• USD 27.7
  • EUR 33.1
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

Президентство Байдена дає Україні шанс зміцнити альянс із США та отримати ПДЧ в НАТО, – Порошенко

Реклама на dsnews.ua

Президент Володимир Зеленський мав би одним з перших поговорити з 46-м президентом США Джозефом Байденом, лідерство якого відкриває широкі можливості для відновлення територіальної цілісності та зміцнення суверенітету України

Про це у відеозверненні заявив п’ятий Президент, лідер партії "Європейська Солідарність" Петро Порошенко.

"Без жодного перебільшення, вчора був надзвичайно важливий день для світу, який вірить у спільні демократичні цінності, трансатлантичну єдність і солідарність, цінності миру і безпеки. Саме до цього світу належить Україна, а не до "руского міра" безправ’я, автократії та політичного рабства. У Вашингтоні відбулася інавгурація 46-го президента Сполучених Штатів Джозефа Байдена – політика, мужність і лідерські якості якого визнають не лише друзі, а навіть опоненти. Щирого друга України, у чому я особисто переконався протягом кількох років свого президентства, коли саме Байден ще як віце-президент відповідав за відносини з нашою країною", – нагадав Порошенко.

Він зауважив, що тоді спільна робота зміцнила стійкість України в протидії російській агресії. "Не вкладається в голові, але саме за це ще навесні минулого року Зеленський публічно вимагав засудити мене за "державну зраду", підтримуючи дії російського агента Деркача", – зазначив Порошенко.

"Але поза тим президентство Байдена відкриває для України нові і дуже широкі можливості для відновлення територіальної цілісності та зміцнення нашого суверенітету. Не маю жодних сумнівів, що новий лідер США буде надійним союзником України на цьому шляху. І маю обгрунтовану надію на те, що Вашингтон знайде можливість для залучення до тієї роботи, яка вже ведеться на різних майданчиках і форматах, включно з нормандським", – говорить п’ятий президент України.

Порошенко переконаний, що це шанс на зміцнення твердої трансатлантичної єдності і солідарності з Україною на засадах принципу "нічого про Україну без України", на повернення теми України у перелік пріоритетів світового порядку денного, на підтримку амбіцій України щодо європейської та євроатлантичної інтеграції.

"Об’єктивно ключовим етапом на цьому шляху має стати отримання Плану дій щодо членства в НАТО, який, як не крути, є необхідним кроком на шляху до членства в Альянсі. І ми вимагаємо від української влади ставити це питання на порядок денний, бо за нас це питання ніхто не порушуватиме", – вкотре заявив Порошенко.

Крім уваги до проблематики колективної безпеки в рамках НАТО, слід зміцнювати двосторонній безпековий альянс між Україною та США – вважає лідер партії "Європейська Солідарність".

"Не втратити можливості отримати оборонне летальне озброєння, конче необхідне для стримування російського агресора на землі, у повітрі і на морі", – закликав він. 

"Спільно з Вашингтоном Київ має добиватися посилення різнопланових санкцій проти Москви як інструменту, який засвідчив свою здатність тримати агресора за столом переговорів та стримувати його від нових військових авантюр проти України", – переконаний Порошенко.

На його думку, критичну увагу слід надати і підтримці реформ в Україні, передусім у частині верховенства права та боротьби з корупцією, створення сприятливого клімату для залучення інвестицій.

"Зі свого досвіду знаю, наскільки важливими є персональні контакти і довіра між лідерами. Тому переконаний у необхідності здійснення візиту президента України до Вашингтону і зустрічі у Білому домі вже найближчим часом. Звичайно, що всі ми будемо раді бачити Джо Байдена у Києві, як це часто бувало раніше", – зазначив Порошенко.

Він наголосив, що Президент України мав би одним із перших переговорити з Байденом по телефону і Порошенко своїми каналами сприяє, аби розмова між президентами України та США відбулася якнайшвидше.

"Все ще сподіваюся, що влада не втратить той шанс, який відкрився перед Україною буквально вчора. Відновлення і зміцнення стратегічного партнерства із США – головне зовнішньополітичне завдання для України в цьому році. Але треба розуміти, що нова американська адміністрація готова допомагати Україні настільки, наскільки українська влада готова продовжувати реформи, а не імітувати їх", – зауважив лідер опозиції.

    Реклама на dsnews.ua