• USD 27.9
  • EUR 34.1
  • GBP 39.5
Спецпроєкти

Позитив тижня. ВМС створили ракетний дивізіон для "Нептунів"

Крім того: в планах України — своє супутникове угруповання, в зоні ООС відбулися навчання морських піхотинців і протитанкових підрозділів, а на Херсонщині — сил ППО

РК "Нептун". Фото: Генштаб ЗСУ
РК "Нептун". Фото: Генштаб ЗСУ
Реклама на dsnews.ua

ВМС створили ракетний дивізіон, який озброять РК "Нептун"

У ВМС ЗС України створили ракетний дивізіон, який озброїться "Нептунами". Про це в інтерв'ю телерадіокомпанії "Бриз" розповів командувач ВМСУ Олексій Неїжпапа. За його словами, військова частина готується прийняти перший дивізійний комплект берегового ракетного комплексу "Нептун" цього року.

Наприкінці 2020 р. Міноборони уклало з Державним київським конструкторським бюро "Луч" контракт на закупівлю РК-360 МЦ "Нептун". Згідно з контрактом в українську армію надійдуть уніфіковані пускові установки, транспортні та транспортно-заряджаючі машини, а також рухомий командний пункт, де зосереджується вся інформація, необхідна для роботи комплексу. Ракетний комплекс "Нептун" був прийнятий на озброєння Збройних сил України 23 серпня 2020 р.

Крім того, командувач ВМС анонсував закладку корвета для нашого флоту.

Завод "Маяк" показав морозостійкість своїх кулеметів

Завод "Маяк" випробував холодом танковий кулемет КТ-7 свого виробництва. У прес-службі підприємства зазначили, що після доби арктичного морозу їхня зброя вдало пройшла бойові випробування.

"Арктичний холод, африканська спека, вологість екваторіальних джунглів і пісок пустелі, що здатний проникати, — всі ці умови можливо штучно відтворити в випробувальному комплексі центральної заводської лабораторії заводу "Маяк", — повідомили в прес-службі. За твердженнями представників київського заводу, зброя, що виготовляється на підприємстві, проходить всі перераховані кліматичні протоколи. Після циклу випробувань — миттєва перевірка бойової роботи.

Реклама на dsnews.ua

Ця модель в вересні минулого року під час тестування на живучість зробили 25 тис. Пострілів.

У зоні ООС відбулися навчання морських піхотинців і протитанкових підрозділів

Як повідомляє прес-служба командування морської піхоти, на одному з полігонів у районі проведення операції Об'єднаних сил морські піхотинці вдосконалювали навички з водіння і практичного виконання стрільб на бронеавтомобілі "Козак-2". Зокрема, заняття з бойової підготовки проводилися з наводчиками і водіями.

Морпіхи здійснили багатокілометровий марш до певного району, де відпрацювали вправи стрільб з обладнаних і необладнаних позицій, а також під час руху. Крім того, свої навички вдосконалювали командири машин, які повинні були здійснювати управління рухом і вогнем в умовах обмеженої видимості.

За словами військових, ці машини мають певні переваги в порівнянні з іншими подібними зразками. У них краща прохідність, підвищений рівень комфорту для водія, командира машини і десанту тощо.

Також у зоні ООС провели навчання протитанкові підрозділи однієї з мотопіхотних бригад резерву. Вони відпрацювали свої дії під час можливого прориву ворожих танків і БМП на одному з найбільш танконебезпечних напрямків на півдні України. "Особовий склад підрозділу було піднято по тривозі. Після отримання бойового наказу командира розрахунки на штатній техніці з озброєнням вирушили в заданий район, розвернулися і знищили умовного противника", — зазначили в прес-службі командування ООС.

Представники мотопіхотної бригади зазначили, що протитанкові підрозділи ЗСУ резерву укомплектовані не тільки радянськими системами "Рапіра" і "Конкурс", але й новітніми вітчизняними ПТРК "Стугна-П".

Україна планує створити вітчизняну супутникове угруповання

Урядовим комітетом було схвалено Концепцію Загальнодержавної цільової науково-технічної космічної програми України на 2021-2025 роки. На черзі — розпорядження Уряду і відповідний Закон України. Про це повідомляють в Державному космічному агентстві.

Концепція передбачає наступну стратегію: забезпечення нового рівня виконання стратегічних державних завдань у сфері національної безпеки і оборони; створення національної системи космічного спостереження на основі вітчизняних та іноземних орбітальних засобів; створення і розвиток вітчизняної супутникового угруповання космічного спостереження; забезпечення участі України в роботі з міжнародними організацій з питань космічної діяльності; розвиток науково-технічного та інтелектуального потенціалу країни.

Сили ППО протестували нове програмне спецзабезпечення

На Херсонщині пройшли чергові навчання сил ППО, що входять до складу Об'єднаних сил ЗСУ, в рамках якого перевірена готовність сил і засобів своєчасно реагувати на повітряний напад.

Як повідомляє служба зі зв'язків з громадськістю командування Об'єднаних сил ЗС України, проведено розгортання командного пункту зенітного ракетного дивізіону на позиції бойового призначення. Одночасно військовослужбовці виконали завдання з входження у зв'язок з зенітними ракетними батареями і пунктами управління, топографічної прив'язки і орієнтування на місцевості, а також з передбойового контролю функціонування.

За словами командувача ОС ЗСУ генерал-лейтенанта Сергія Наєва, обслуга радіолокаційної станції здійснювала розвідку повітряного простору і видавала радіолокаційну інформацію про повітряну обстановку на виносний індикатор кругового огляду командного пункту з використанням спеціального програмного забезпечення "Віраж — Планшет". "Командир зенітного ракетного дивізіону, проаналізувавши отриману інформацію, прийняв рішення на знищення умовного противника і здійснив розподіл повітряних цілей між підрозділами, які були розгорнуті на стартових позиціях. Після цього командир підрозділу здійснив виявлення, постановку на супровід і знищення певних повітряних цілей", — зазначив генерал-лейтенант Сергій Наєв.

Успішно виконавши бойове завдання, рухомий командний пункт і стартові батареї перемістилися на запасні бойові і стартові позиції.

    Реклама на dsnews.ua