• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Пристайко освідчився за свої слова про вибори в ОРДЛО

Реклама на dsnews.ua
Тільки після того, як окупанти покинуть територію України, можуть відбутися вибори в ОРДЛО

Про це міністр закордонних справ України Вадим Пристайко заявив на телеканалі "Інтер", передає "ДС" з посиланням на "РБК-Україна".

За словами Пристайко, вибори на окупованій території Донбасу можуть відбутися тільки за умови звільнення цих районів від Російської Федерації.

"Наше завдання з вами, щоб ці вибори відбулися так, як вони повинні відбутися. Якщо ми зможемо зробити до 2020 року, щоб окупант пішов з нашої землі, це і буде той ідеал, про який я сьогодні говорив. Наша з вами завдання-зробити так, щоб цей час наблизився", - заявив глава МЗС.

Він підкреслив, що вибори можуть бути проведені на території Луганської і Донецької областей тільки за умови безпеки на виборчих дільницях.

"Щоб був допуск партій, допуск медіа, щоб була безпека на ділянках, щоб люди чесно могли зробити свій вибір, хто повинен представляти їх в місцевих громадах", - підкреслив Пристайко.

Як повідомляла "ДС", раніше Пристайко заявив, що місцеві вибори треба провести по всій території України, включно з окупованими територіями Донбасу.

Український дипломат Костянтин Єлісєєв заявив, що так звану "формулу Штайнмайера" повинна була спочатку затвердити Верховна Рада, і тільки після цього її міг би узгодити п'ятий президент Петро Порошенко.

Колишній міністр закордонних справ Павло Клімкін у свою чергу підкреслив, що вибори на тимчасово окупованому Донбасі можна проводити тільки після того, як будуть виконані всі умови щодо безпеки.

    Реклама на dsnews.ua