• USD 26.6
  • EUR 31.2
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Представники Ради Європи і Разумков приїхали на форум Кличка, а не Зеленського, - ЗМІ

Зеленський відхилив запрошення Кличка на муніципальний форум Асоціації міст України і на противагу провів панель щодо децентралізації форуму "Україна 30"

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в матеріалі видання "Дзеркало тижня".

"Участь у муніципальному форумі беруть понад півтисячі учасників – голови громад, які є членами АМУ, депутати місцевих рад, представники державної влади, парламентарі. Відкривав форум голова АМУ і мер Києва Віталій Кличко, останній день заходу відкриватиме голова Верховної Ради Дмитро Разумков. Голова держави був запрошений на форум Асоціації міст України. Але президент не пішов. Натомість, за інформацією наших джерел в ОПУ, присвячену децентралізації панель на форумі "Україна 30" перенесли таким чином, щоб захід збігався у часі із заходом АМУ в Одесі", — йдеться в матеріалі.  

У "Дзеркалі тижня" зазначили, що альтернативний захід президента не отримав міжнародної підтримки.  

 "Міжнародні партнери, які ще півроку тому дали згоду на участь в плановому форумі АМУ, в оперативному порядку отримали від ОПУ запрошення на президентський форум "Україна 30". Однак очікувано не змогли прийняти цю пропозицію. У форумі АМУ взяли участь: генеральний секретар Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи Андреас Кіфер, спеціальний уповноважений уряду Німеччини з питань реформ у галузях урядування та децентралізації в Україні Ґеорґ Мільбрадт, депутатка Європарламенту Віола фон Крамон-Таубадель, міжнародні експерти, представники партнерських асоціацій місцевого самоврядування з інших країн", — сказано у статті.

Журналісти зазначили, що проведення Банковою альтернативних заходів, створення Конгресу регіональних рад на противагу АМУ, яку очолює Кличко, і тиск на мера столиці – це спроби посилити вплив на місцеве самоврядування, які шкодять країні. 

"Тобто очевидно, що протистояння між Банковою і Кличко, який очолює АМУ, загострюється. Цього разу воно набуло зовсім конкретної форми не просто відмови президента взяти участь, але і організації альтернативного майданчика. В контексті створеного під патронатом президента Конгресу місцевих і регіональних влад очевидна лінія Банкової політично розділити та підімʼяти під себе місцеве самоврядування. Що навряд чи йде на користь державі", — вважає авторка матеріалу. 

В статті також нагадали, що Зеленський встав на сторону силовиків, особисто звинувативши мера столиці і його команду в корупції, і погрожував звільнити Кличка з посади голови КМДА. 

    Реклама на dsnews.ua