• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Позитив тижня. Військово-морські сили України зроблять з "Айлендів" торпедні катери

Крім того: українські військові фахівці пропонують створити СРР кращу за "Кольчугу", розробляють серію двигунів для флоту, а прикордонники показали мобільні тепловізійні комплекси

Катери типу "Айленд"
Катери типу "Айленд" / Думська
Реклама на dsnews.ua

Українські "Айленди" планують оснастити торпедними апаратами

Українські патрульні катери типу "Айленд", отримані від США, можуть бути озброєні 400-мм торпедними апаратами з торпедами. Деякі подробиці планів ВМС України з озброєння і модернізації двох патрульних катерів типу Island стали відомі одеському виданню "Думська".

Обидва борти прибули до Одеси близько року тому без озброєння, а через кілька місяців, у січні 2020 р., їх оснастили 25-мм гарматами 2М-3М, розробленими близько 70 років тому. За словами військових, це озброєння було встановлене тимчасово.

На сьогодні існує два варіанти модернізації катерів. Один з них передбачає встановлення бойової інформаційної системи управління зброєю "Контур" виробництва української компанії. Крім того, за даними видання, на "Словʼянськ" і "Старобільськ" збираються встановити 400-мм торпедні апарати з торпедами СЕТ-72 радянського виробництва. Втім, до подібних варіантів у експертів є ряд зауважень, основне з них — технологічна застарілість цього обладнання.

Фахівці НКП "Іскра" пропонують створити СРР кращу за "Кольчугу"

Модернізована станція радіотехнічної розвідки замінить "Кольчугу"/УНІАН
Модернізована станція радіотехнічної розвідки замінить "Кольчугу"/УНІАН

Фахівці КП "Науково-виробничий комплекс "Іскра" пропонують відкрити дослідно-конструкторську роботу (ОКР) "Резидент", в ході якої буде створена сучасна станція радіотехнічної розвідки (СРР), яка значно перевищить технічні можливості відомої, але вже застарілої "Кольчуги "

Реклама на dsnews.ua

"Нами підготовлені технічні та цінові пропозиції про відкриття цієї ОКР. Пропозиції оформлені належним чином і передані відповідним структурам Міністерства оборони України. Тепер ми очікуємо від Міноборони подальших кроків", — цитує Ukrainian military pages слова головного конструктора оглядових радарів НПК "Іскра" Дмитра Семенова.

"Зоря" — "Машпроєкт" розробляє серію двигунів для флоту

У цеху підприємства "Зоря" — "Машпроєкт"/zmturbines.com
У цеху підприємства "Зоря" — "Машпроєкт"/zmturbines.com

"Зоря" — "Машпроєкт" розробляє двигуни для флоту, конструктори підприємства, крім того, активно працюють над впровадженням у виробництво адитивних технологій, систем збору і аналізу експлуатаційних даних через віддалений моніторинг, а також інших цифрових рішень. Про це в інтервʼю ІА "Оборонно-промисловий курʼєр" повідомив гендиректор ДП "Науково-виробничий комплекс газотурбобудування "Зоря" — "Машпроєкт" Денис Гордієнко.

"Спільно з колегами по концерну "Укроборонпром" — державним підприємством "Дослідно-проєктний центр кораблебудування" — ми працюємо над новими комбінованими силовими установками, в тому числі сучасною системою IEP (Integrated Electric Plant) для військових кораблів і цивільних суден", — зазначив керівник підприємства.

Він також додав, що всі розробки компанія фінансує самостійно і поки що не бере участі в державних програмах з розробок.

На українсько-польському кордоні представили мобільний тепловізійний комплекс

Мобільний тепловізійний комплекс спеціального призначення на базі автомобіля підвищеної прохідності Torsus praetorian/dyvys.info
Мобільний тепловізійний комплекс спеціального призначення на базі автомобіля підвищеної прохідності Torsus praetorian/dyvys.info

На ділянці відділу прикордонної служби "Краковець" Львівського прикордонного загону показали, як в охороні українського кордону задіяні мобільні тепловізійні комплекси спеціального призначення на базі автомобіля підвищеної прохідності Torsus praetorian. Про це повідомляє Defense Express.

Про особливості застосування комплексу розповів заступник начальника штабу, начальник відділу прикордонної служби штабу підполковник Анатолій Нагорний. За його словами, тепловізійний комплекс дає можливість вести спостереження цілодобово, крім того, він може працювати в автономному режимі не менше трьох днів. Завдяки комплексу можна виявляти порушників на відстані понад 4 км, транспортний засіб — в 12 км від місця несення служби, ідентифікувати виявлених осіб можна на відстані більш ніж 500 м, легкову машину — за 1500 м.

Мобільний тепловізійний комплекс здатний здійснювати приховане переміщення по дорожній інфраструктурі та бездоріжжю (включаючи лісисто-болотисту місцевість і водні перешкоди), в тому числі в темний час доби з вимкненим штатним освітленням. З його допомогою можна вести спостереження за місцевістю і окремими обʼєктами з допомогою відео- і тепловізійних камер з фіксацією подій і підтримувати звʼязок з підрозділами охорони державного кордону та прикордонними нарядами.

СДК "Юрій Олефіренко" після докового ремонту спускають на воду

Спуск на воду СДК "Юрій Олефіренко"/facebook "Миколаїв — місто корабелів"
Спуск на воду СДК "Юрій Олефіренко"/facebook "Миколаїв — місто корабелів"

Середній десантний корабель ВМС України проєкту 773 L401 "Юрій Олефіренко" зайшов на доковий ремонт на Миколаївський суднобудівний завод у червні цього року. Як повідомляє Фейсбук-сторінка "Миколаїв — місто корабелів", після докового ремонту виконується операція по спуску корабля на воду.

Згідно з ремонтними відомостями, виконані зачистка, дефектація, ремонт і фарбування зовнішньої обшивки і конструкцій корпусу, ремонт валопроводів гвинто-рульової і дейдвудної системи, ремонт донно-забортної арматури, відновлення протекторів та інші процедури.

Минулого року "Юрій Олефіренко" проходив на Миколаївському суднобудівному заводі терміновий ремонт системи головного двигуна, без якого подальша експлуатація корабля була б неможливою, але доковий ремонт з відновленням відповідних конструкцій і пристроїв СДК проходить вперше за багато років.

    Реклама на dsnews.ua