• USD 27.5
  • EUR 32.4
  • GBP 35.8
Спецпроєкти

Правоохоронці вилучили $600 тисяч в центрі мінімізації митних платежів

Реклама на dsnews.ua
Правоохоронці затримали організаторів центру мінімізації митних платежів і вилучили під час санкціонованих слідчих дій майже $600 тисяч

Про це повідомляє прес-центр Служби безпеки України, передає "ДС".

"Організоване угрупування з понад двадцяти учасників створила протиправний механізм ввезення в Україну товарів широкого вжитку поза митним контролем та без сплати обов'язкових платежів. Ключовими замовниками виступили власники торговельних мереж з Одеси і Харкова. Клієнтами також були фізичні особи-підприємці зі столичного регіону, які займаються реалізацією широкого спектру товарів від будівельних матеріалів до мобільних телефонів", - йдеться в повідомленні.

Правоохоронці задокументували, що ділки закуповували за кордоном брендові товари і ввозили їх дрібними партіями в нашу країну. Транспортування продукції здійснювалося легковим і вантажним транспортом, який перебував у власності організаторів та їхніх родичів, а також авиапутями.

В автомобілях зловмисники незаконно перевозили через кордон не тільки товари, але й готівку, приховану у спеціально обладнаних сейфах або в особистих речах учасників угруповання. Фігуранти справи використовували також послуги логістичних компаній. Розрахунки з клієнтами проводилися з використанням реквізитів підконтрольних зловмисникам компаній, зокрема не резидентів без сплати митних платежів.

Організатори механізму отримували 0,5-1,5% від суми замовлення. Після контрабандного ввезення в Україну продукцію направляли в складські приміщення, орендовані організаторами від імені підконтрольних компаній в Києві, Одесі, Харкові, Дніпропетровську, Львові та Хмельницькому. За незалежними оцінками, протягом останніх двох років зловмисники незаконно ввезли товарів на суму понад 150 мільйонів гривень.

За результатами санкціонованих обшуків, проведених за місцем проживання фігурантів, в орендованих ними складських приміщеннях, а також в складських і торгівельних приміщеннях в Києві, Харкові, Київської, Харківської та Одеської області, правоохоронці вилучили 579 тисяч доларів США, а також чорнові записи, друку, господарські документи, підконтрольних фігурантам підприємств та комп'ютерну техніку. В рамках кримінального провадження, розпочатого за ч. 5 ст. 27 і ч. 3 ст. 212 (Ухилення від сплати податків) Кримінального кодексу України, проводяться слідчі дії.

    Реклама на dsnews.ua