• USD 27.9
  • EUR 33.8
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Уряд запускає програму дешевих кредитів для відкриття бізнесу, - Гончарук

Реклама на dsnews.ua
Кабінет міністрів України готує до запуску програму з підтримки малого і середнього підприємництва. Вона почне свою роботу з 1 лютого 2020 року, а обсяг кредиту становитиме 1,5 млн грн на 5 років

Про це повідомив прем'єр-міністр України Олексій Гончарук, передає Урядовий портал.

Ця програма є продовженням ініціативи президента України Володимира Зеленського, про яку він говорив у своєму недавньому відеозверненні до заробітчанам.

"Її суть дуже проста - стимулювати появу нових підприємців і заохотити наших заробітчан повертатися додому і відкривати бізнес тут", - зазначив Олексій Гончарук.

За його словами, зараз напрацьовують всі необхідні рішення для запуску. Вже найближчим часом почнуть приймати заявки. Зараз вже працює веб-портал http://smeprogram.guf.gov.ua/, де можна залишити запит на участь у програмі.

"5% річних - якщо виручка до 25 млн грн і створюються мінімум два робочих місця; 7% річних - для бізнесу з виручкою до 25 млн грн, який не створює нових робочих місць (за кожного нового працівника ставка знизиться на 0,5%!); 9% річних - для бізнесу з виручкою до 50 млн грн ", - пояснив співвідношення процентних ставок Гончарук.

Як зазначив прем'єр, стартапи зможуть брати участь з початку своєї діяльності, а діючий бізнес - якщо вже працює мінімум 12 місяців. При цьому, сам учасник програми повинен інвестувати 20% власних коштів від усіх витрат.

"Для участі знадобиться бізнес-план, якщо ви плануєте бізнес з нуля. Якщо ж працюєте, то позитивна фінансово-кредитна репутація і платіжна дисципліна", - підкреслив Олексій Гончарук.

    Реклама на dsnews.ua