• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Пристайко сказав, чому Україна не підписала "формулу Штайнмайера"

Реклама на dsnews.ua
Тристороння контактна група в Мінську з-за технічного непорозуміння письмово не погодила умови проведення виборів на окупованій частині Донбасу

Про це заявив міністр закордонних справ України Вадим Пристайко в інтерв'ю "Європейської правді", передає "ДС".

"У середу в Мінську Тристороння контактна група дійсно виконала вказівку "нормандської четвірки" про письмовому узгодженні тексту цієї формули. Вони дійсно повинні були це зробити, але виникло технічне непорозуміння в самій Тристоронньої контактній групі. А ще, дійсно, представник України висловив певні зауваження, які, я думаю, будуть оброблені пізніше", - сказав Пристайко.

Він зазначив, що, можливо, текст, який обговорюється на тристоронній контактної групи, буде щось додане чи віднята - адже саме для цього їм і передали цей текст, щоб вони з ним працювали.

"На що він перетвориться - або він залишиться без змін, або що-то буде додано - це має вирішити тристороння контактна група", - сказав міністр.

Пристайко не зміг сказати, коли відбудеться наступна зустріч контактної групи: "Коли домовляться. Але, може, й відеоконференція буде, а не зустріч".

Крім того, він додав, що "формулу Штайнмайера" ще в 2016 році затвердив п'ятий президент Петро Порошенко.

У свою чергу, голова ОБСЄ, міністр закордонних справ Словаччини Мирослав Лайчак вважає, що Україні слід використовувати "план Штайнмайера" для врегулювання на Донбасі.

Разом з тим колишній представник України в ТКГ Роман Безсмертний заявив, що "формула Штайнмайера" ніколи не була передбачена Мінськими домовленостями і цілком могла бути ініційована Кремлем.

18 вересня стало відомо, що Україна відмовилася підписувати зобов'язання про виконання "формули Штайнмайера", що стосується врегулювання на Донбасі.

Однак у "Слуги народу" сказали, що справжня причина непідписання "формули Штайнмайера" в тому, що ТКГ не має таких повноважень.

    Реклама на dsnews.ua