбувалося в тісній кооперації підприємств нашого оборонно-промислового комплексу. Українська версія 122-мм реактивного снаряда має вдвічі більшу максимальну дальність стрільби, ніж старий радянський РС (40 км проти 20 км при аналогічній по масі осколково-фугасної бойової частини в 18,4 кг), що й досі перебуває на озброєнні ЗСУ.

Тактичний безпілотник Raybird-3 успішно пройшов чергові випробування

Відбулися демонстраційні польоти нового літального апарату Raybird-3 від ТОВ «Авіаційна виробнича компанія Skayeton». Про це повідомляє "АрміяInform". У Збройних силах України Rаybird-3 на озброєнні ще не перебуває, але вже майже рік находиться на випробуваннях для постійного використання Повітряних сил ЗСУ.

Літальний апарат Raybird-3 — не звичайний безпілотник, а повноцінна безпілотна авіаційна система класу «малий тактичний» для тривалих і ISTAR місій. Переносна система готова до розгортання в лічені хвилини. Модульна літальна платформа полегшує заміну різних функціональних частин. Пакети корисного навантаження можуть включати радіорелейні пристрої й устаткування для електронної боротьби/протидії.

Як повідомляла "ДС", в травні на озброєння ЗСУ було прийнято безпілотник "Лелека-100".

Біля адмінкордону з окупованим Кримом пройшли масштабні навчання ЗСУ

Як повідомляє "Мілітарний", до навчань залучили наземні, повітряні та морські угруповання військ. Під час маневрів військові відпрацювали взаємодію при веденні бою і швидкій зміні обстановки.

За словами командувача Об'єднаних сил ЗСУ генерал-лейтенанта Сергія Наєва, за легендою маневрів підрозділи розвідки в декількох десятках кілометрів від узбережжя виявили корабельно-катерну групу умовного противника, провели тактичне розгортання і наблизилися до місць висадки морського десанту. Умовний супротивник мав намір зайняти опорні пункти українських підрозділів і забезпечити висадку другої хвилі морського десанту. У відповідь на дії умовного противника за сигналом тривоги були підняті всі задіяні в навчаннях сили.

Перший удар по ньому завдали екіпажі вертольотів, вони послідовно вразили вогнем кораблі ворожого десанту і створили сприятливі умови підрозділам десантно-штурмових військ за підтримки бронетранспортерів для заняття оборони вздовж берегової смуги. Завершили тактико-спеціальні навчання маневри малих броньованих артилерійських катерів.

Навчання не тільки продемонстрували особисту високу польову і морську здатність до навчання військовослужбовців, але і вдосконалили практичні навички командирів діяти в умовах, максимально наближених до бойових, відзначають в Командуванні об'єднаних сил.

Як раніше повідомляла "ДС", у травні наші військові провели навчання "ураганів" під носом окупантів Криму.

    Реклама на dsnews.ua