• USD 27.6
  • EUR 33.5
  • GBP 39
Спецпроєкти

Пристайко висловився про вибори на окупованому Донбасі

Реклама на dsnews.ua
Україна погодиться на проведення виборів на непідконтрольної частини Донбасу лише на основі українського законодавства

Про це заявив міністр закордонних справ України Вадим Пристайко в інтерв'ю "Європейської правді", передає "ДС".

"А чесні вибори на Донбасі можливі, тільки якщо вони будуть проводитися нами за нашими законами. Щоб наша ЦВК, наше казначейство зайшли туди для оплати, наш спецзв'язок встановила сервери і забезпечила передачу протоколів в електронному вигляді, щоб були спостерігачі, щоб у виборах брали участь усі партії, які захочуть, а "Українська правда" та "Європейська правда" були допущені для спостереження на будь-яку ділянку", - сказав Пристайко.

"Ми не можемо собі уявити, яким чином їх будуть проводити в цьому випадку. Український закон не передбачає жодних "ЛНР" і "ДНР", ніяких іноземних збройних формувань. Це - вичерпна відповідь", - додав він.

Він також пояснив, що у разі проведення виборів, їх відповідність стандартам буде оцінювати БДІПЛ ОБСЄ і саме на цю оцінку буде орієнтуватися міжнародне співтовариство.

"Єдина загальновизнана оцінка чесності виборів, яка існує в світі - це та, яку дає БДІПЛ ОБСЄ. Згадайте всі минулі вибори в Україні: ми з вами можемо скільки завгодно стверджувати, що наші вибори – найчесніші у світі. Але для всіх визнання їх чесності відбувається тільки коли ОБСЄ скаже: "так, в принципі, нормально", - сказав Пристайко.

Міністр також розповів, що залишаються невирішеними питання, яким чином проводити голосування для переміщених осіб.

"Або вони голосують на тих місцях, куди вони переїхали, або повертаються на момент голосування, і захочуть вони приїхати? Що відбувається з тими, хто виїхав в Росію, Білорусь і т. п.? Ось всі ці питання - це абсолютна формула, якої ми хочемо досягти. Але, як ви знаєте, на практиці вибори завжди мають недоліки, але навіть з недоліками їх часто визнають справедливими", - додав він.

Нагадаємо, 18 вересня голова комітету Верховної Ради з питань зовнішньої політики, нардеп фракції "Слуга народу" Богдан Яременко заявив, що влада України планує в наступному році провести місцеві вибори по всій території країни, включаючи тимчасово окуповані.

    Реклама на dsnews.ua