• USD 28.1
  • EUR 33.2
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Приїзд хасидів до Умані: Зеленський закликав до терпіння в "дивні часи"

Реклама на dsnews.ua

Президент Володимир Зеленський заявив, що йому шкода, що пандемія коронавірусу призвела до обмежень вʼїзду паломників до України для святкування Рош га-Шана

Про це заявив Президент Володимир Зеленський в інтерв’ю для ізраїльського видання The Jerusalem Post, передає "ДС" з посиланням на повідомлення пресслужби голови держави.

Так, він заявив, що українська влада рішуче засуджує будь-які прояви антисемітизму та прагне, щоб ізраїльтяни відвідували Україну.

За словами глави держави, щороку місто Умань приймає десятки тисяч відвідувачів з усього світу, зокрема з Ізраїлю та США. Але цього року через пандемію коронавірусу у світі запроваджуються обмеження на пересування.

«Ми робимо все, щоб зустріти наших гостей у найкращих можливих умовах. На жаль, цього року внаслідок пандемії COVID-19 нам на звернення Ізраїлю довелося застосовувати сувору політику щодо захисту безпеки як громадян України, так і наших відвідувачів з усього світу. Мені дуже шкода, що це призвело до неприємних наслідків для прочан. Нам усім потрібно мати терпіння й терпимість у ці дивні часи. Ми всі пристосовуємося до нових способів робити те, чого раніше ніколи не доводилося робити», – зазначив президент України.

Він зауважив, що захист здоров’я іноземних гостей та українських громадян залишається головним пріоритетом у часи пандемії.

Глава держави наголосив, що попри тимчасові заходи, вжиті для боротьби з COVID-19, відвідувачам з Ізраїлю та з усього світу завжди будуть раді в Україні та в Умані зокрема.

Відповідаючи на питання про антисемітські напади на євреїв-хасидів в Умані та можливість подальшого зростання антисемітизму в Україні, Володимир Зеленський повідомив, що відбувається тісна співпраця та координація з місцевою владою й представниками єврейської громади в Україні та Умані для захисту паломників.

«Ми рішуче засуджуємо будь-які антисемітські напади. Антисемітизм – це отрута, якій немає місця в Україні. І в цьому випадку ми стикнулися з багатьма дезінформаційними кампаніями. Ми реагуємо на кожен можливий випадок прояву агресії на антисемітичному тлі. Тим часом, згідно з опитуванням дослідницького центру Pew у 2018 році, Україна є країною у Східній Європі з найменшим показником антисемітизму. Це обнадіює, але, очевидно, завжди потрібно робити більше, і ми повинні й будемо залишатися надзвичайно пильними», – зауважив Президент.

Володимир Зеленський розповів, що, маючи єврейське коріння, сам ніколи не був мішенню антисемітських висловлювань в Україні – ні під час виборчої кампанії, ні після обрання Президентом.

«Українцям байдуже, є їхній президент євреєм, християнином чи мусульманином, поки він захищає інтереси українського народу», – наголосив він.

Нагадаємо, влада Ізраїлю представників поліції в Умань Черкаської області, куди прибули паломники для святкування Рош га-Шана.

Як повідомляла "ДС", раніше мер Умані Олександр Цебрій повідомив, що у шести хасидів, які проїхали у місто,  коронавірус.

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що всі паломники, які приїхали до Умані на святкування єврейського Нового року до введення заборони на вʼїзд в Україну для іноземців,  тест на коронавірус.

Головний рабин України  прочан терміново зробити ПЛР-тести на коронавірус.

На час паломництва до Умані для хасидів з коронавірусом , а також спеціальний ізолятор для осіб, які контактували з хворими.

    Реклама на dsnews.ua