• USD 27.8
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Президенти України, Польщі та країн Балтії схвалили спільну декларацію

Президенти України, Польщі, Латвії, Литви та Естонії, Володимир Зеленський, Анджей Дуда, Егілс Левітс, Гітанас Наусєда та Керсті Кальюлайд відповідно ухвалили спільну декларацію з нагоди 230-ту річниці ухвалення Конституції Речі Посполитої 3 травня

Скриншот
Реклама на dsnews.ua

Текст декларації публікує Офіс президента України, передає "ДС".

"Ми, президенти Республіки Польща, Естонської Республіки, України, Латвійської Республіки та Литовської Республіки, зустрічаємося сьогодні у Варшаві, щоб спільно відзначити 230-ту річницю ухвалення Конституції 3 травня. Прийняття у 1791 році цього важливого акта, що регулював правову систему Речі Посполитої, мало історичне значення, оскільки це був перший на нашому континенті та другий у світі сучасний Основний закон держави, що набув чинності", — зазначено у документі.

Президенти додали, що "згадуючи досвід минулого, пишаючись досягненнями нашої теперішньої співпраці в регіоні, усвідомлюючи виклики", "з надією дивляться в майбутнє".

"Висловлюємо переконання, що успіх нашої спільної спадщини та спільного дому, корінням яких є європейська цивілізація, вимагає, щоб Європа, як і дім, будувалася на фундаментальних цінностях і принципах. До них, без сумніву, належать: свобода, суверенітет, територіальна цілісність, демократія, верховенство права, рівність та солідарність. Європа, що об’єднується, повинна бути відкритою для всіх країн і народів, які поділяють такі цінності", — заявили очільники пʼяти держав.

"З розумінням і підтримкою ставимося до устремлінь усіх націй регіону, з якими наші народи поєднує спільна історична доля і які сьогодні прагнуть, як і ми, користуватися благами свободи й демократії, відважно вимагаючи поваги до своїх прав. Вважаємо, що для всіх нас солідарність народів, особливо в умовах сучасних загроз для нашої спільної безпеки, є одним з наріжних каменів миру, стабільності, розвитку, добробуту та стійкості. Керуючись цим переконанням, ми віддані продовженню діалогу та співпраці держав, які ми представляємо", — додають президенти.

Нагадаємо, у понеділок, 3 травня, у Варшаві відбудеться президентський саміт глав держав України, Польщі, Литви, Латвії та Естонії в рамках святкування 230-ї річниці прийняття Конституції Речі Посполитої.

Крім того, відбудуться двосторонні переговори між президентами України і Польщі.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua