• USD 36.6
  • EUR 37.3
  • GBP 44.2
Спецпроєкти

Правоохоронні органи пресують обраних мерів, але майже не цікавляться роботою Служби автомобільних доріг, - КВУ

Правоохоронні органи приділяють особливу увагу діяльності виборної місцевої влади, але не бачать зловживань при будівництві доріг

Голова Комітету виборців України Олексій Кошель
Голова Комітету виборців України Олексій Кошель
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомив голова Комітету виборців України Олексій Кошель під час пресконференції "Аналіз судових рішень щодо проведення процесуальних дій в міських радах обласних центрів та обласних державних адміністрацій" в "Інтерфакс-Україна".

За словами Кошеля, обласні держадміністрації розпоряджаються 3% бюджетних коштів, проте стосовно них відкрито 16% усіх проваджень. А бюджети розвитку громад складають лише 20% від загальної суми бюджетних коштів, але стосовно виборної влади відкрито 81% від загальної кількості проваджень. Тобто правоохоронні органи приділяють особливу увагу діяльності виборної місцевої влади, але не бачать зловживань при будівництві доріг.

"Ми чітко бачимо по графіку, різниця є просто колосальною. Фактично ми можемо говорити про мінімальну увагу правоохоронних органів до Служби автомобільних доріг і максимальну увагу до місцевого самоврядування, обраних осіб", - зазначив Олексій Кошель.

Під час дослідження КВУ було проаналізовано понад 13 тисяч судових процесуальних рішень, в яких фігурують місцеві органи влади, облдержадміністрації та Служба автомобільних доріг. Загалом 81% судових проваджень стосуються місцевого самоврядування, 16% — ОДА та лише 3% — САД.

При цьому на пресконференції зазначалося, що під час будівництва доріг освоюється значно більше бюджетних коштів, ніж органами місцевого самоврядування.

"Тобто обшуки, вилучення документів, інші процесуальні дії в переважній більшості відбуваються в установах і організаціях, які володіють в 5 разів меншими коштами. Натомість увага правоохоронних органів до САД значно менша. Там корупцію просто не помічають. Жодної логіки, жодного пояснення в цьому плані бути не може", — сказав Олексій Кошель.

Дослідження "Аналіз судових рішень щодо проведення процесуальних дій в міських радах обласних центрів та обласних державних адміністраціях" було проведене Комітетом виборців України. Під час дослідження було проаналізовано понад 13 000 судових проваджень, відкритих з січня 2020 року, в яких фігурують різні органи місцевої влади: мери міст, місцеві ради, облдержадміністрації та інші. Лідером з кількості судових проваджень є Київ. 2136 проваджень стосуються діяльності КМДА, тоді як наступного міста за кількістю проваджень – Одеси — лише 234. При цьому загальна ефективність судових проваджень дорівнює 2%. Тобто лише 2% від усіх проваджень, за даними КВУ, набули вироку суду.

    Реклама на dsnews.ua