• USD 28.5
  • EUR 34.1
  • GBP 38
Спецпроєкти

Голова КСУ Тупицький і директор НАБУ Ситник приховували операції з нерухомістю в окупованому Криму

Голова Конституційного суду Тупицький і директор НАБУ Ситник приховали в деклараціях незаконні операції з землею в окупованому Криму. Саме статтю Кримінального кодексу про покарання за недостовірне декларування і визнав неконституційною Конституційний суд під головуванням Тупицького

Реклама на dsnews.ua

Голова Конституційного суду не задекларував землю в Криму, власником якої став після анексії за законами Росії, повідомляють «Схеми». Голова Конституційного суду Тупицький у 2018 р. став власником земельної ділянки в кримському селищі Кореїз, оформивши договір купівлі-продажу за російським законодавством, але не надав інформацію про це в своїй декларації про майно і доходи. Директор НАБУ Артем Ситник також приховав факт продажу дружиною Ганною в 2017 р. земельної ділянки в окупованому Севастополі за 900 000 російських рублів відповідно до законодавства країни-окупанта, зі сплатою мита в її бюджет, і не вказав це в декларації.

Операції з нерухомістю в Криму, що оформлена по договору купівлі-продажу за законодавством Росії і засвідчена російською Федеральною службою державної реєстрації, кадастру і картографії, є незаконною. Окрім того, в деклараціях Тупицького і Ситника взагалі не згадуються ці операції з нерухомістю, що до рішення КС кваліфікувалося як подання субʼєктом декларування завідомо недостовірних відомостей у декларації, тобто порушення певної статті 366-1 Кримінального кодексу України. Саме її 27 жовтня Конституційний суд України на чолі з Тупицьким визнав не відповідною Конституції.

Нагадаємо, що у справі про смертельну ДТП за участю начальника підрозділу детективів НАБУ Андрія Калужинського в 2005 році могли мати місце маніпуляції з експертизами, які дозволили закрити її. Калужинський, що скоїв у 2005 році смертельне ДТП, є не тільки заступником директора НАБУ Ситника, але і його кумом.

    Реклама на dsnews.ua